10 m - velký přírůstek na váze

Anonymní
5.3.20 21:14

10 m velký přírůstek na vaze

Holky potřebovala bych uklidnit, mám holčičku 10 m a strašně rychle jde s váhou nahoru, je pravda že strašně ráda ji, ale hlídám ji A ji pravidelně. ona od 7 m stojí, chodi od 9 m, je pořád v pohybu. Každý říká že to vybeha ale mam strach že fakt ne. Min týden měla na prohlídce 9 kg a 70 cm, dnes 9,5 kg:-( porodní váha byla 3 kg a 47 cm, je fakt tlustoucka.ja bych si toho snad ani nevšimla spíše jak mě každý upozorní že je tlusta. vyrostly vám z toho holčičky? Diky moc

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3036
5.3.20 21:23

Dcera měla 8kg v půl roce. V 10ti měsících měla 10kg. Jako dítě jsem i já byla cvalda a tak si myslím, že to má po mě. Teď má rok a 5 měsíců skoro a má 11 kg, trošku plné tváře a taky mi každý říká, že je vidět, že ráda ji. Nehroutim se z toho a je mi to naprosto jedno, nic nezdravého nejí ani se nefutruje od rána do večera. Jsem ráda, že krásně jí a nemusím do ní nic tlačit. Co začala aktivně chodit, tak se jí růst váhy pomalu zastavil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3448
5.3.20 21:26

Spíš bych viděla problém v rozdílných vahách. Jakože doktorka ji vážila na jiné váze, než ty. Abys mohla porovnávat, musíš mít hodnoty z jednoho přístroje. Mně se taky stává, že si dítě zvazim doma a ono má za měsíc u doktorky třeba ještě míň. Koukni do tabulek na rustovyhormon.cz, ale myslím, že 9 kg na 70 cm nebude nic hrozného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7574
5.3.20 21:29

Moje ségra měla v roce 13 kg a dneska je to normální, štíhlá ženská 170cm/60kg, ale samý sval. Co řešíš v deseti měsících? Dceři je 8 měsíců, má 68 cm a 8kg a je to úplně normální zdravé miminko. Chtěla bys ji nasadit dietu, nebo co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
766
5.3.20 21:37

Podle mě ses jen vystresovana a hučí ti v hlavě jak ti všichni říkají že je,, tlustá".. mě to taky rikali, ať syna necpu a takový sra..cky… Opravdu se skoro osypavam, když někdo říká že moje dítě je tlustý, nebo jakýkoliv jiný!! Já byla skoro na prášky, když jsem slyšela jen ať nejí, ať ho necpu a jaký bude mít faldy a opruzeniny a takový ho.na… opravdu se omlouvám za sprostá slova, ale tohle mě úplně vytáčí. Syn za 14dni bude mít rok a má 10,5kg a něco přez 80cm… Faldy nikdy neměl..
Zakladatelko, buď v klidu…nedělej si vůbec hlavu a vypust to z hlavy…věř že tohle dělá okolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18844
5.3.20 21:56

Moje dcera měla v 6m 10,26 Kg 8o :roll: A to se teprve začala přetáčet, takže skoro žádný pohyb. Momentálně chodí do 1. třídy, váží cca 27 kg ale měří 138 cm. Je prostě vysoká po tatínkovi. Každý hádá tak cca 4. třídu.

V 10m ti nikdo neřekne jestli je tlustá nebo ne. To je blbost. Pokud nejí tuny sladkostí tak v pohodě. Třeba bude vysoká, třeba nebude žádná vychrtlina. Nech tomu čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.3.20 22:04

@Týnka20 přesně jak píšeš, mám to v hlavě od cizích lidí, vidím že má bříško ale přijde mi takové milé miminko. Jen mě nebaví poslouchat že snad ani není naše jsme s přítelem extrémně štíhlý a byli jsme i jako děti.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.3.20 22:05

@Luisiana ti víš že ji nedavam žádné sladkosti. Díky za podporu

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.3.20 22:06

@Týnka20 přesně víš co cítím, díky moc :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.3.20 22:11

@Aduš8 ne nechtěla bych ji nasadit dietu. Nedávám ji žádné sladkosti, má hodně pohybu a přesto jde ta váha tak nahoru tak mě zajímal jen názor maminek zda to měly stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.3.20 22:13

@chaela já si ji vážím doma od narození a vždy mi to sedí s lékařkou ty čísla, tak si myslím že tady problém nebude. zaskocilo mě to teď dost, ona sama mi řekla že ta váha teď nepůjde už tak nahoru a šup týden a 0,5 kg nahore :think:

• Nahlásit
  • Citovat
7574
5.3.20 22:42

Byt tebou, nedělám si z toho vůbec hlavu. To, jak teď vypadá, váhu v budoucnu neovlivní tolik, jako to, jaké stravovací návyky jí dáš do budoucna. Já byla jako miminko a batole drobná a už jsem se v životě dostala k váze 110kg. Takže podle mě to roli nehraje. Mě máma nenaučila zdravě jíst. A to se snažím u svých dětí napravit. Klidně synovi nějakou sladkost dopřeji, ale jen jednou za čas a když už, snažím se, aby to bylo domácí. A stejně raději než po koláči většinou sáhne po čerstvém ovoci. Ale tvoje pocity chápu, mám pěkňoučké obě děti a někdy si taky dělám starosti, aby jednou nemusely bojovat jako já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.3.20 23:30

@Aduš8 :hug: :hug: opravdu se snažím aby jedla „zdrave“, nevím jestli ji třeba nedávám moc.mam pocit že chce pořád jíst, nemůžeme jíst před ní, jinak by plakala že chce též tak se snažíme jíst vždy všichni pohromadě, což není jednoduché. ale já ještě kojim.rano má 7 h snídani banán, půl jogurtu holandie, kiwi, v 10 h kojim, v 13 h zeleninový oběd s masem, 15 h svacina ovoce, presnidavku nebo zelenina s chlebem, v 18 h večeře zelenina nebo pečivo a v 19.30 kojim a jde spát ale mezi tím má kukuricne krupky, nebo nějaké mrkvove sušenky co peču, někdy rohlik když musím nakoupit. place jak vidí že něco máme na jídlo tak vymýšlím piras nějaké alternativy kaše, placky

• Nahlásit
  • Citovat
766
6.3.20 08:11

Myslím že jídelníček máte úplně v pohodě. Buď fakt v klidu a nic si z toho nedělej :hug: a nás malej taky brečí když my jíme, no tak dostane ochutnat a je to :nevim: je spokojený, tak ať si dá a zároveň ochutná.
Kamarádky malá bude mít 6m s má něco přez 9 kg a u ní si troufni říct že je oplácané Mimi, protože má faldiky opravdu i na zádech. Moje dítě faldy nikdy nemělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama