10měsíční chlapeček vyjadřuje radost mlácením

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
emmicka106
Povídálka 38 příspěvků 1 inzerát 09.03.19 21:33
10 měsíční chlapeček vyjadřuje radost mlácením

Dobrý den, chtěla bych se poradit, můj syn je velice temperamentní a když má radost, tak do všeho bouchá, především do lidí. Když např. vidí někoho koho má rád, tak ho prvně okouše a pak mlátí do obličeje, do hlavy, do ramen (ale fakt to bolí :)) Nebo dětičky v podobném věku, mlátí po hlavičce. Vím, že tak vyjadřuje radost a lásku, ale nevím jak na to reagovat, abych něco neudělala špatně a aby to přestal dělat. Děkuji za rady :srdce:

Reakce:
Renca8
Ukecaná baba ;) 1340 příspěvků 09.03.19 21:56

:lol: to je pekne, neboj to ho prejde…naucte ho hladit delat a u toho rikejte mala, mala :) casem mu to dojde

emmicka106
Povídálka 38 příspěvků 1 inzerát 09.03.19 22:02
@Renca8 píše: :lol: to je pekne, neboj to ho prejde…naucte ho hladit delat a u toho rikejte mala, mala :) casem mu to dojde

Děkuji, to ho učíme už dlouho, ale asi si to špatně vyložil :)

Tejule
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 09.03.19 22:07

No tak popravdě, byt matka mlaceneho dítěte, tak bych nebyla šťastná, Vem si to z druhé strany k tvému dítěti přijde dítě a začne ho triskat do hlavy, líbilo by se ti to? Asi ne. Prostě pořád dokola dávat ruce pryč, opakovat že to bolí, že to není hezky, že se to nedělá atp. Ukázat mu a pořád opakovat jak vyznat lásku, dělat malá např. Syn to také zkoušel, formou hry kousal a tahal za vlasy, já trpělivě opakovala stále dokola, že ne, že se to nedělá, odstrkovala ho, začal taky kolem 10 m. Trvalo to asi měsíc, pak pochopil a už to neudělal, je důležité být důsledná a své dítě vychovat podle svého nejlepšího svědomí a vědomí, já svého syna učím, nedelejme věci, co nechceme, aby nám dělali druzí, je to pořád o vysvětlování, věnování se mu a nekoukat do mobilu třeba na písku, jak To hodně matek dělá… Poradím ti jednu věc, buď dusledna a to co se tí nelíbí omezuj a vysvetluj proč ne. Nenech si dítě přerůst přes hlavu, ač moderní mateřství a výchova to nerada slyší, dítě potřebuje hranice od kterých se má odrážet a musí vědět co je správné a co za hranou…

Váš příspěvek
Reklama