10 měsíční dcera letí poprvé k moři :)

47
30.5.16 14:47

10 měsíční dcera letí poprvé k moři :)

Ahojky děvčátka potřebovala bych rady, tipy a každou zkušenost :P!!!Za týden odletáme do Řecka let 3 hodiny. Malé je dnes 10 měsíců a je celkem živá :lol:…tak na mě padla obava jak to zvládnem :,(…co sebou… jak to funguje v letadle a jak celkově moře a letadlo zvládli Vaši prckové ;)…Jsme na UM plus díky bohu sní vše co dostane :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

69308
30.5.16 14:52

No já přesně v tomto období táhla s sebou skleničky, malá na ně byla zvyklá, a ohřívačku, abych jí to měla jak ohřát. Taky už celkem jedla, nicméně jiná strava jí nejela. Jinak pohoda, moje mládě bylo na prsu, takže to bylo jednodušší, nezapomeň si vzít něco na ohřátí vody, třeba malinkou rychlovarku, abys byla soběstačná, a dost plen, jsou tam drahé jak mrcha. A dudlík. A co mně se v tomto věku osvědčilo, a že moře ještě tedy bude doooost studené, vzala jsme malinký nafukovací bazének, tam jsme jí kyblíkem nanosili vodu z moře, za chvilku byla teplá a malá se cachtala hodně v tom bazénku. Cesty letadlem prospaly obě holky v tomto věku, při vzletu a přistání dostaly prso. Vez, i s sebou flašku na palubu, až se bude přistávat, ať jí dudlá a polyká, ať jí nebolí uši. Zvládnout to zvládnete v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
30.5.16 14:58

@terinka4444
Moc děkuji za rady :palec:
Máme apartmán s kuchyňkou, tak skleničky vezem také :D bazének ještě dokoupím ten mě nenapadl:)děkuju…já se nejvíc obávám letu :? Moc toho nenaspí přez den :oops: má své půlhodinovky :zed: a na ruce už být nechce…a jak holčičky zvládaly ty vedra?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15533
30.5.16 15:20

@Nikyta1 do letadla se mi osvědčilo koupit novou hračku, kterou malý neznal. Stejně usnul hned po vzletu :) letěli jsme v pět ráno, zpátky byl vzhůru, ale skubal palubní časopis, jedl krupky a byl hodný. Ony ty tři hodiny utečou rychle. Z moře byl nadšený, ale to bylo v srpnu - teď bych se dost rozmyslela jestli ho tam dat. Jinak na místě jsme kupovali babovky - v písku vydržel norovat hodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5542
30.5.16 15:37

@Nikyta1 asi drasticka rada, ale kup fenistilove kapky, stejne je s sebou povezes a az budete nastupovat do letadla, tak ji je dej a bude ti spat cely let…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9512
30.5.16 16:02
@xjuklickova píše:
@Nikyta1 asi drasticka rada, ale kup fenistilove kapky, stejne je s sebou povezes a az budete nastupovat do letadla, tak ji je dej a bude ti spat cely let…

tak já bych jí dala rovnou nějaký dithiaden… případně bych ho rozdávala pasažérum. :mrgreen: protože to co nesnáším, tak řvoucí děti v letadle a to dítě máme. Ale letěl poprvé ve třech letech, kdy jsem si byla jistá, že tam nestropí žádnou scénu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
30.5.16 16:07
@xjuklickova píše:
@Nikyta1 asi drasticka rada, ale kup fenistilove kapky, stejne je s sebou povezes a az budete nastupovat do letadla, tak ji je dej a bude ti spat cely let…

anebo z nich bude jen ospala a protivna :lol:

taky doporucuju krupky (nebo cokoliv ji zabavi, treba rohlik), novou hracku, knizku (lepsi jen nejake sesitky, at jsou lehke a muzes jich vzit nekolik) a pro pripad krize stahnout do mobilu par videii/her od Fisher-Price. obe deti je v tom veku milovaly (jde to pustit i bez netu, kdyz je predem doma nainstalujes).
taky nezapomen sebou na palubu dostatek piti a zakladni leky (aspon Nurofen nebo parelen cipky).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1008
30.5.16 16:48

Taky jsem letěla s 10m (den před odletem mu vylezly 2 zuby :roll: ) a rozhodně doporučuji do letadla nosičku. Měla jsem babybjorn, lupla jsem si malého do nosičky a když byl stav nouze, tak jsem pochodovala po palubě. Let zvládl skvěle. Při vzletu a přistání dudlal flašku. Jinak jsem s sebou táhla lékárnu, ohřívačku lahví, sporťák, nafuk. dětský kruh se sedákem, nafuk. bazének, pleny do vody (hotelový bazén), dětský repelent, hračky na písek - no vlastně mám pocit, že celou domácnost :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
30.5.16 18:57

@Nikyta1 hele, neobávej se nějakých velkých veder, já tedy Řecko poměrně znám a zase tak drastický to tam ze začátku června nebude. A jinak v pohodě, moje děti lítají takhle od malinka a v pohodě, co já bych ti ještě doporučila, kup malý slunečník, do kufru se tedy nevešel, nicméně jsme ho zabalila do strečové folie a jako nadměrné zavazadlo v pohodě, a prostě bazének mu dáš na písek a nad něj píchneš slunečník, bude chtít být na písku, necháš ho a píchneš slunečník, já si pamatuju na malou, ta se celé hodina plazila, skutečně po břiše plazila v písku :mrgreen: hele úplně v pohodě, mrňata jsou prostě úplně v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
30.5.16 19:29

Všem moc děkuji za rady :P trochu jste mě sklidnili :) ;) snad to taky zvládnem tak bravůrně jako vy :potlesk:!!! Ve středu frčíme k doktoru na prohlídku tak se optám na něco na sklidnění :oops:…myslím, že zrovna Náš doktor pochopí mé obavy…ví co je malá za šídlo :lol: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
30.5.16 19:32

@klenice
Děkuji nosítko berem, ale chodit musí přítel :D :D já budu dřevěná jako vždy :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31917
30.5.16 19:34
@Nikyta1 píše:
@terinka4444
Moc děkuji za rady :palec:
Máme apartmán s kuchyňkou, tak skleničky vezem také :D bazének ještě dokoupím ten mě nenapadl:)děkuju…já se nejvíc obávám letu :? Moc toho nenaspí přez den :oops: má své půlhodinovky :zed: a na ruce už být nechce…a jak holčičky zvládaly ty vedra?

tak letu se budou spíše obávat ostatní spolucestující :think: :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
30.5.16 19:34

@Ali-Ali
Děkuju za typ stáhnu pro jistotu co bude možné :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
30.5.16 20:32
@Burj Chalifa píše:
tak letu se budou spíše obávat ostatní spolucestující :think: :(

to je stále dokola, většina dětí nevříská, letenky při charterových letech povětšinou dávají tak, že rodiny s děti dávají pohromadě povětšinou dopředu, takže já jako máma s malým dítětem mám pochopení pro vřískající dítě jiné mámy. Pět řad dozadu už je to jen tlumené. Chce to toleranci. Ostatní cestující okolo si můžou dát do uší sluchátka a poslouchat příjemnou hudbu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9512
30.5.16 21:36
@terinka4444 píše:
to je stále dokola, většina dětí nevříská, letenky při charterových letech povětšinou dávají tak, že rodiny s děti dávají pohromadě povětšinou dopředu, takže já jako máma s malým dítětem mám pochopení pro vřískající dítě jiné mámy. Pět řad dozadu už je to jen tlumené. Chce to toleranci. Ostatní cestující okolo si můžou dát do uší sluchátka a poslouchat příjemnou hudbu.

většina dětí právě vříská. poslední let, přes uličku holka cca rok řvala rok, ve finále to tam celý pozvracela, fakt chťovka. zpáteční cesta něco obdobného
fakt mám chuť si kvůli vřískajícímu miminu rvát do uší sluchátka…ano chtělo by to toleranci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama