10 měsíční kojenec - je to běžné?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Foxiena
Nováček 8 příspěvků 22.08.19 08:04
10 měsíční kojenec - je to běžné?

Hezký den holky ????
Nejdu ani tak pro radu, jako spíš pro zjištění, zda to u někoho bylo/je podobné.
Malý má za týden 10 měsíců a momentálně je to u nás tak, že nejsem pomalu schopná mu ani nandat jídlo na talíř. Jakmile se od něj ze země zvednu, hned řev, rychle leze za mnou (což tak nějak chápu a přisuzuji separační úzkosti, asi), ale začne se po mne ihned s řevem sápat a stojí mi u nohy. Jakmile ho posadím zpět na zem, začne hysterický křik, slzy jako hrachy a samozřejmě opětovný pokus na mě vyšplhat. Vzhledem k tomu, že přes den doma spí asi 20 minut, je to docela obtížné skrz přípravu jídla, úklid atd.
Dále přebalování a převlékání - řev, řev, řev a útěk.
Věřím, že v tom nejsem sama, malý byl od malička divoký, ale ty poslední týdny jsou masakr :nevim: Štve mě to i z toho důvodu, že občas vyletím a fakt křičím, což je mi pak samozřejmě líto, nicméně ty emoce jsou v tu chvíli silnější.
Manžel pracuje do večera a jiné hlídání bohužel nemám.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
jizvíková
Extra třída :D 13067 příspěvků 22.08.19 08:07

Kolik dětí máš?

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 22.08.19 08:11
@Foxiena píše:
Hezký den holky ????
Nejdu ani tak pro radu, jako spíš pro zjištění, zda to u někoho bylo/je podobné.
Malý má za týden 10 měsíců a momentálně je to u nás tak, že nejsem pomalu schopná mu ani nandat jídlo na talíř. Jakmile se od něj ze země zvednu, hned řev, rychle leze za mnou (což tak nějak chápu a přisuzuji separační úzkosti, asi), ale začne se po mne ihned s řevem sápat a stojí mi u nohy. Jakmile ho posadím zpět na zem, začne hysterický křik, slzy jako hrachy a samozřejmě opětovný pokus na mě vyšplhat. Vzhledem k tomu, že přes den doma spí asi 20 minut, je to docela obtížné skrz přípravu jídla, úklid atd.
Dále přebalování a převlékání - řev, řev, řev a útěk.
Věřím, že v tom nejsem sama, malý byl od malička divoký, ale ty poslední týdny jsou masakr :nevim: Štve mě to i z toho důvodu, že občas vyletím a fakt křičím, což je mi pak samozřejmě líto, nicméně ty emoce jsou v tu chvíli silnější.
Manžel pracuje do večera a jiné hlídání bohužel nemám.

Je to normální, nedosla jsem si v klidu ani na zachod. Jakmile jsem zmizela z dohledu, řev. Ted to mel i pred tretima narozkama, takovy obdobi, ze se porad ptal kde je maminka, kam jde maminka, atd. Ono to jednou přejde. :kytka:

Foxiena
Nováček 8 příspěvků 22.08.19 08:13
@jizvíková píše:
Kolik dětí máš?

Jedno, nicméně jsem v podstatě vychovala bráchovi dceru již od miminka a na tohle se nepamatuju :D ale ona byla celkově takový kliďásek.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 22.08.19 08:21

Dneska jsem snidala tak, ze mi rocni pod stolem visi na noze a jeci. Uz bych si bez toho neumela ani jidlo predstavit:-) A to mam jeste starsiho, ktery mi vycita, ze na nej nemam cas a staram se jenom o segru. Delame co muzeme a bude lip.

Nikini111
Ukecaná baba ;) 1684 příspěvků 22.08.19 08:38

Tak já mám taky skoro 10 měsíčního a mám naopak klidne dite, můžu uklidit, uvařit jen jist se u něj moc nedá protože když vidí talíř nebo misku tak šílí protože chce papat :mrgreen:, ale mám staršího a ten mi to vynahrazuje :mrgreen: ten byl zas takový jako tvůj malý.

Uživatel je onlinewelovefashion
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 99 inzerátů 22.08.19 08:50

Já jsem občas děti dala do postýlky nebo ohradky, abych měla klid se jit aspon osprchovat… Dala jsem jim tam hračky a prostě ten řev chvilku ignorovala… S druhým to bylo lepší, starší ho na chvili zabavila ;) umím si představit jak je to stresující a otravné, ale přejde to… Mě teď 4lety dělá hystericky scény, to je taky super :mrgreen:

Každý věk má něco a ne každé dítě to dělá tak intenzivně, no a další věc je, že asi je jen s tebou 99 % času a tak je na tobě závislý :wink:

Co pamatuju trochu pomáhalo několikrát se ve dveřích objevit, jakože tady sem… A tak po páté zmizet, dítě pak chvíli vydrželo čekat jestli se vrátím, než spustilo hysterak, jo a taky dudlík byl v tu dobu velkej kámoš :oops:

Alkata
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 22.08.19 09:14

Je to normální. A ignorovat pláč není dobré. Vlastně to ani moc nejde. Příroda to tak nastavila, ze většině matek to drasa nervy nebo jim je okamžitě dítěte líto. Já si jeden čas, dlouhý čas, ani nemohla sama sednout na záchodě.

jizvíková
Extra třída :D 13067 příspěvků 22.08.19 09:19
@Foxiena píše:
Jedno, nicméně jsem v podstatě vychovala bráchovi dceru již od miminka a na tohle se nepamatuju :D ale ona byla celkově takový kliďásek.

Ptala jsem se proto, že já mám tři najednou a tohle neznám, předpokládám teda, že dítě je moc fixovane na mámu. Prostě jaký si to uděláš… Jsi pořád s ním, nehraje si sám, nenechá ho prostě jen tak v ohradce, na dece atd

Foxiena
Nováček 8 příspěvků 22.08.19 09:29
@jizvíková píše:
Ptala jsem se proto, že já mám tři najednou a tohle neznám, předpokládám teda, že dítě je moc fixovane na mámu. Prostě jaký si to uděláš… Jsi pořád s ním, nehraje si sám, nenechá ho prostě jen tak v ohradce, na dece atd

Malý tohle doteď docela zvládal, dokázal si i pohrát sám, já zase nejsem ten typ, že bych u něj neustále stála a šaškovala s hračkama. Jenže po tom 9. měsíci nastal zlom a je to tak, jak jsem popsala. Proto zde řeším, jestli to je nějaké běžné období či co :lol:

Freya10
Kecalka 466 příspěvků 22.08.19 09:50

Jojo-u spousty deti je to normalni obdobi.
Pomaha si to zbytecne neztezovat=jist s ditetem vedle sebe v zidlicce/na kline, uklizet s ditetem v nositku na zadech, varit s ditetem v nositku/v zidlicce vedle sebe… v tohle veku, kdyz jsem potrebovala cokoliv takhle delat, tak jsem mela dceru proste nejakym zpusobem u sebe/na sobe a slo to lip, nez se ji snazit udrzet bekde jinde… no a po par tydne/mesicich to normalka zase preslo a od cca roka si proste nekde neco delala sama a ja si zase v klidu varila, poklidila… :lol:

kacakaca
Závislačka 2844 příspěvků 22.08.19 09:51

Tak jestli potrebujes ruce volne, porid si nositko. Maly bude spokojeny, ze je u tebe, a ty si poracuj, co treba. Se mnou se vcera odmitla potulit sestileta, takze mi ty rucicky, vecne po mne natazene, vubec nevadi. Pro mne je priorita, aby mimco dostalo, co potrebuje, takze nekdy stoji rozvrtany obed na lince pul dne, zahradu i barak neuklizim podle rozvrhu, ale jak jsou volne ruce. S prvnim ditetem jsem taky chtela vsechno punktlich jako za svobodna, ted jsem si vybrala jinak.

ocean.mama
Kecalka 388 příspěvků 22.08.19 09:52

Ahoj, ja mam 10mes chlapecka. Nejak tak se ho snazim zaclenit, kdyz varim, meju nadobi atd, sedi v zidlicce a pozoruje me, jime spolu u stolu. Kdyz ho holt potrebuju odlozit na chvili, jde do postylky a dam mu tam hracky. Kdyz zacne plakat tak ignoruju, nez dokoncim co je potreba. Nemuzu ho mit proste u nohy furt.
Udelala jsem mu jeho “vybeh” rozumej pokojicek :) kde si leze, kramari, ma na zemi vsechny hracky. Tak si tam s nim sednu, kdyz potrebuju neco udelat beru sebou notas… hlavne kliiiiiiiiid :dance:

Au_Lait
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.19 10:16

Já to mám stejně jako @kacakaca. Vyplakat nenechávám. Až na to, že já přišla na to, že nebudu mít dům uklizený jako bezdětná, v dceřiných šesti měsících.
Malá je taky zvyklá jen na mě, hlídání nemám, paní na úklid bohužel taky ne. Přejde to, pak Vás od sebe bude odhánět :kytka:.

ocean.mama
Kecalka 388 příspěvků 22.08.19 10:44

@Au_Lait taky nenechavam cilene vyplakat ale na zachod obcas proste musim :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama