10 měsíční miminko se nesměje...

96
14.6.21 14:53

10 měsíční miminko se nesmeje

Holky, prosím o radu.. Náše malá 10 M se málo usmívá… První úsměv byl cca v 8 týdnech, první hlasitý smích cca ve 4 mesici. Ale málo používá úsměv v interakci s lidmi, na mě se jen tak nesmeje, maximálně jeden malý usmev po probuzení. Pokud uvidí mě, někoho blízkého, nikdy se nesmeje, spíš se jen tak neutrálně podívá… Oční kontakt naváže. Hlasitě se směje málokdy. Miminko je celkově bazlive, bojí se nových věcí, cizího prostředí, lidi… Vůbec to není takové to pohodové vysmate miminko, spíše uknourane, neutrálně se koukajíci, bazlive… Když někdo nakoukne do kočárku, vystrašený kouká a žádnou miminu neprojeví.. Myslíte, že by to mohlo značit problém? Má někdo obdobnou zkušenost a miminko se začalo smát později? Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31838
14.6.21 14:55

Myslím, že to je povaha ;) Moje dcera byla taky mimino kakabus, a je pořád :srdce: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
14.6.21 14:57

Pořád se všude řeší problémy a zapomíná se na to, že existuje povaha. :D Usmívat i smát se umí, je dost možné, že je prostě trochu morous. Možná jen teď, možná to bude taková vážná holčička. Můj muž prej taky jen vážně koukal, tchýně se ho až bála. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2862
14.6.21 14:58

Nedělala bych si z toho hlavu. Taky si myslím, že to bude povahou.
Náš malej (5 měs.) by zase s tou vstřícností k cizím lidem mohl brzdit, je to pravej opak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
14.6.21 15:26

Děkuji za reakce. Právě nahlas se směje například u lechtani, úsměv vykouzlí někdy po spánku, spontánně se směje málokdy (třeba při čištění zubů), ale takový ten sociální kontakt když se na ni usmeji já, nebo někdo další, vůbec úsměv neopetuje a vystrašený kouká.. Teď do toho bazlivost a strach z ciziho prostředí, lidi (ale je pravda, že jsme měli covid, předtím jsme nikam nechodili, takže moc jiných prostředí nepoznala..)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.6.21 20:08

U nás je to to samé, ale dceři už je 14 měsíců a nelepší se to, tak nevím :-/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie