10 měsíční miminko vůbec nejí

497
24.4.10 21:20

10 měsíční miminko vůbec nejí

Prosím poraďte, moje 10 měsíční dcerka vůbec nejí!
Ráno k snídani vypije 50 ml mléka. Ke svačině sotva půlku přesnídávky, oběd zkusí 3 lžičky doma vařeného jídla a tí končí, tak jí dám opět 50 ml mléka. Svačina 1/4 pribiňáčka a večer zase to samé mléko. Jsem zoufalá zkusila jsem uplně všechno!!!!!

Je to normální????

Moc děkuji Méďa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35115
24.4.10 21:28

a to má takhle jak dlouho, odvždycky?
a přibírá, hubne…?
co na to mudra?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
497
24.4.10 21:37

Má to asi měsíc a za celý měsíc nepřibrala stojí na váze má 8700g. Doktorka nás sledovala po týdnu a to malá přibrala 10 dkg tak řekla, že je to O.K.
Ale mě se zdá, že má vyloženě nechuť na veškerou stravu. Už jsem zkoušela i sladké tyčinky Kinder, ale nic.
Nemůže to být k zoubkům???
Zatím pa,pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29628
24.4.10 21:48

Ahoj, muze to byt zubama, v podstate cimkoliv, nebo proste jist nechce, v tomhle veku je to skoro normalni. Ja treba plne kojim :roll: protoze u nas se neji vubec nic. Hlavne ji davej mliko, at pije, to by byl vetsi prusvih. Na cokoladky radsi zapomen ;) (Pribinaka si dej radsi taky ty :-D ) Jestli je jinak v kondici, byla bych v klidu, davej pozor na to piti, hlady snad dobrovolne neumre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
24.4.10 22:22

To muzou byt zoubky mala to ma obcas taky.treba i 14dni.Pije akorat mleko. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2725
24.4.10 23:44

Souhlas, je to takové období, když nehubne, tak je to v pořádku zdravotně. Hlavně ji nenuť do jídla (myslím nechávání v židličce a násilné otvírání pusy) a nervi do ni sladkosti (to mrňata stejně neocení a založí to špatné stravovací návyky do budoucna), jídlo nabízej a čekej, až si to jednou malá rozmyslí. Hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1294
25.4.10 12:56

A zkoušíš různé pokrmy a chutě? Je divné, že ani to mléko moc nepije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
497
25.4.10 13:56

Zkouším všechno možné, ale pak nakonec zvítězí mlíčko tedy třeba 50ml. Ale aspoň něco. Když mě vydí s miskou s jídlem, tak už se schovává :-( bojím se, že má averzi k jakému koliv jídlu a nevím co s tím?? :nevim: :nevim:
Nemám uplně vynechat pevnou stravu??? Ale aby se jí zase nepřepilo mlíčko?? Fakt nevím :nevim: :nevim: :nevim:
Moc děkuji za Vaše odpovědi a názory. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29628
25.4.10 14:24

Medo, davala bych mliko, klidne casteji. Ono kdyz ji budes nabizet hodne ruznych chuti a navic i novych, je to spis horsi. Do roka ma dite vyzkouset asi 10 druhu potravin, plus minus. A postupne. Dost deti odmita jidlo prave proto, ze preslo z mlika za kratkou dobu na strasnou spoustu novych chuti. Nejakou dobu to berou, a pak se zaseknou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
497
25.4.10 20:49

Asho, moc děkuji za rady :lol:
Zkusím častěji mlíčko :lol: A co čaj???? Doktorka o něm nechce slyšet, ale mě to přijde bez pití divné. :nevim:
Zatím pa, pa a dík :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29628
25.4.10 22:23

A proc doktorka nechce slyset o caji? Pit musi, kdyz nebude chtit mliko, tak detsky caj, vodu apod. Mliko zazene hlad, caj ne, tak nechapu, proc by mel vadit, kdyz bude mit hlad, bud se naji, nebo aspon vypije to mliko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
497
26.4.10 20:04

Ahojky, tak jsem dneska byla na vážení a malá zhubla 10 dkg takže nás poslala do Motola. Zítra jdeme na různá vyšetření, takže budem vědět víc. Ale doktorce se zdá v pohodě!!! :-) Jo a dneska večeřela půlku chleba se sýrem :dance:

Zatím páčko :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aty
7700
10.5.10 09:35

ahoj, to bude souviset s věkem a zubama. A taky děcka v deseti měsících už jsou pěkný vychcandíry ((-: takže jí dělá určo dobře, že se maminka tak stresuje. Moje doporučení, ať jíte s dalším dítkem, to uvidíš, jak jí bude najednou šmakovat a taky neklást tolik důraz na to jídlo, blok se zlomí a bude. Jinak si myslím, že to bude ok. A čaj v 10ti měsících? to už je ok. určitě bych nejdřív nabízela neslazené čaje, heřmánek, ovocné, jinak kupuji granulovaný hipp a házím tam pár granulek. mléko mi pijou dvakrát denně, sem tam dám o svačině. Jinak voda a čaje. Taky místo hračky jim dávám kůrky z chleba, žužlají si a učí se jíst sami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
497
10.5.10 22:57

Jo,jo vychcandíra je to pěkná :roll:

Dneska jsem zašla na zvážení a zase nic nepřibrala dokonce zhubla 2 dkg :-( takže už skoro měsíc a půl stojíme na váze. :zed: :zed: :zed:

Začínám z toho mít slušnýho nerva :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aty
7700
10.5.10 23:06

ahoj já tady zase vysedávám, holt domácí práce mě nebaví ((-: to mě mrzí, že máte takové problémy. já ti plně rozumím, naše nejstarší měla genetickou vadu ledviny, pořád má, ale už to doktoři vyřešili operativně. jsou zlatíčka a musela tedy pravidelně pít. ona, která skoro není a nepije. byl to děs. nejhorší je, že bych jí klidně nechala trochu vyžíznivět, kdyby byla zdravá, tak by to přežila, ale takhle? dělala jsem všechno možné, takže slaďoučké čaje, klidně, cokoliv prostě vypila, doktorům to bylo jedno, hlavně aby do ní něco šlo. teď už v poho hořké čaje, voda, tu má moc ráda a jinak dávám do vody granulky Hippu, trošku jen na chuť. ale tenkrát nebylo tabu ani coca cola. hele pokud není nějak omezená zdravotně, tak pokud stojíte na váze, 2 deka nic není, tak se přestaň stresovat. ono to přejde. nejlepší nechat výběr jídla na malém stolečku, kudy pořád leze a uvidíš, třeba si vezme, když to bude zajímavé, tak ochutná. Třeba je taky problém v tom, že už by ráda hodně věcí dělala jenom sama a nemůže, a třeba jí to štve. moje děti už taky chtějí dělat spoustu věcí sami a izka ta už si krom oběda ode mě nic nevezme, pokud jí to chci strčit rovnou do pusy, musím do ručičky, jinak to odmítne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama