10 měsíční mimino soud

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.10.21 21:28

10 měsíční mimino soud

Má tady nějaká maminka zkušenost, jak se řeší péče u 10 měsíčního miminka? Budu otce dítěte dávat k soudu, protože se nezapsal do RL a nechce na testy DNA. Nežijeme spolu od narození malého, na dítě samozřejmě nic neplatí a a nejezdi za ním. Děkuji!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
195
10.10.21 21:46

Obrátit se na soud je v tomto případě jediná správná možnost, pokud zakladatelko trváte na zápisu do rodného listu a placení výživného.

Soud určí otcovství a testy DNA bývalému partnerovi nařídí. Na podání určení otcovství není stanovena žádná lhůta a podat jej může matka, dítě i otec. V případě uznání otcovství, bude muset bývalý partner výživné zpětně doplatit a dál plnit svoji zákonem stanovenou vyživovací povinnost. Navíc, pokud se otcovství prokáže. lze požadovat na otci dítěte proplacení výloh s právním zastoupením a soud může požadovat také uhrazení provedení testů DNA.

To zda bude dítě navštěvovat, bude více méně na něm. Ale pokud chtít bude, po uznání otcovství na to bude mít samozřejmě zákonný nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.21 21:51

Děkuji za informaci, ale především mě zajímá péče o tak malé dítě. Má tady někdo zkušenost, zda soud odklepl otci, aby si dítě bral? Třeba na víkend, na den atd. Neumím si představit, jak by se o dítě staral… Dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
8958
12.10.21 22:09

No než soud probehne bude mu přes rok tak ano ur ITE si dítě bude moct beat bude určený styk.. a ano může u něj být přes noc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.10.21 15:42
@Anonymní píše:
Děkuji za informaci, ale především mě zajímá péče o tak malé dítě. Má tady někdo zkušenost, zda soud odklepl otci, aby si dítě bral? Třeba na víkend, na den atd. Neumím si představit, jak by se o dítě staral… Dekuji.

Ano měla jsem to tak. Od roka si v pohodě holčičku bral přes noc. V sobotu vzal v neděli vrátil. Úplně ok. Dítě újmu nemělo. Je to jeho otec…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat