10měsíční se neposadí z lehu na zádech

10
9.12.19 18:40

10 měsíční se neposadí z lehu na zádech

Je v pořádku když si 10 měsíční dítě neposadí z lehu na zádeh? Jinak nábytek obchází, leze jako závodník, z polohy na čtyřech se samozřejmě posadí. Díky za názory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2754
9.12.19 18:44

@Kamisek121 jako ze nema tak silne brisni svaly? Melo by posilovat :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10402
9.12.19 18:45

@Kamisek121 Každé dítě je jiné, nespěchej na něj :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
9.12.19 18:47

Nevím, jaké akrobatické kousky od 10m mimča očekáváš, ale z lehu se bez jakékoli pomoci rukou do sedu nedostane kdejaký dospělý. :lol: Dej mu ještě pár let. ;) Pokud máš na mysli z ledu do sedu s přítahem za ruce, tak by to už mohlo umět, ale rozhodně pro něj není důležité posilovat přímé břišní svaly… takže pokud se jinak pohybově vyvíjí, tak je vše v naprostém pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
9.12.19 18:47

Když ji podáme ruce tak se posadí. Sama ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 18:50

Ty jo holky vaše 10ti měsíční děti dělali sedy lehy? :lol: jo můj malý se ze 4 sedl v 13 měsících :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
1687
9.12.19 18:54

Jo, je to v pořádku. Obávám se, že z lehu do sedu to nedá ani moje tříletá dcera :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10402
9.12.19 18:57

@Kamisek121 Třeba moje dcera vůbec nelezla, a rovnou začala chodit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30973
9.12.19 18:59

To neumi ani spousta dospelych :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1882
9.12.19 19:00

Z lehu do sedu se tuším děti ani nezvedají, sedají si z pozice na čtyřech a nebo se zvedají z pozice na břiše :). Zkus mrknout do očkovacího průkazu, tam vzadu bývají nákresy, co by dítě mělo v daném měsíci umět, nebo do nějaké mapy pohybového vývoje v prvním roce. Já bych se tím fakt nezneklidňovala :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6451
9.12.19 19:00

Však to by ani neměl. Děti si ze začátku sedaji přes bok apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52436
9.12.19 19:11

Jako že by měl v deseti měsících umět sedy-lehy? :) Hele a jak se z lehu do sedu zvedáš ty? Jinak motoricky je dozajista sledován pediatrem, takže kdyby se dr. cokoliv nezdálo, bylo by to včas řešeno. Ale neschopnost sedů-lehů u kojence opravdu řešit nebudou :-) Mimochodem, naše fyzioterapeutka říká, že hlavní je, aby se do toho samostatného sedu dostalo dítě jinak než přitažením ze zad, takže u nás by za tuhle schopnost byly trestné body :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
809
9.12.19 19:13

To ani není správné. Z takového sedu by se pak posilovaly přímé břišní svaly, jenže důležitější pro vývoj jsou ty šikmé, kterých dítě docílí, když si sedá z boku, tedy z šikmého sedu. Už nevím jaký by měl být poměr, ale tuším, že šikmé svaly by měly být naposilované třeba o 70% víc než ty přímé břišní. No snad to tu někdo vysvětlí líp nebo si to dohledej, ale snad jsi z toho pochopila základní myšlenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7447
9.12.19 19:46

To nezvladnu ani ja :D :lol: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4026
9.12.19 19:46

Syn má rok a půl a určitě to neda ani teď, vždycky se opre o ruku :lol: někdy fakt nechápu ty mámy tady… nepozorovat a nechat žít a jestli teda vymyslis, jak si donutila posilovat sedy lehy 10M mimino, tak to napis :D to by mě fakt zajímalo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat