10 mesicu a Jen rve a chce by u prsa...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tatana2
Stálice 59 příspěvků 22.05.19 11:30
10 mesicu a Jen rve a chce by u prsa...

Ahoj! prosim o vase zkusenosti. Mam syna (10mes.),ktery se jen vzteka, chce by porad chovany, noseny a usinat u prsa. Vcera sme byli na kontrole u dr.ta mi rekla, ze je v pohybu mirne opozdeny, taky aby ne, kdyz ho porad taham.kdyz ho necham lezet na zemi s hrackou, Tak to chvili projde, ale jen vyjimecne. Ale nedej boze, kdyz od nej par metru poodstoupim-pritom nikdy neni sam, ma vedle sebe dvouletou sestru.(ta si s nim tedy nehraje, ale hraje so sama hned vedle nej) kdyz ho necham rvat a nevsimam si ho, je to hruza. To same s kojenim. Chce jen prso, nechce ani dudlik ani savicku s mlekem. Pritom ja uz mam prso rozkousane jak zvykacku :,( jine deti se zajimaji uz o vse mozne, sedi, hraji si, on se Jen plazi a zajima jen o to, kde je jeho „koza“ potazmo matka 8o… Nevim co s Tim, nejradsi bych ho vecer polozila samotneho do postele a dala si spunty do usi☺️ aby se naucil spat sam a bez prsa. I na zemi pres den bych ho nejradsi nechala vyrvat, ale matersky cit mi to nedovoli.. vzdycky mi ho je nakonec lito… a ani nevim jestli to k necemu vede… Mate to nekdo podobne, nebo nejakou zkusenosti? Diky

Reakce:
Popokatepetla
Závislačka 3327 příspěvků 22.05.19 11:40

Máš asi hold hodně kontaktní dítě :) dát si ho do šátku/nosítka jsi nezkoušela? Na ty rozkousaná prsa bych si pozvala LP - může být někde chyba v technice kojení, protože spousta žen i v tomhle věku dětí kojí na požádání a problémy nemají.
Jinak bych pro klid duše se synem skákla za fyzioterapeutkou - jestli tam není nějaký problém (může mít např. ztuhlé svaly šíje a to ho může bolet apod…)

tatana2
Stálice 59 příspěvků 22.05.19 11:43

@Popokatepetla Joo,nositko mame velmi aktivne vyuzivane, ale dle Dr. Je prave kvuli tomu trochu pozadu :zed:

Tarjei
Závislačka 4898 příspěvků 22.05.19 11:54

Nevydrží odlozenej ani když je v lehatku a nad sebou ma hrazdicku s hrackama?

Uživatel je onlineFilanda
Závislačka 4549 příspěvků 22.05.19 12:02

S dcerou to bylo podobné. Zacalo se to zlepsovat prave az po desátém mesici, kdy zacla lezt. Sama si absolutně nehrala a nevydrzela ani minutu. I odchod na zachod byl podminen nonstop revem. Cvicila jsem s ni vojtovku kvuli hypotonii a fyzioterapeutka rikala, ze to muze souviset. Ze má mozek napred oproti telu a chtela by neco delat, ale fyzicky na to nema a je vlastne frustrovana. Dobré bylo, ze nebyla fixovana na me. Mohl klidně hlidat manzel, ale take se nesmel na vterinu vzdalit. Jinak i kojena byvala hodne. Rikala jsem, ze je prsomil :) Ale zaroven se najedla klidne i z flasky, takze v tomhle to bylo jednodušší.

tatana2
Stálice 59 příspěvků 22.05.19 14:40
@Tarjei píše:
Nevydrží odlozenej ani když je v lehatku a nad sebou ma hrazdicku s hrackama?

No to vůbec! Ta ho snad ještě víc rozcilovala :) Když jdu na zachod a zrovna ho nechci brát sebou, tak ho dám do hopsadla, tam se mu docela líbí…ale zas to také není zdravé, tak nevím. Když ho do hopsadla nedám, přileze na zachod za mnou a řve za dvermi :roll:

tatana2
Stálice 59 příspěvků 22.05.19 14:42

@Filanda děkuji! Tak budu doufat, že se to změní… Jak jste přišli na to, že máte hypotonií? A dnes už je to v pohodě?

Uživatel je onlineFilanda
Závislačka 4549 příspěvků 22.05.19 19:25

@tatana2 Ono to šlo jedno s ruhým. Ve třech měsících jsme řešili tortikolis. Jak jsme se dostali k fyzioterapeutce, tak se začaly řešit slabé břišní svaly a zároveň ta hypotonie. Do cca desátého měsíce se cvičila vojtovka. Dcera byla pak pořád na spodní hranici normálního vývoje (chodit začala v 18 měsicích apod.), což ale fyzio říkala, že tak bude, že ten skluz nedožene.
Ta hypotonie není v podstatě léčitelná. Já to pochopila tak, že je to vrozená slabost svalstva. Tedy stejný pohyb je pro člověka s hypotonií větší námaha než pro normálního člověka. Ty svaly jsou takové gumové a nedrží pořádně kostru. A ta svalová hmota se mohem náročněji buduje. Fyzioterapeutka říkala, že je hypotonie typická pro různé hadí ženy / muže apod. Že dokážou vykloubit ruce / nohy do nepřirozených poloh atd.
Jinak ale od toho desátého měsíce už v podstatě nic neřešíme a dcera je pohybově normální. Jen je na svůj věk spavější (to prý taky souvisí s hypotonií, že se člověk rychleji vyčerpá a potřebuje více spánku).

Váš příspěvek
Reklama