Reklama

10. týden těhotenství co mě čeká?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Derya
Nováček 1 příspěvek 28.07.18 15:31
10 týden těhotenství co mě čeká?

Ahojky maminky, jsem prvorodička, takže se mi hlavou honí milion strašidelných předtuch. Chtěla bych vědět, kdy bych se měla přihlásit do poradny, kde mi vyzjistí to pánevní dno a všechny tyto informace? Jsem v 10 týdnu a mám upřímně prazvláštní gynekologii, kde mi nic moc neřekli, jen ať příště vezmu moč a nic jiného, přičemž už bych měla psát něco jako legitimaci, když v některých porodnicích chtějí kolem 15 týdne registraci. Případně doporučujete někdo porodnici Královské Vinohrady?? :D

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12657 příspěvků 1 inzerát 28.07.18 15:34

u nás se vypisovala až ve 12tt

ugluk
Hvězda diskuse 42161 příspěvků 28.07.18 15:37

Tak těhotenskou průkazku vystavuje mnoho doktorů až po ukončeném prvním trimestru (13.tt). Pánev sice někde měří hned na začátku, ale je to celkem zbytečné, protože do konce těhotenství se stejně ještě většině žen rozvolní a rozestoupí. Registraci v Praze nechtějí kolem 15.tt, ale přesně ve 14plus0, i když na Vinohradech by nemusel být takový nával, abyses nedostala i později.
Pokud není tvá gynekologie sdílná, musíš se ptát sama, všude to chodí jinak.

Russet
Extra třída :D 10299 příspěvků 28.07.18 16:13
@Derya píše:
Ahojky maminky, jsem prvorodička, takže se mi hlavou honí milion strašidelných předtuch. Chtěla bych vědět, kdy bych se měla přihlásit do poradny, kde mi vyzjistí to pánevní dno a všechny tyto informace? Jsem v 10 týdnu a mám upřímně prazvláštní gynekologii, kde mi nic moc neřekli, jen ať příště vezmu moč a nic jiného, přičemž už bych měla psát něco jako legitimaci, když v některých porodnicích chtějí kolem 15 týdne registraci. Případně doporučujete někdo porodnici Královské Vinohrady?? :D

Spadla jsi z vesmíru? Těhotenskou průkazku dostaneš ty id nich. Na vše se ptej. Registrovat se musíš přes internet k porodu. U nás to nebylo třeba. Ale v Praze je tlačenice.

lachtanice86
Kelišová 5717 příspěvků 28.07.18 16:14

Já dostala průkazku až kolem 14tt. Jsem ve 23tt a nikdo mi ještě pánev nemeril, proč taky, kdy se údaj změní. A ty zadnou legitimaci vypisovat nebudeš. Tu dostaneš od nich.

Příspěvek upraven 28.07.18 v 16:15

1mila2
Kecalka 257 příspěvků 28.07.18 16:15

Priznam se, ze vubec netusim o cem mluvis a to jsem v 15tt a cekam tretatko :roll:
Prisla jsem na gyndu asi v 5tt kvuli spineni a ze preci nemuzeme mit deti, tak asi rakovina nebo co :zed: doktor me vysetril, potvrdil tehotenstvi a objednal za 2 tydny. Pak me objednal na 10+neco na krev ke screeningu a vyataveni prukazky, a pak na 12+neco na UTZ ke screeningu a ten den mi dal i vysledky a objednal si me zase za 4tydny na dalsi kontrolu a na tripl test (myslim). Do zadny poradny jsem se nikdy neprihlasovala, chodim na kontroly jak mi doktor rekne. K porodu se u nas nemusime registrovat, kazdopadne muzeme a resi se to tak 34-36tt. Do TP chodim na kontroly ke svemu dr., ktery dela i monitory.

Tak treba to mas taky takhle komplet a nemusis nic resit :think: teda krome te registrace k porodu, to je v Praze dost potreba.

Majdina82
Závislačka 2864 příspěvků 28.07.18 16:37

@Derya A co bys chtěla v 10. tt vědět? Moč se nosí až do porodu. Na některých poradnách u tvého gyndaře ti bude dělat UTZ, ale nemusí na všech. V 1.a 3. trimestru ti vezmou krev a půjdeš na dva screeningy. První se dělá do 13. tt a musíš se na něj objednat. Druhý je v cca 20. tt. Čípek se kontroluje až tak ve 3. trimestru, pokud nemáš problémy.

veru1986
Nováček 10 příspěvků 28.07.18 17:50

V 10tt se ještě nic nedělo. Teda krom toho, že mi bylo trochu jak s kocovinou. Průkazku jsem dostala ve 12 nebo 13 tt. Registrace do porodnice (k Apolináři) jsem dělala ve 14+0. 12+6 jsem byla u Apolináře na screeningu. Po 22+6 jsem byla tamtéž na druhé velkém utz. Po 24tt jsem byla na testu na cukrovku. Ještě nějak v průběhu jsem byla u praktického lékaře a u zubaře. Pánev mi sestřička měřila při poslední poradně na gynekologii (36tt). Od 13tt jsem na rizikovém těhotenství, takže do poradny jsem chodila co tři týdny (od 34tt každý týden). Na každou poradnu jsem nosila moč, vážili mě, měřili tlak a kontrolovali otoky na rukách a nohách. Teď jsem ve 37tt (celé těhotenství naprosto v pořádku, ťuk ťuk), takže mě čeká první poradna v porodnici.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama