10000 kroků denně - hubnutí???

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
79
3.1.22 17:56

10000 kroků denně - hubnutí???

Ahoj holky, podařilo se vám někomu zhubnout pomocí navýšení počtu kroků za den, např na 10000? A stacilo tech 10000 kroků mit proste dohromady za den, nebo v tom musela byt nejaka cílená sportovní aktivita (např 6000 kroků v kuse - to je cca hodina chůze)? A jak rychle/pomalu hubnutí šlo? A dieta k tomu nějaká nebo jen ty kroky? Uff… Dekuji za odpovedi :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2279
3.1.22 17:59

Bez úpravy jídelníčku určitě jen díky krokům nezhubneš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 18:02

U nás jsou poštovní doručovatelky, běhají denně spoustu kilometrů, několik hodin denně v intenzivním pohybu hodně let. A hubené nejsou.

• Citovat
  • Nahlásit
3112
3.1.22 18:03

10 tis kroku je tskoa norma, co by člověk měl za den dát, aby se primerene hýbat. Ne aby zhubnul. Mně se to podaří třeba za cestu na nákup a zpět a pak obejít školy, školky, kroužku… prostě Běžný denní provoz. Tím fakt člověk nezhubne. Samozrejme lepší, než si všude vozit zadek autem, ale na hubnutí je potřeba kombinace jídla a pohybu. Takže pokud je na tebe 10 tis kroku hodně, tak ok, dej si limit těch 10 tis a přidej k tomu stravovací změny a půjde to. Postupně kroky přidávejte nebo přidej nějaký cielny pohyb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2986
3.1.22 18:04

Asi záleží, jak moc chceš zhubnout. Během května a června jsem chodila průměrně těch 10-12k kroků denně, z toho většinu v jednom kuse rychlou chůzí (cca 6 km/h) a bez změny jídelníčku jsem zhubla cca 2 kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2391
3.1.22 18:04

Hubnutí je o jídle. Zhubla jsem 10 kg absolutně bez pohybu, pouze jídlem. Pokud se budeš cpát knedlíkama, rohlíkama a zapíjet to Colou tak nezhubneš, ani kdyby si nachodila milion kroků denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
971
3.1.22 18:10

To je strašně individuální. Pokud jsi do teď nedělala nic, tak možná trochu zhubnes. Já třeba chodila při RD 10 až 15 tis. denně a nemělo to na postavu vliv. Záleží taky, co jis a jak se hybes jinak.
Za mě ani chůze 2 hodiny denně vkuse neznamená hubnutí, je to i o tempu, kilech, jídle…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18729
3.1.22 18:12

@4Mia pokud potřebuješ hubnout, je primárně potřeba upravit jídelníček. Jen to, že máš 10tis kroků ti hubnuti nezaruci. Navíc cca 10tis kroku za den by měl byt denní standard.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
3.1.22 18:17

Oki :lol: zapomnela jsem napsat, že jim normalne, žádný coly, knedlíky atd.. A že jsem na mateřské s detmi 1 a 3. Takže jeden v kocaru a jeden chodi, ale tak mazimalne na hřište a zpět… Takže bohuzel ja tech 10000 za den standartne ted nedam. Kdyz jsem chodila do prace atd, tak jsem mela pohybu vic..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27276
3.1.22 18:18

Ne jenom kroky nastacily. Sem měla v práci běžně víc jak 10000 kroků denně a žádný výsledek :D když sem chtěla hubnout, tak sem musela hlavně upravit jídelníček a přidat nějaký cílený pohyb. Leda bys těch 10 000 kroku udělala třeba najednou během svižné procházky ještě navíc k běžným činnostem, plus ten jídelníček, ale když ty kroky budeš střádat průběžně po celý den, v různém tempu, při různých aktivitách, tak to vliv mít nebude, to snad nachodi každý :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1001
3.1.22 18:19

A to já tě povzbudím, z vlastní zkušenosti vím, že to jde. Samozřejmě nesmíš navýšit krmné dávky :-)
Ale pozor, ty kroky pěkně svižně a v kuse. Nějaké popocházení od obchodu do kadeřnictví ti nepomůže.
Deset kiláků za cca 90 až 100 minut, čtyřikrát pětkrát týdně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8416
3.1.22 18:26
@4Mia píše:
Ahoj holky, podařilo se vám někomu zhubnout pomocí navýšení počtu kroků za den, např na 10000? A stacilo tech 10000 kroků mit proste dohromady za den, nebo v tom musela byt nejaka cílená sportovní aktivita (např 6000 kroků v kuse - to je cca hodina chůze)? A jak rychle/pomalu hubnutí šlo? A dieta k tomu nějaká nebo jen ty kroky? Uff… Dekuji za odpovedi :*

10000 kroků je standard, který by měl zvládnout každý. Ale chápu, že cesta s batoletem na hřiště není ani svižná a ani těch 10000 kroků to často nedá. Chůzí se dá hubnout pěkně. Jenže musíš chodit svižně, ideálně si spočítat ideální tepovku a té se držet a chce to aspoň hodinu/dvě denně. A přidat třeba ještě hole na nordic walking. Ale to s batoletem nedáš, leda by bylo v šátku nebo krosně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18947
3.1.22 18:30

Hlavní je jídlo. A 10tisic je doporuceny pocet kroku pro zdravý pohyb

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1059
3.1.22 19:11

Přesně, jak píší děvčata přede mnou. Chůzí se prostě nezhubne, pokud neupravíš zásadně jídelníček. 10 tis. kroků by fungovalo zcela jistě, ALE jen opravdu hodně rychlou chůzí a omezením jídla. Chodím téměř denně cca 8 km, už 2 roky a váha se ani nehnula. Sice se snažíme chodit relativně rychle, ale vím, že pokud bych měla hubnout, tak bych musela na rychlosti přidat. Za rok 2021 jsem ušla 1400 km, tak uvidíme co letos:) Ale je mi hodně přes 60, čili babka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6675
3.1.22 19:11

10tis je naprostý základ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu