101 cm přes pupek!!

Anonymní
4.4.21 07:48

101 cm pres pupek!!

Ahoj, jsem uz zoufala. Mam pet mesicu po porodu a mam 101 cm pres pupek. Jim dobre, nechala jsem si udelat jidelnicek. V porodnici tesne po porodu mi fyzio rekla, ze mam diastazu, ale to uz je pet mesicu. Jsem jak tehotna, stydim se za to. Kolik cm pres bricho jste meli vy po 5 mesicich. A nemuze to byt zadrzena voda? Jak se ji zbavit? Anonym protoze se stydim.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1857
4.4.21 07:52

A s diastazou si něco dělala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1146
4.4.21 07:54

A děláš něco s tou diastazou? Ona se sama od sebe nespraví, možná trochu, ale úplně určitě ne. To se pak nemůžeš divit, že máš pupek. Já mám taky diastazu, ze stavu na operaci jsem ji vycvicila na 1 až 2 cm. Pupek jsem mela taky, teď už jen malej, asi spis z celkově povolenych svalů. Na YouTube je milion videí se cvikama na diastazu, tak hurá na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9551
4.4.21 08:13

Ten pupek ti sám nezmizí. Jestli máš diastazu, musíš cvičit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1351
4.4.21 08:33

Nejdřív řeš diastázu. Objednej se k fyzioterapeutovi a cvič pod jeho dozorem - minimálně si od něj nechej ukázat cviky. Nějaká videa na internetu jsou k ničemu, když s nimi neumíš správně pracovat a ne všechna jsou pro tebe určitě vhodná. A diastáza jenom tak sama nezmizí.
Pokud i 5 měsíců po porodu zadržuješ vodu, tak je někde zdravotní problém, který je třeba vyřešit a ne se jenom naládovat práškama a nebo čajem.
Pokud kojíš, tak s tím teď stejně moc neuděláš. Pokud nekojíš, tak si můžeš dát třeba nízkosacharidovou dietu - ne úplně nějaké keto, ale třeba vynechat bílé pečivo, cukr, přílohy a bude to tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16163
4.4.21 08:49

A cvicis na tu diastazu? Ta sama fakt nezmizí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.21 08:51

Necvicim.

• Citovat
  • Nahlásit
4233
4.4.21 09:33

:lol: Promiň, ale to mám taky, jsem skoro 5 měsíců po porodu a včera jsem se radovala jak malé děcko, ze mám už jenom 101 :lol: po sestinedeli jsem začínala cvičit na 110. Ale mám postavu jablka a všechno sádlo mi jde do břicha… a mezi klukama jsem teda nedělala 1,5 roku nic moc, takže mám teď 2× víc práce :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6329
4.4.21 09:34

Diastázu řeš s odborníkem. Radit YT videa na diastázu někomu, kdo nemá šajnu, že to má řešit, je fakt mimo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19557
4.4.21 09:37
@Anonymní píše:
Necvicim.

tak to musis zacit: doporučuji:
https://www.mamasport.cz/
https://www.ivafis.cz/
https://mamacore.cz/

žádný jiný typ cvičení není vhodný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2133
4.4.21 09:41

Vše podstatný je řečeno výše, já jen přidám ze si na pupík můžeš zadelavat skoro jakýmkoli nevhodným pohybem, můžeš napr špatně vstavat z postele, zvedat děti, stát… je toho strašně moc! Ja si tak po prvním decku taky ublížila, až odborník to se mnou rozebral a poradil. Jde i o držení těla atd. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1351
4.4.21 09:55
@Anonymní píše:
Necvicim.

Ty cviky na diastázu nejsou nic katastrofálního. Spousta z nich se dá dělat během dne, když třeba věšíš prádlo, vaříš, sedíš apod. Nejsou ani nijak speciálně namáhavé ale jsou důležité aby se ti stáhly břišní svaly.
Když je nebudeš cvičit, budeš dál vypadat jak těhotná a čím déle to břicho bude povolené, tím horší bude ho stáhnout zpátky. Pak se taky může stát, že dané cviky budeš muset cvičit furt, protože když přestaneš, tak se ti diastáza zase rozjede.
Takže rozhodně začni cvičit. Břicho se ti tak může opravdu hodně stáhnout - v závislosti na tom, jak velkou diastázu máš. Nehledě na to, že diastáza může způsobovat i další problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16142
4.4.21 10:36

No a máš specifické cviky na diastazu? A cvičíš je?

pokud se ti nechce na fyzio (což je vždycky lepší, protože dostaneš cviky tobě na míru) tak tady

https://mamacore.cz/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5336
4.4.21 14:37

Měla jsem diastazu a rozestup orgánů. Do půl roku po porodu jsem měla zpět 60 cm. Musí se cvičit cviky na diastazu. Ty neděláš vůbec nic. To je nejhorší nechat to tak dlouho. Teď to půjde velmi těžko. Ale nevím, kolik jsi měla před tím a jak jsi se o své tělo starala. Samo sebou se neděje nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat