10,5 měsíční holčička odmítá jídlo - hlavně maso a zelenina

89
29.12.20 14:40

10,5 měsíční holčička odmítá jídlo - hlavně maso a zelenina

Ahoj holky,

prosím poraďte mi, začínám propadat zoufalství a nervy pěkně pracují. Mám 10,5 měsíční holčičku, která nikdy nebyla bůh ví jaký jedlík, nicméně pár týdnů zpět začala konečně papat hezky, snědla vše, co jsem ji dala, sice v menším množství, ale snědla.

Nyní už je to skoro 10 dnů, co nechce nic, respektive se střídají dny, kdy mi třeba sní hezky k snídani jogurt s ovocem, ale ty obědy stojí pěkně za houby. Vůbec nechce jíst masozeleninové příkrmy, zkoušela jsem skleničky i domácí a nechce to. Včera jsem ji udělala např. polévku z červené čočky a zkusila dát k obědu. Kupodivu snědla malou porci, k večeri jsem ji to chtěla dát zase a už nechtěla ani lžičku a takhle je to furt dokola, jednou to chce, pak nechce - převažuje spíše, že nechce. Ovocné kapsičky jako svačinku nebo třeba i ten jogurt papá hezky, ale to ostatní je bída.

Před týdnem nám vykoukl první zoubek, v noci se budí tak 2-3, přes den je ale veselá a nepřijde mi, že by měla problém. Zádný jiný zoubek nepozoruji, zatím má jedničku dole. Může to nejezení být z toho? Ještě mám problém s tekutinami, stále kojím a ona není zvyklá na jakoukoliv flašku - nikdy ji neměla. Zkouším ji dát učící hrneček ale spíše to kouše nebo co vypije to hned vyplivne, takže aby měla vůbec tekutiny musím jí kojit, což samozřejmě nechci, aby si zvykala, že když pak nesní jídlo, dostane mlíko, ačkoliv já ho dávám právě kvůli tekutinám.

Máte nějakou radu, aby mi začala zase jíst? Mám nechat vyhladovět? Nicméně jsem zkoušela jednou a bez účinku. Nepomáhá zabavit v židličce, ani když „jí“ sama, prostě nic, má asi 71 cm a váží asi 7,9 kg. Moc děkuji všem za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25438
29.12.20 15:04

Tak děti jí tak nejak ve vlnách. Z mých zkušeností děti moc nechtějí dvakrát jídlo za sebou stejné, leda nějaké hodně oblíbené. V tomhle věku už jsem taky přestávala vařit extra a pomalu jedli co my. Hodně jedl rukama sám co šlo.
S pitím ale problémy neměli, dávala jsem láhev od Nuk s držátky od půl roku. Můžeš i brčko zkusit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
29.12.20 15:22

@pikola no ona by nechtěla, ani kdybych ji dala něcoo jiného…celkově teď je to jídlo hrůza :( a nevím zda se držet kojení nebo ji nechat o hladu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1532
29.12.20 15:32

@aria11 O hladu? 10m miminko? To by mě teda nenapadlo… Dítě není malý dospělý a nemuselo by to dopadnout tak, jak čekáš.
Ohledně pití - malé to trvalo snad dva měsíce, než přestala tu flašku okusovat a pití plivat a začala pít (má First choice NUK lahvička na učení). A když jí dáš něco do ruky (rohlík, krajíc chleba, křupku), tak to ji taky nezajímá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1179
29.12.20 15:51

Tak to se tedy připojím - můj 11 měsíční synátor měl v 10 měsících cca 75 cm a 10 kilo, ale s jídlem je to též tragédie. Když mu dáš do ruky křupku, tak ho ani nenapadne dát do pusy. S pitím ani ťuk - flašku skoro nevezme do ruky, natož zkusit dát do pusy. Je to moje třetí dítě a pěkně mi to dává vyžrat:-) Bílé jogurty bez šance, čerstvé rozmixované ovoce úplně stejně. Vezme na milost jen přesnídávku a oběd (trvalo to ale 5 měsíců). Abych do něj dostala nějaké tekutiny, tak musím ředit UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8953
29.12.20 16:30

Dcera taky měla období kdy preferovala ovoce nebo jogurt a masozeleninu max ochutnala. Pak zase rostl zub, tak nechtěla skoro nic, jen kojení a trvalo chvíli než se zase rozjedla. A zatím taky nepije nic kromě MM. Syn začal pít vodu a čaj kolem 11 měsíců. Normálně bych nabízela jídlo a ona se časem zase rozjí. A zkus třeba i kousky nebo takovou hrubší strukturu, pokud zatím měla mixované, můžou se už měnit ty preference.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
29.12.20 20:44

@pet p nemyslela jsem o hladu ve smyslu, že ji nedám najíst, ale spíše jako že pokud nebude chtít jíst, tak ji nedám nic jiného do dalšího jídla a nabídnout to samé znovu třeba za dvě hodiny..

co se jídla do ruky týče tak křupku, kůrku od chleba atd tak ano to jí/žmoulá…jenže tím se moc nenají, že jo, potřebovala bych do ní dostat nějak to masíčko a zeleninu :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
29.12.20 20:44

@Pocahonta tak asi pořád lepší když jí ten oběd než aby byl jen o ovoci a jogurtu jako ta moje :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
29.12.20 20:47

@Lendeš děkuji, no je to boj s těmi dětičkami, já jsem si právě říkala, zda je to těmi zuby, ale jeden už má venku, ačkoliv ne celý…je možné, že se ji tam klube další ačkoliv není nic cítit na dásničce?

A dcerce je kolik? Já právě nevím, zda to kojení je dobré, aby se nenaučila, že když nebude chtít hlavní dostane prso, jenže prostě jak do ní nějaké tekutiny dostat že, když z flaštičky nepije…Je to trochu začarovaný kruh… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1179
29.12.20 21:14
@aria11 píše:
@Pocahonta tak asi pořád lepší když jí ten oběd než aby byl jen o ovoci a jogurtu jako ta moje :D

Tak ale ty píšeš, že má poslední dobou jen takové období… Synátor se naučil jíst obědy poslední dobou, jinak to byla tragédie. Jogurt nepozře, hlavně si nic nechce dávat sám od sebe do pusy (kdyby si mu nabídla něčeho kousek). Máš výhodu, že k tomu ještě kojíš - nabízíš tekutiny i tímto způsobem. Já s UM jsem v tomto dost limitovaná, navíc poslední dobou bojuje i s UM (krmení z láhve musí probíhat zásadně v leže). Fakt jsem si nemyslela, že třetí dítě bude v tomto takový originál.
Jinak na tvém místě bych prostě zkoušela nabízet. Pokud by ti k obědu nic nevzala, tak nabídnout MM a konec do dalšího jídla. Snad je to prostě takové období, které brzy skončí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1532
30.12.20 08:05

@aria11 Zda je kojení dobré? Že váháš. Je to KOJENEC. A slovo „příkrm“ je od „přikrmovat“. Pokud přibírá, vůbec bych to neřešila. Nabízela bych jídlo a kojila, kdy a kolik bude chtít. A jako kousky by šlo do ruky myslím nabízet i třeba kousek brambory nebo třeba uvařené brokolice, dýně, mrkve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1532
30.12.20 08:08

A pokud opravdu nic z flaštičky nevypije, tak ti stejně nezbývá nic jiného než kojit, kojit a kojit :-) Ale podle mého názoru je to tak dobře a v tomto směru neváhám. Dcera se naučila z té flašky pít vodu až skoro v 11m.
Jo a klubající se zoubek opravdu nemusí být nijak vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
30.12.20 20:25

@pet p dnes jsem zkoušela ji rozmačkat brambůrky s rybičkou, též bez úspěchu…co hamá, tak to jsou kaše a jogurt…samozřejmě nemám nic proti kojení, je to nejzdravější a nejrychlejší…nehodlám se ho úplně vzdávat, jen panují různé názory na to, zda je dobré dávvat místo jídla, které dítě nechce…hodně kamarádek mi říkalo, že to může preferovat prostě oproti klasickému jídlu a nerada bych, aby se to stalo pravidlem…což není myšleno nijak špatne..přibírá, ale pamatuji si, že když jsem ji na 7 měsící stále jen kojila, tak se váha zastavila a dlouho stála, dokud nezačala hamat…takže moje mlíko jako takové ji k přibírání určitě stačit nebude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
30.12.20 20:28

@pet p ano, však právě proto, že lahvičku nebere, nezajímá ji, tak proto ji stále kojím…teď otázka, zda se to někdy naučí, když ví, že to mlíko ode mě je prostě vždycky k dispozici…nevím nechci být chytrá.. :nevim:…a jak často a kdy jste zkoušeli tu lahvičku? hned po jídle? já za ní lítám v průběhu dne a nabízím ji to pití, ale párkrát si do toho kousne a zahodí ji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18582
30.12.20 20:50

@aria11 jejda, pokud ti jde kojení, tak víc koj a nestresuj se zbytečně tím, že mimino nechce maso a zeleninu, kamarádka mé matky plně kojila své dcery do jednoho roku a až potom začínala pomalu s příkrmy, ty holky dnes mají 32 a 28 roků, už mají samy děti a jsou a byly zdravé a chytré
kojení je to nejzdravější, co může být - samozřejmě do určitého věku
a ještě - má dcera byla brzy na UM, maso a zeleninu nemá ráda - to znamená téměř to nejí - dodnes, jsou jí 4 roky a také je zdravá
a na ty blbosti s vyhladověním zapomeň, to jsou metody našich babiček, je to nesmysl kojence trápit hlady a nutit jakési lahvičky je také nesmysl, není to ZATÍM potřeba, když kojíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat