Reklama

10h. pauza v noci na kojeni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JaninaMam
Kecalka 268 příspěvků 08.10.18 08:23
10h. Pauza v noci na kojeni

Ahoj,
malá ma 10 tt, od začátku jsem přes noc nebudila vstávala si sama po 6h. K ránu už po 3, ale poslední 3 dny spí od 20:00 do 6 do rána vkuse a na kojeni nevstava, mne to nevadí, rada se vyspim :D ale moje otázka zní, jestli mam vstavat a ostrikavat nebo ne? Malá je plné kojena a pribira nadherne, mlika máme dost, ale bojím se, jestli diky takovým pauzam neprijedem o mléko? Je tu někdo kdo nekojil vážně celou noc ani jednou a bylo to v pohodě? Děkuji za odpovědi :hug:

Reklama

Reakce:

Veru1987
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 08.10.18 08:27

Mě dcera už v porodnici spala 7hodin v kuse. Ted jsem to psala o pár dizkuzi níž. Mlíka budeš mít i tak. Malá si vezme co potřebuje přes den. Mi dcera spala cca od 20hodin až do 4-6. Vše v pohodě. Jak začneš budit bude se budit pořad. Mi i doktor dětský říkal, nebuďte. Naučíte ji to.

Zwetta
Kecalka 403 příspěvků 6 inzerátů 08.10.18 08:34

@JaninaMam
Já to tak mám, i když malá bude mít za 14 dní půl roku, tak je otázka, jak dlouho nám to ještě vydrží..
Ale od cca 2 měsíců spí od 22 hod do 6-7 do rána.., samozřejmě se občas stane, že ji v noci něco vzbudí, tak uspávám u prsa, jako třeba dnes v noci.. :zed: Na tvorbu mléka to u mě vliv nemá, jen bylo zpočátku nepříjemné, jak jsem ráno vstala a prsa byla nalitá a spouštělo se mi samo mléko..

astoret
Ukecaná baba ;) 1022 příspěvků 08.10.18 08:42

no jako někomu to nevadí, ale noční kojení je důležité, proptže v noci se tvoří nejvíce mléka, já sama v noci kojila nejvíc, zvlášt v době, kdy jsme se rozkojovala, na radu laktační, mám dvě kamarádky a v noci nekojily, dítě jim spalo a anijedna nekojila dlouho, o mléko přicházely, ta druhá to pak řešila s laktační a taky jibylo doporučeno kojit v noci, nakonec ale nekojila v noci a kojení šlo do..takže těžko říct jak to budeš mít ty..
mně říkala laktační, alespoň 2× vnoci s max odstupem 5 hodin, lépe méně..

astoret
Ukecaná baba ;) 1022 příspěvků 08.10.18 08:45

@Veru1987 tak může minimálně odstříkávat, aby laktaci trochu podporovala a dítě nebudit :nevim:

zakl. záleží jak moc chceš kojit, může se stát, že to s kojením pak půjde do kopru, nebo uvidíš, to poznáš, pokud začneš mít přes den problémy s kojením, tak bych večer bud začala kojit nebo alespoň odstříkávala..

G.a.b.c.a20
Kecalka 310 příspěvků 08.10.18 09:03

Když byla dcera maličká spala mi skoro celou noc. Usla kolem 20:00 a vstávala na kojeni kolem 5-6 .. já jsem teda taky spala protože jsem byla ráda že se můžu vyspat a o mléko jsem nepřišla kojím ještě teď ( né často ale kojím) a to měla dcera nedávno dva roky.. takže si myslím že se v klidu můžeš taky vyspat ;-)

Darvulia
Kecalka 249 příspěvků 08.10.18 09:48

Zhruba první tři měsíce si tvorbu mléka řídí hormony, poté tu funkci přebírá prsní žláza. Jinak řečeno, pokud i po čtyřech měsících žena v pohodě kojí, tak už je laktace dobře zaběhnutá a vyřadit nebo narušit jí může spíš jen nějaký rozkol organismu (napr. to, že přijde MS, nemoc atd.). V těch prvních měsících je teda důležitý hormon prolaktin, který se nejvíc vylučuje v noci a jelikož kojení funguje na principu poptávky a nabídky, znamená to, že čím víc přikládáš dítě ke kojení a čím víc a častěji pije, tím víc se tvoří mléka - a naopak. Po pár dnech, až si tělo (obvykle má ta reakce zpoždění cca 3 dny) zvykne, že v noci nekojíš, bude v noci tvořit méně mléka a prsa už ráno nalitá mít nebudeš. A je otázka, jestli později ta prsní žláza zvládne ten přechod, zvlášť, když v období třech měsíců je růstový spurt a dítě najednou začne hodně pít (asi na týden až dva), protože mnoho maminek nevydrží s nervama a nepočkají těch pár dní, až se laktace zvýší, díky častějšímu kojení, tak začnou dávat UM, čímž si tu vyšší tvorbu mléka už nenastartují. Nebo prsní žláza stávkuje, kvůli nižšímu kojení v době hormonální nezvládne potom uspokojit tu poptávku. Jenže to ti dopředu nikdo neřekne. Je to dědičné zpravidla z matky na dceru, bohužel v dobách minulých nebyla osvěta, takže maminky nebudily a ve třech měsících často už „měly slabé mléko“ a daly UM, čímž šlo kojení do kelu. Proto ti ani mamka možná nedá správnou odpověď, jak na tom ve skutečnosti byla.

Obecně se udává, že přestavka v kojení nad 6 hodin už je kritická pro tvorbu mléka. Já sama jsem na kojení budila po třech hodinách, mléka i po roce dcery mám tolik, kolik chce, nebyl ovšem problém se rozkojit už v porodnici. Dcera se mi budí několikrát za noc, je možné, že se to tak naučila (nebo zuby, nebo spánkový cyklus), což moc příjemné není. Ale první týdny ty děti většinou spí v kuse, později už jsou starší, vnímavější a chtějí v noci maminku. Takže sama za sebe bych ti doporučila, abys aspoň jednou v noci odstříkávala (mně to nešlo, jinak bych nebudila) a jakmile by dcera začala být hladová (u prsu často po chvíli brečela) tak by sis musela půjčit váhu, abys zjistila, jak jsi na tom s mlékem a hned začala často přikládat a kojit v noci (a nevzdat to první dny, než se víc rozkojíš). Pokud to klapne, užij si spánek, ale jestli se ti začne později v noci budit, tak koj, jen si nemysli, že to je nutně z hladu. Děti to dělají, protože je třeba bolí bříško, rostou zuby, nebo chtějí být přítulné u mámy.

Pročti si poradnu na kojeni.net, tam najdeš všechno.

JaninaMam
Kecalka 268 příspěvků 08.10.18 19:48

@Darvulia děkuji za vyčerpávajíci odpověď, mam doma odsavacku a vždy jsem večer odstrikavala, malá chodí kolem 7-8 spát a pak se budila ve 2 na kojeni, ja mezitím kolem 10 odstrikala, takže mlika máme dostatek a mražak nám praská jak je precpany mlikem, určitě si chci kojeni udržet, takže vyzkousim odstrikavat i v noci teda a uvidíme :)

Darvulia
Kecalka 249 příspěvků 09.10.18 00:29
@JaninaMam píše:
@Darvulia děkuji za vyčerpávajíci odpověď, mam doma odsavacku a vždy jsem večer odstrikavala, malá chodí kolem 7-8 spát a pak se budila ve 2 na kojeni, ja mezitím kolem 10 odstrikala, takže mlika máme dostatek a mražak nám praská jak je precpany mlikem, určitě si chci kojeni udržet, takže vyzkousim odstrikavat i v noci teda a uvidíme :)

Jestli se ti podaří tak do těch třech měsíců v noci odstříkávat, tak to bude pro klid duše asi nejlepší varianta. Pak už bych se na to vyprdla. Třeba budeš mít jedno z těch vzácných miminek, že ti opravdu bude celou noc spát :palec:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >