10měsíční má hypermobilní klouby

292
26.4.16 16:16

10m hypermobilní klouby

Ahoj maminky,
dnes nám Dr řekla, že má malá hypermobilní klouby. Chtěla jsem se zeptat zda jste se s tím některá setkala, popřípadě vy, co už máte děti starší, jak jsou na tom? Je vše v pořádku? Dá se s tím třeba doma nějak cvičit, nebo co se nesmí dělat? Říkala nám, že jí nesmíme posazovat atd, ale zajímá mě víc názorů :)
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2995
26.4.16 16:29

Posazovat dítě by se nemělo žadné, dokud si nesedne samo.
Nevím, jestli je to to samé, ale syn má větší rozsah kloubů. Bylo mi řečeno, že ho nesmím držet za ruce a točit okolo svého těla (dělat letadlo, nebo jak se tomu říká) a že nikdy nemá dělat gymnastiku :lol: Jediné, co mi na tom „vadí“, je, že děsně vytáčí palce u rukou a je to občas dost nepříjemné se na to koukat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
26.4.16 16:45

@luci.no nám zase dr řekla, že ji nemáme dávat na balet, že tam by toho zneužívali, že se jim líbí jak se ty děti uměj vykroutit :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2995
26.4.16 17:09

@Ester588 a výborně se umí dostat z mých rukou, když se vzteká - chytnu ho v podpaží a on zvedne ruce a nějak si „vykloubí“ ramena. Kolikrát mi málem spadnul :zed: Naštěstí už to vím, tak ho beru jinak :lol:
Pak nevím, jestli to souvisí s klouby, nebo s jeho slabšími svaly (možná obojí), ale měl zvláštní styl plazení, nechtěl lézt (chodili jsme od 3m na Vojtovku, neurologii). Chodit začal v 16m. Teď má 2 roky a opět budeme cvičit, protože je děsně nemotorný a chůze je stále velmi nejistá. :nevim: Jemnou motoriku má normální, možná i trochu lepší, než někteří vrstevníci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
26.4.16 17:55

@luci.no je fakt, že naše taky nelozí ani se nestaví, ale jemná motorika je naprosto pěkná a hodně žvatlá, umí opravdu hodně slabik. Pohyblivá je, dozadu, do stran, kutálet se, ale dopředu jí to nejde… myslím, že svaly ochabují v důsledku té hypermobility, ale nejsem si tím moc jistá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2995
26.4.16 19:45

@Ester588 Klasická ukecaná ženská :lol:
Syn dřív obcházel nábytek, než lezl ;) Akorát všichni doktoři stále strašili, že lezení je hrozně důležitá vývojová fáze a že jí nesmí přeskočit. Nepřeskočil, naštěstí :) Škoda, že k tomu nemá nikdo jiný co říct. Také by mě zajímalo, jak to mají starší děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
26.4.16 19:49

My máme skoro roční holčičku, hypotonickou a s hypermobilními klouby (vím to od jejích 7mi měsíců, do té doby všechno v normě). Plazí se (teď po intenzivnějším cvičení) už líp, ale o lezení a stoupání si můžu zatím nechat zdát. Ale sama si sedne, jde na to z boku, což je její nejoblíbenější pozice. Malá gymnastka :-). Jemná motorika taky super. Každý dítě je prostě svoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
26.4.16 19:50

Ale musím přiznat, že je toho na mě někdy dost, jenom když si vzpomenu na to cvičení. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
26.4.16 20:29

@misha alex no my právě žádný cvičení neděláme, ani nás Dr nikam neposlala, tak já nevím jestli něco cvičit nebo ne :( a doufám, že už si taky brzo sedne :)
@luci.no doufám, že se třeba ještě někdo přidá, chtěla bych o tom vědět, co nejvíc :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.4.16 20:49

Ja jsem uz odrostla hypermobilka, prislo se na to bohuzel pozde, takze jsem do gymnastiky i baletu chodila, psychomotoricky vyvoj v detstvi da se rici tabulkovy, spis jsem byla trosku napred. Tahne mi na tricet a mam problemy se zady a kycli (zatim nastesti nikterak zavazne), pripadny porod nedoporucuji v sede ani polosede. Je to docela komplexni problem ta hypermobilita, deti se nekdy muzou jevit az hyperaktivne v dusledku neustaleho vrceni se apod, ktere je ale zpusobeno jen tim, ze je jedinci jedna poloha delsi dobu proste nepohodlna. Cely zivot je opravdu dulezity cvicit a hlavne posilovat svaly pomahajici drzet klouby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
26.4.16 21:51

@CaravaggioDaMerisi a jaké jsou prosím cviky na posílení těch svalů, co drží klouby? A může to mít dcera dědičné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26466
26.4.16 22:29

Potkala jsem maminku, co měla hypermobility a její dcerka to podědila. Říkala, že třeba musí dávat pozor, když nese něco těžkého v rukou, aby ji z té tíhy jakoby ty klouby „nevypadly“, a prý si musí dávat pozor na velké zývání (vykloubená čelist pý u ní byla v dětství vcelku ormální). U holčičky dávala pozor, aby ji třeba při vztekání nevykloubila ruku, za kterou ji držela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
26.4.16 22:31

@Svistice jejda, to nás čekají pěkný věci… ale existují i horší věci :) děkuji za zkušenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.4.16 09:08

@Ester588 já třeba cvičím jógu ale je třeba konzultovat to s odborníkem a necvičit kupříkladu cviky zvětšující rozsah pohybu ale naopak. Dobra instruktorka jogy nebo rehabilitační sestra jistě rády dobře poradi. Bohužel u nás se zatim otázce hypermobility, která je poněkud komplexnějším problémem než se na první pohled jeví, nevěnuje přílišná odborná pozornost a je spíš marginalizována. A ano hypermobilita muze byt dedicna, může se jednat kupříkladu i o mírnou formu ehlers danlosova syndromu apod. Vy máte zatím ještě mimčo takže pokud rehabilitační sestra nenazná potřebu cvičení nechala bych vše na miminku, hlavně mu s ničím nepomáhat at si na všechny pohyby přijde samo. Jen je myslím důležité aby nepřeskočilo lezení a posililo si tak správné soustavy svalu. A jak píše Svištice dávat pozor na manipulaci s miminkem a až bude starší nedělat s ním takové ty blbiny ala toceni apod., které mají děti rády, jjako malá jsem měla vykloubeného kde co. Později se pak snažit zamezit dítěti jit pohybove do mezních pozic natož se pak s nimi chlubit v kolektivu. A až bude v puberte at si hodně promazává pokožku hypermobilni lide mohou byt nachylni k tvorbe strii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
27.4.16 20:05

No, my cvičíme hlavně kvůli hypotonii, aby se malá naučila věci správně. A asi oba problémy zdědila po mě. Ta hypotonie (u nás je to bříška) mě trápí, ale malá dělá pokroky, pomalu, ale dělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat