10měsíční miminko nechce vůbec jíst

78
9.11.20 21:17

10měsíční miminko nechce vůbec jist

Ahoj, mám 10mesicniho synka a v podstatě od samého začátku bojujeme s jídlem. Syn se nenaučil kojit, 5 měsíců byl na MM, protože jsem mu vše odsávala. Pak jsme přešli na UM a začali s příkrmy. Začátky ještě jakž takž šly, trochu si dal, ochutnal. Zhruba po 2 měsících najednou zlom a chtěl jen mléko, nic víc. Zkoušeli jsme furt, neúspěšně. To trvalo tak další dva měsíce. Pak se to malinko zlepšilo, jako ve smyslu, že tér něco málo sní. Já jsem z toho už ale zoufalá, vystresovaná. Denodenně se modlím, ať něco málo sní, denodenně s tím bojuji a běhám za ním se lzickou a on nechce. Je to pro mě strašně frustrující, každý den ho “nutit” - samozřejmě ho nenutim násilím, ale pořad zkouším, a v podstatě dostanu něco do nej jen v případě, ze otevře pusinku napr. při smíchu a ja mu tam v nestrezenem okamžiku strčím lžičku. Sám proste neotevre a naopak před lzickou stále uhyba :-( dnes večer jsem ho zas krmila a ve finále se pak v posteli poblinkal a teď si to hrozné vycitam, ale nevím už, jak dal… doktorka mi říkala, ze nemůže byt jen na mléce - to jediné opravdu miluje. Stejně tak bojujeme i s pitím, nechce pit nic mimo mleka, jen si občas trosku během dne cucne vody z hrníčku. Nás den vypadá takto - ráno dávám presnidavku nebo jogurt, v poledne kaše, večer masozeleninovy prikrm. Všechno krmeni probíhá během něčeho - během hraní, sledování písniček na YouTube, večer pravidelně krmim ve vane - jediná možnost, jak do nej něco dostat, ze odvedu pozornost a jak už jsem psala, v nestrezenem okamžiku dam lžičku do pusinky. Jen tak aby sedel v zidlicce a ja ho krmila, nepřichází v úvahu. Přes den nabízím krupky do rucicky, kousek ovoce - to spis ale vše jen ozuzlava, ve finále z toho nesni nic. A co se tyče piti - caje, džusy, stavy,… nic. Jen jak už jsem psala, trochu vody z hrnicku. Z lahvicky to byt nesmí. Jediné, co miluje je mléko. To pije cca 3× denne (skoro vždy po tom hned usne) a 2-3× za noc. Ja jsem z toho už úplně nešťastná, chodíme ven se stejne starým chlapeckem a ten sní na posezení dva jogurty, celou skleničku prikrmu apod. A nás malý vůbec. Je to pro mě už vážně hrozné stresující, takhle s tím každý den bojovat, ale nechci ho nechat jen na mléku. Teď má 75 Cm a 8,5 kg. Od minule kontroly v 8m přibral 60 deka. Mám pocit, ze jsme vyzkoušeli vše možné - domácí stravu, skleničky (ty mu jedou o malinko vic), osladit jídlo, smichat s presnidavkou, krmeni při různých činnostech, v různou dobu, na různých místech… nechce proste vůbec nic. Nemáte ještě nějaký tip, radu? Opravdu se kvůli tomu cítím hrozně, ze nejsem schopna nakrmit své děťátko a jak se mi ještě dnes večer poblinkal… :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
9.11.20 21:41

Nase ji malo. Ale jedine sama lzickou nebo rukama. Jakmile na to sahnu neb ose snazim ji nakrmit, tak nechce. Teda jen u nasich se necha krmit. Takze tam aspon 1× za tyden jedu aby se decko nacpalo :lol:
Jinak u nas doma sni kapsicky, rohlik, obcas testoviny, rano sni aspon celej jogurt, jinak suseny nebo lifiozovany ovoce… od vseho ochutna trochu. Ma v roce a pul 10,4kg… taky uz nevim co do ni nacpat, zkousela jsem vsechno :roll: UM nechce vubec uz od 11m

• Citovat
  • Nahlásit
1571
9.11.20 21:42

Můj syn to má stejne a to už mu je 13 měsíců. Do 11 měsíců nejedl nic, vůbec…zacala jsem už toho taky trošku nervacit, ale nemá to smysl..
Chyba je podle mě tvé doktorce, že to takto řekla. Dite v 10 měsícíchsi teprve ns chute zvyka, má se s jidlem seznamovat, ochutnavat, něčeho sní víc a něčeho min, třeba jen lžíci. Já nevím co to je za módu rvat do děti tolik jídla. Když vidím, co některé děti sni, tak ani jejich matky o 50 kg těžší toho tolik nesni. Navíc tvůj malej má UM, ve kterém všechny živiny má, tak proč na to nejít pomalu, po jeho, ono mu to postupne docvakne. Nám nikdy nic nešlo na sílu. Teď jsem byla trpělivá a teprve teď v 13 měsíci začíná dobrovolně svacit a dobrovolně vypije i kase. Ještě bojujeme s obědy, ty nechce, ale věřím, že pomalu i to mu dojde. Hlavně tím nestresuj sebe, nejede se podle tabulek, každej je individualita. Nech ho najet na to jídlo v jeho tempu
:kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2491
9.11.20 21:47

Vzdyt je to kojenec :nevim: Urcite za nim nelitej se lzickou, nepoustej pohadky atd. To je cesta do pekla. Taky jsem si tim prosla ;) Zkousela jsi mu davat jidlo do ruky? Nachystej na talirek kus mrkve, bramboru, jablko atd a nech dite, at ochutnava. Zadne mixovani a lzicka. Tusim, ze se to jmenuje BLW metoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7086
9.11.20 21:48

Vrat se k mliku. Nektery deti to tak maj. On dozraje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8531
9.11.20 21:57

@Laura215 Čím víc tlačíš, tím to bude horší.
Je mu 10 měsíců, je to kojenec. V tomhle věku mi děti jídlo pořád ještě především ochutnávaly a jinak byly plně kojené. Sníst plnou skleničku (co se týče množství) neexistovalo.
Hoď se do klidu, dej si třeba měsíc, kdy to fakt nebudeš řešit. Jezte normálně spolu, nech ho brát si jídlo od tebe (nechce jenom jíst sám?), nachystej mu kousky na talířek a lžičku, ať se obslouží. Některým dětem to takto vyhovuje. Do toho zkus nabízet tu lžičku, ale jen tak, bez stresu.
A uvidíš.
Tím nátlakem mu jenom vyrobíš blok s jídlem, který pak půjde horko těžko napravit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65340
9.11.20 22:03

Ja to cele necetla, ale do 10,5 mesicu jsem v podstate plne kojila, vse odmital. V 10,5 m zacal jist pomalinku ovocne presnidavky a jogurt. Ted ve 12 mesicich ji ovoce a jogurt bez problemu, masozeleninu jen sklenicky, jidlo do ruky ho zajima, ale jen si s tim hraje, bezne jidlo moc nechce, ale davam aspon ty sklenicky 3 druhy dokola. To ho zase prejde, uz ted zacina ochutnavat i jine veci. Pecivo mi neji vubec, kasi jen s jogurtem. Davej UM a jidlo jen nabizej, ono se to zlomi. A nenut ho… to je to nejhorsi. Prvni dite mam taky nejedlika a uz jsem otrkana.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65340
9.11.20 22:07

@Laura215 jeste procitam, opravdu ho nenut a pokud pije UM, klidne ho nech na UM a jidlo dal jen nabizej. Mne malej nepribral dva mesice a doktorka mavnula rukou, ze pokud je spokojeny, nic se nedeje, ze v tomto veku to je bezne propad na krivce a ze se rozji. A mela pravdu. Nucenim docilis jen opaku, zkusenost. Prvni dote pak za me pritomnosti ani jist nechtelo a jedlo s tatinkem…
Jo a sni mi max 100 g, ale to ani prvni dite nikdy vic nesnedlo, az mnohem mnohem pozdeji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65340
9.11.20 22:22

A krmit ve vane, poustet youtube by me nenapadlo. Proste sedi v zidlicce a v ruce ma lzicku, bud ji nebo neji, ale tohle tajtrlikovani bude vice k neprospechu nez ku prospechu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
9.11.20 22:49

Malej byl to samé, chodila jsem za ním a modlila se, aby snědl aspoň něco. Všude články kolik toho má sníst a kdy a jak a všude jsem jen slyšela, jak jiné děti papají krásně v zidlicče, zblajznou dvojitý dávky a s velkými kousky. Měla jsem stejný pocit, ale pak jsem si řekla, že to nechám být. No a postupem času se to obrátilo a teď, v roce, už jíme skoro bez problémů. Jediný co, tak ho musím zabavovat, aby seděl v zidlicče. Mimo ni ho už nekrmím. Nějak jsem to téma nadhodila i u pediatricky a řekla mi, že ona lítala se lžičkou za dcerou do roka a půl, jinak by nejedla. Doporučila mi, ať si z toho nedělám hlavu a přizpůsobím to jedení dítěti, jen ať mu to nezprotivím. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
10.11.20 00:24

Syn je sice kojený, ale trochu se rozjedl až v roce, do té doby jsem za úspěch brala 2 lžičky příkrmu, protože standardně měl při jídle pusu na zámek. A přibral mezi 8 a 12 měsíci jen kilo, ale je spokojenej, motoricky se vyvíjí, tak to neřeším :)
Nehrotila bych to, když pije mléko, dávej mléko. A zkuste BLW krmení, třeba to bude cesta pro vás :) a zkusila bych se vyvarovat tomu krmení při něčem, to podle mě nevytváří dobré stravovací návyky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10692
10.11.20 00:31

Starsi dcera byla takovy nejedlik. Nejedla, nepila… UM celkem jo. Tak dostavala UM. Nevim, kdy se to zlepsilo. Poradne jist zacala ve 4.5r, kdyz nastoupila do skolky. Ted je to tretacka, trochu podmerecna, aktualne 125 cm a 23 kg, ale normalni sikovne dite. Je tezke se tim nestresovat, ja ji dohnala i na krevni testy :oops:, ale ve finale je to nejlepsi cesta pro matku i pro dite :hug: :hug:..Nase byla to dite, u ktereho jsme jasali, kdyz se vecer napila mydlove vody z vany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
11.11.20 12:14

Kamarádka mela úplně to stejne.. A porad ji jidlo dokonce zvracel… V roce, az mu vyrostly skoro vsechny zoubky, hkavne stoličky zacal sam vsechno jit a zacal i pít.. Vydržet.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.20 06:56

U nas to bylo podobne. Jen jsem kojila, prikrmy nechtel. Zadne kase, presnidavky, nic podobneho. Zacal jist az " normalni" jidlo. I polevky, ale nesmela to byt kase. A to mu ale vydrzelo dlouho. Teprve v 4. tride ve skolni jidelne snedl bramborovou kasi. 😂
Proste mu vadila ta " kasovitost".

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama