Desetiměsíční dcera přestala jíst, chce jen umělé mléko

19.4.17 11:25

10ti měsíční dcera přestala jíst, chce jen UM

Ahoj holky, jdu si k vám pro radu. Mám desetimesicni dceru, do konce osmého měsíce byla kojena, teď je na UM. S příkrmy jsme začaly na konci čtvrtého měsíce a bastila fakt krásně. Jedla ovoce, masozeleniny zpucla i 300 gramů k obědu, jogurt jí též chutnal, ale asi měsíc a půl zpět začala hůř jíst. Nejdříve se změnilo množství snedeneho jídla a teď jsme na tom tak, že sní dvě lžičky od každého chodu a konec. Sní rohlík, krupky a furt s chutí pije UM. Má šest zubů a teď jí zřejmě začnou růst spodní dvojky, tak nevím, zda to přisuzovat tomu. :nevim: Jsem už občas zoufalá, když se jí s jídlem dělám a nakonec to skončí v koši. Jaké máte zkušenosti? Zlepší se to? Děkuji za rady, Pája :hug:

Příspěvek upraven 19.04.17 v 11:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7495
19.4.17 11:33

@pajjjinka nerostou ji zoubky? moje děti to dělali u zubů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.17 11:34

@zuzanka003 upravila jsem příspěvek, nedopsala jsem ho. Ano, rostou.. tak nevím, do jaké míry za to nechutenství mohou.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
19.4.17 11:47

Buď zoubky, nebo zkuz metodu BLW, zadej do googlu, v podstatě jde o to, aby si dítě samo to jidlo otlapkalo a vyzkoušelo a hlavně samo si regulovalo množství, je možný že se ti rozji. Na FB jsou skupiny kde ti poradí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
19.4.17 11:49

Když dětem lezly zuby, taky moc nechtěly jíst. Osobně bych nedávala mléko, pokud nesní jídlo, koleduješ si o návyk na lahev. Nech mléko jenom tak, jak jste zvyklí (ráno, večer, v noci?) Spíš bych nabízela jídlo častěji, možná chladnější (teplé na ty dásně není moc příjemné), něco do ruky „na broušení dásní“-mrkvičku, okurku atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.17 12:55

Proste ji dej jen UM, nez aby mela hlad, proste ji ty dasne boli (sazim na zuby) a nic jinyho nechce. Reci, ze si zvykne na lahev jsou blbost. Nase ted vyzaduje jen UM nebo kapsicky v 16m, protoze ji lezou stolicky. Ja ji kvuli tomu nic zakazovat ani pritezovat nebudu. Vim ze az to prejde bude zase normalne jist

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.17 12:57

A metodu BLW… to snad kazdy dava diteti jen tak do ruky uvareny maso, zeleninu aby si to samo snedlo, ne? Na to mi staci selsky rozum a ne metoda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
19.4.17 13:05

@AndelaCerna Nejsou blbost, kamarádky chlapeček si maminku takhle vycvičil a v 18m snědl tak maximálně piškot, jinak si vyřvával lahev. A to se mi fakt nezdá jako ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
20.4.17 22:11

@AndelaCerna no to není tak jednoduchý, nemůžeš zevseobecnovat, nejdřív si o věcech něco zjisti. Viz výkřik o nezvyknuti na láhev ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama