10měsíční dítě nejí příkrmy

Anonymní
15.6.20 19:38

10ti měsíční dítě nejí příkrmy

Ahoj holky mám menší problém ohledně příkrmů. Malý má 10 měsíců a zprvu příkrmy docela papal, pak jsem ale udělala chybu a začala kupovat hotové od Hami a od té doby mi ty moje vařené nechce jíst. Úplně se za to biju do hlavy, dnes taky jsem mu uvařila mrkev s kuřecím masem, přidala vodu, kapku olivového oleje a rozmixovala, ale vůbec to nechtěl. Máte nějaké tipy? Popřípadě něco abych to do něj dostala? Třeba nějaké recepty nebo nějakou osvědčenou radu? Díky moc :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

21943
15.6.20 19:43

Uz bych pomslu zkousela to, co jis ty. Udelas si to zdravější a dite bude stastne? :think: jinak muj prvni se taky nad domacima osklibal, podeziram ty vyrobce, ze to solej nebo co, to je tak dobre :srdce: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8595
15.6.20 19:47

Mně nechtěly děti domácí vařené skoro od začátku. Jak ochutnaly skleničku, staly se z nich žravci. Ale jakmile dostaly to samé, co maminka, začaly jíst naprosto normálně. Dceři je 11 měsíců a pomalu jí dávám to, co jíme my.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
772
15.6.20 19:54

Ja zase do nasi maly nenacpu skleničkovy jidlo. Od začátku ji varim, ale chtela jsem zkusit skleničku..kdyz vyrazime nekam na vylet, ze bych brala tohle sebou.. A ani nahodou, oklepava se, nakopava ji..at je to od Hami, Hipp, Babylove.. :nevim: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7684
15.6.20 20:10

Uvař své, nasklenickuj a podavej ze skleniček, jak doposud. Dítě neví, že jsi to vařila ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2122
15.6.20 20:22

Já teda zkušenost osobní nemám, kupované skleničky jsme koupili asi pětkrát, když jsme někam jeli a zapomněli jsme domácí. Ale z okolí z rad jsem kdysi slyšela přidat cukr, ale mně by to bylo proti srsti. Co těstoviny s nějakou sladší omáčkou? Rajčatovou, mrkvovou? Nebo naše dítě miluje dýňové noky, dýně je taky do sladka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3970
15.6.20 20:22

Já bych hlavně už nemixovala. A vařila to pestřejší. Já dělám x druhů zeleniny, do toho někdy maso, jindy vločky, rýži, těstoviny,… ochutit bylinkama a misto mixovani jen rozmackat vidličkou.
A výborné je uvařit spoustu zeleniny, pak to zamíchat s vajíčkem a třeba vlockama, upatlat do nějakého tvaru a upéct. Dát dítěti do ruky a jen se koukat, jak obědvá zdravě, samo a s chutí. A pak teda půl dne uklízet kuchyň, ale to už je vedlejší :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12981
16.6.20 05:46

Ja to mela u první dcery naopak.. Jak ochutnala domácí, uz jsem do ni skleničku nedostala.
U druhé jsem nedávala uz vůbec.

Ber to z te lepší stránky, domaci strava je rozbodne lepší, vis, co tam das, rozhodne je to chutnější a hlavne ve skleničkach neni tolik masa, co by dite mělo dostat. A samozřejmě úspora.
Pokud nevis, co porad varit, mrkni se do skupinky vaříme pro kojence a batolata tam najdes spoustu jednoduchých receptu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
17.6.20 16:44

Nemixovala bych ani nemackala. Dala kousky a at ji sam. Pokud sedi, mrknete na BLW metodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama