10ti měsíční nejí a nespí

Anonymní
14.7.21 08:36

10ti měsíční nejí a nespí

Ahoj, začínám být už zoufalá.
Mám holčičku (10 měsíců), asi 2 měsíce zpět krásně jedla příkrmy, pak se to začalo zhoršovat a teď jsme více méně na mléku (někdy sní trochu kaše nebo ovoce, jinak je to pár lžiček a nechce). Jenže teď už i mléko pije čím dál méně :zed:
V poslední době taky špatně spí - začalo to pozdním usínáním, teď se i v noci pořád budí, přes den toho taky moc nenaspí. Možná to spolu souvisí, ale nevím proč. Nejdřív jsem myslela že to budou zuby, ale nikde nic nevylezlo. Ještě mě napadá z tepla. Ale že by to bylo takhle dlouhodobé zhoršování to se mi nezdá…
Nemáte prosím radu, zkušenost? Přemýšlím jestli kvůli tomu nejít k doktorovi :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64453
14.7.21 08:42

Řekla byhc, že Zuby..mozna nic nevidíš, ale ty mrchy umí potrápit.. Můj syn má 8 měsíců a mám to samé.. Nejí, nespí.. A vypadá to, že roste 6 ks najednou, pac má celou vrchní dasen nabehlou.. Ale tenhle stav trvá už asi měsíc.. Je to očistec :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4677
14.7.21 08:53

Ahoj, také bych se přikláněla k zoubkům, nezbývá, než zatnout své zuby a vydržet :palec: Samozřejmě zkoušek dál, nabizej, ale co se mě osvědčilo teď s ročním synem, že jsem pila vodu z velké sklenice ( tuplák ) a vždy jsem do něj zabublala a on z toho měl šílenou radost a tlemil se :lol: pak to zkusil také a začal mi pít aspoň takto ( měl horečky několik dní a nechtěl ani prso ) a jediné co mi pozřel bylo jablečné pyré z Lidlu :nevim: pak se ukázalo, že to bylo ještě zpětně k zubům

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.21 09:53

@martina.se @Stueyina Fakt myslíte že to budou ty zuby? V 6ti měsících ji rostly dva zuby najednou, v 7mi měsících tři hned po sobě - to se vždycky v jídle zhoršila a v noci nespala, ale asi tak na týden, teď je to dlouhodobé a v pusince nic nového nevidím. Tak jsem zvědavá co se z toho teda vyklube. K pediatrovi jdeme za dva týdny tak zkusím vydržet. Za váhu nás tam asi moc nepochválí - nevím jestli od minule přibrala tak málo nebo teď zhubla, ale o moc víc nemá :?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.21 09:55
@Stueyina píše:
Ahoj, také bych se přikláněla k zoubkům, nezbývá, než zatnout své zuby a vydržet :palec: Samozřejmě zkoušek dál, nabizej, ale co se mě osvědčilo teď s ročním synem, že jsem pila vodu z velké sklenice ( tuplák ) a vždy jsem do něj zabublala a on z toho měl šílenou radost a tlemil se :lol: pak to zkusil také a začal mi pít aspoň takto ( měl horečky několik dní a nechtěl ani prso ) a jediné co mi pozřel bylo jablečné pyré z Lidlu :nevim: pak se ukázalo, že to bylo ještě zpětně k zubům

To je dobrý tip s tím bubláním do sklenice :D ale ta naše ze sklenice ještě pít neumí, jen jí kouše a voda jí teče okolo :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
857
14.7.21 11:41

Ono v tom věku těsně před prvním rokem se zhoršuje spánek i těm nejlepším spáčům. Viděla jsem nějaké statistiky. Je to asi tím, že ty děti toho hodně čeká - chůze, sezení, mluvení atd. atd.

Jinak u syna to vždycky bylo s příkrmy jako na houpačce a čím to bylo, to jsem nevysledovala. Samozřejmě jedl méně, když na něj něco lezlo, pak zuby atd. Pak míval zase žravá období.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4677
14.7.21 12:25
@Anonymní píše:
To je dobrý tip s tím bubláním do sklenice :D ale ta naše ze sklenice ještě pít neumí, jen jí kouše a voda jí teče okolo :roll:

On také neuměl pít, proto jsem dávala jen vodu ( doteď nechce ani heřmánkový čaj ;) ) a pak jsem jen převlékla, nikde nic nelepilo, třeba od šťávy ;)
Nebo vem brčko a dělej brčkem bubliny ;) ony ty dětičky mají rády vopičárny a blbosti, tak vyzkoušej a uvidíš, u mě to zabralo ;)
Ale s tou změnou návyků je to také pravda, protože ty děti se pořád něco učí ( vem si, co všechno se za rok naučí ) a pak se jim třeba o tom zda, nebo nechtějí spát a chtějí se zlepšovat v té nové věci. Našemu bude 13 měsíců za týden a před pár dny se začal pouštět nábytku a zkoušet chodit sám, jenže teď ten týden mám také psycho, protože nejdřív ho uspat je umění, pořád by ťapal a když už ho konečně o 23h uspim ( normálně chodí mezi 20-21h ), tak se mele a leze mi po posteli, už mi i 2× spadnul :roll: jsou toho všeho plné :) tak držím palce, ať se toto období rychle překlene a jste zas obě v pohodě ;) :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat