Byt 1+1 a 4členná rodina - tipy na úklid a úsporu místa :)

Anonymní
7.12.19 22:23

1+1 4 členové rodiny - typy na úklid a úsporu místa :)

Už více jak rok bydlíme v menším bytě. Je fajn, že na úklid je méně místností, ale zase věčně není věci kam dát. Přemisťují se tedy z místa na místo. Do zdí příliš vrtat nemůžeme, takže skříňky ke stropu si nedáme. Máme různé krabice z ikei pod postelemi, ale moc si na to nemůžu zvyknout :? Práší se mi na ně, vysávání je hrozně zdlouhavé, než to vše povytahuji a zas vrátím zpět. Největší potíž je asi oblečení a boty, zredukovala jsem vše hodně ale moc to nepomohlo. Dál pořád zakopáváme o vysavač, sušák na prádlo, kýbl s koprem, koš na prádlo…stále to přemisťuji a stále to překáží, přitom denně používám. Jediný prostor který je „volný“ je balkon, tam je ale bohužel děsný nepořádek. Mnohokrát jsem tam uklidila, vydesinfikovala a za pár dní je to to samé. Sousedé nad námi tam odhazují zbytky jídla, kapesníky, chuchvalce prachu, vlasů, nedopalky, do toho jsou kolem domu holuby, takže balkon prázdný. Nevím jakou může mít nosnost, jestli stejnou jako zbytek podlah v bytě a jestli se tam třeba v krabicích letní/zimní oblečení nezničí, jestli mi to nevyšisuje sluníčko nebo mi to v zimě nesplesnivý.. uvítám každý typ a radu jak udržet pořádek v malých prostorách s velkým počtem věcí a dětmi :P prosím anonym z důvodu informací o bytových poměrech

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6058
7.12.19 22:28

A naděje na něco většího není?
Sklep?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
7.12.19 22:31

Bohužel.. Co se spíš mrknout aspoň po 2kk? 2+1? Já nechápu kde spíte.. Kde mají děti svůj prostor? Vždyť to musí být šílený :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6804
7.12.19 22:31

Vyházet vše zbytečné a kupovat fakt jen to nejnutnější. Jinak nechápu a obdivuji, my máme 3+1, dvě hodně malé děti a už teď nemám kam co dát a sklep je plný. A to mám dvě komory. Věci na balkon je blbost, dej tam kýbl, mop a podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11585
7.12.19 22:32

Na balkon určitě oblečení nedávat, nemáte třeba rodiče v domečku, kam byste to sezonní vždy převezli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.12.19 22:42

Moji rodiče mají malé bydlení, manželovi mají dům, ale s nimi máme trošku horší vztahy :think: ale tahle varianta mě tedy nenapadla :palec: Pokud jde o prostor k žití tak to je celkem dobré, šli jsme kvůli penězům z 3+1 do 1+1 protože ten 3+1 byl pronájem a toto je byt de facto rodiny. Takže platíme málo a ještě si jej vlastně splácíme. Pokoj mají děti jako svoji místnost, my spíme s mužem v kuchyni tam kde měl být prostor jakoby pro jídelní kout a stůl máme takový sklápěcí takže toto je fajn, že máme všichni soukromí. Spíš je to občas zoufalství s umístěním těch věcí, co se používají občas.. namátkou brusle, sezónní věci, knížky.. a ty objemnější věci právě třeba na úklid a podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
13739
7.12.19 22:42

Co třeba takové ty pytle jak se do nich dá oblečení a odsaje vzduch, že se to splacne :think: já si to vůbec nedovedu představit, máme 3+1a já kolikrát nemám kam nacpat věci :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7612
7.12.19 22:43

Přestěhujte se do většího…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.12.19 22:46

@Kriss Tina vím že to bylo kdysi v teleshoppingu, ale kde se to dá koupit teď? Jestli to opravdu funguje tak jak by mělo tak to může ušetřit hromadu místa, to je pravda. A nemáte zkušenost jestli se to oblečení nezničí? Třeba péřové bundy a takové věci?

• Nahlásit
  • Citovat
3021
7.12.19 22:46

Ja bych jeden typ mela - prestehovat se do vetsiho. Aspon 2kk. To vam nevadi spat vsichni v jedne místnosti? Nejsem zadna cita, ale tohle bych ve čtyřech nedala ani prechodne.. Nemate k tomu ani půdu nebo sklep? A nekde u pribuznych byste nemohli vyuzit pudu pro schovani sezónních veci? Na balkon bych oblečení urcite nedavala a uz vubec ne v zime. Na balkon kybl, koste, susak apod, nic cemu vadi vlhko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.12.19 22:47

@Šmoulice to asi hned tak nepůjde :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.12.19 22:48

@Pajka89 Nespíme v jedné místnosti a stěhování teď je spíš nereálné a ještě asi nějaký čas bude.

• Nahlásit
  • Citovat
6058
7.12.19 22:49
@Anonymní píše:
@Kriss Tina vím že to bylo kdysi v teleshoppingu, ale kde se to dá koupit teď? Jestli to opravdu funguje tak jak by mělo tak to může ušetřit hromadu místa, to je pravda. A nemáte zkušenost jestli se to oblečení nezničí? Třeba péřové bundy a takové věci?

zadej do vyhledávače a vyleze toho plno.
a neničí to věcí, stačí pak protřepnout a je to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1773
7.12.19 22:51

Neznici a myslim ze se to da koupit i v supermarketech a vidam to i na eshopech, asi nesetri, ty levne podle me nedrzi. A proc nemuzete vrtat. Aspon police ke stropu na ty sezonni veci by byla fajn, znamy to meli na zachode nahore udane takove patro a tam meli ty kyble a tak. A zaskleni balkonu byste nezvladli financne? To by za to stalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13739
7.12.19 22:51
@Anonymní píše:
@Kriss Tina vím že to bylo kdysi v teleshoppingu, ale kde se to dá koupit teď? Jestli to opravdu funguje tak jak by mělo tak to může ušetřit hromadu místa, to je pravda. A nemáte zkušenost jestli se to oblečení nezničí? Třeba péřové bundy a takové věci?

Ty pytle maji různě, IKEA, mall, alza i v lidlu je myslím měli. Funguje to, ono to prostě jenom vycucne vzduch. Peřové nevím teda, z toho doma nic nemáme kuli moji alergii :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama