11 měsíční chlapeček nepozře malé kousky

Anonymní
14.1.20 14:01

11 měsíční chlapeček nepozře malé kousky

Ahojky holky, potřebovala bych poradit. Jsem už maličko bezradná s příkrmy :think: U malého jsem si zvykla, mu vařit masozeleninové příkrmy (brokolice, kuřecí maso, mrkev, brambory) rozmixuju a dám mu to, ale už to takhle jime (a střídáme zeleninu i maso) dost často a momentálně si dá pár lžiček a nechce. Rostou mu přední zuby ale trochu tuším, že už mi to spíš nejede. Potřebovala bych poradit ještě nějaké pokrmy pro něj, je mu 11 měsíců, za chvíli rok. Jenže on má dost velký problém, on nedokáže sníst malinké kousky. (Například když jsou ty kupované skleničky tak tam už jsou kousky), nicméně on na to stále není připravený zda se mi. Když mu to dám, začne se dusit, a udělá tu typickou grimasu jako při zvracení. :poblion:
Takže nepřichází k úvahu mu to nerozmixovat.
Když mu udělám bramborové pyré a rybu nebo maso tak si dá pár lžiček a taky konec zas mi přijde že je to na něj moc hutný. Prosím poraďte, jíme furt to samé :?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14.1.20 14:12

Bude mu rok, pomalu by měl mít jídelníček podobný jako celá rodina (Samozřejmě méně soli, nic pikantniho, ale jinak nic moc omezení). Píšeš brokolici, mrkev, kuře, brambory… zkousis i měnit přílohy (rýží, kuskus, batáty, těstoviny)? A jinak je na tom jak? Ono to má každé dítko jinak, synovi taky trvalo, než si zvyknul na kousky. Asi může pomoct cvičit kousání na jiných potravinách (křupky, rohlík, pokud nejsi proti - vím, že spousta lidí má hrůzu z toho tím krmit děti, já jsem zas toho názoru, že rohlík sem tam, který navíc zůstane z větší části nesnězený, takové zlo není). Jinak v 11 měsících je dítě ještě pořád kojenec a hlavním zdrojem živin je pro něj mléko, to se začne měnit až po prvních narozeninách, tak možná ani není třeba si lámat hlavu s tím, že sní pár lžiček. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1135
14.1.20 14:13

U nás taky nejednou kousky v prikrmu. Je nám 15 měsíců. Ale když mu dam kousky pečiva tak to mu nevadi :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11757
14.1.20 14:13

Tak zeleninu už má vyzkoušenou všechnu ne? skoro v roce, to už můžeš dávat pomalu to co vám jen v neochucené verzi. nebo mu tu rybu s kaší taky mixovatno…pripadně bych naředila UM, mlíkem, vodou, vývarem dle toho co.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12867
14.1.20 14:19

Roční může skoro všechno, co jíte vy. Méně slané, nic moc kořeněného. A bacha na smažené, uzeniny atd.

Jinak k tomu jídlu. Já nemixovala vůbec. Pasírovala jsem a potom už jen mačkala vidličkou. V roce už malá baštila bulgur se zeleninou a kuřecími kousky. To je prostě důsledek těch skleniček a mixování. A to že se ti teď těmi většími kousky dáví, to je holt o tom, že to neumí zpracovat. Takže za mě není řešení mu pořád jídlo mixovat, ale postupně zařazovat větší kousky, aby si zvkynul. Nemůžeš za ním pořád chodit s mixérem. Zeleninu můžeš uvařit do měkka a rozmačkat vidličkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5854
14.1.20 14:22

Bud uplne v klidu, u nas to taky trvalo. Dcera nejedla kousky v jidle strasne dlouho, pritom rohlik, krupka, ovoce, okurka nebyl problem, dasnema a pak zubama rozmelnila. Kousky ji navalovaly. Zmenilo se to v podstate ze dne na den. Nema cenu to do nich nejak tlacit, musi sami ;) ale pak nejedla uz ani domaci, ani kupovany, nejedla temer nic. To se nam tahlo az do ty doby, nez jsem prestala kojit uplne. Mezitim byla nemocna, tak jsem ji utinat nechtela.
Neboj, prejde to samo :) a rady, ze uz by mel a je to divny, na to kasli. Kazdy dite je jiny :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15034
14.1.20 14:22
@Anonymní píše:
Ahojky holky, potřebovala bych poradit. Jsem už maličko bezradná s příkrmy :think: U malého jsem si zvykla, mu vařit masozeleninové příkrmy (brokolice, kuřecí maso, mrkev, brambory) rozmixuju a dám mu to, ale už to takhle jime (a střídáme zeleninu i maso) dost často a momentálně si dá pár lžiček a nechce. Rostou mu přední zuby ale trochu tuším, že už mi to spíš nejede. Potřebovala bych poradit ještě nějaké pokrmy pro něj, je mu 11 měsíců, za chvíli rok. Jenže on má dost velký problém, on nedokáže sníst malinké kousky. (Například když jsou ty kupované skleničky tak tam už jsou kousky), nicméně on na to stále není připravený zda se mi. Když mu to dám, začne se dusit, a udělá tu typickou grimasu jako při zvracení. :poblion:
Takže nepřichází k úvahu mu to nerozmixovat.
Když mu udělám bramborové pyré a rybu nebo maso tak si dá pár lžiček a taky konec zas mi přijde že je to na něj moc hutný. Prosím poraďte, jíme furt to samé :?

jo holka, na 11m jsem to jeste neresila, na 18m jsem si vyslechla od tchyne, ze z decka delam mimino, pres muj nesouhlas a durazne upozorneni, ze mala se kousky dusi ji dala do rukz kousek jablka. O par sekund pozdeji jsme malou museli doslova obeatit nohy vzhuru.

Na 20m jsem stale jeste mixovala, uz se slzami v ocich. Pak male narostli stolicky a bylo po problemu. Nicmene to polykani mela takove vselijake jeste nejaky cas. Nemohla zadne slupky na ovoci a i ryze u ni vyvolavala daveni.

Takze, na 11m je to pohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11757
14.1.20 14:23
@P4ja píše:
Roční může skoro všechno, co jíte vy. Méně slané, nic moc kořeněného. A bacha na smažené, uzeniny atd.Jinak k tomu jídlu. Já nemixovala vůbec. Pasírovala jsem a potom už jen mačkala vidličkou. V roce už malá baštila bulgur se zeleninou a kuřecími kousky. To je prostě důsledek těch skleniček a mixování. A to že se ti teď těmi většími kousky dáví, to je holt o tom, že to neumí zpracovat. Takže za mě není řešení mu pořád jídlo mixovat, ale postupně zařazovat větší kousky, aby si zvkynul. Nemůžeš za ním pořád chodit s mixérem. Zeleninu můžeš uvařit do měkka a rozmačkat vidličkou.

pod to se podepisuju, syn mixovanou stravu vůbec nezná. mačkám vidličkou od prvního příkrmu ve 4 měsících. první skleničku ovocné přesnídávky měl asi před týdnem a koukal na to dost nedůvěřivě. :nevim: ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12260
14.1.20 14:25

Je tu skupinka vaříme pro kojence a batolata ,najdeš tam dost receptu ;)
Moje první dcera měla první zub až po 1.roce,takže jsem v klidu mixovala hodně dlouho a neboj, dneska ji normalne. Každé dítě je jiné a pokud není zralý, nespěchej.
My třeba v naší partě kamarádek tlačily na kámošku s čerstvě ročním dítětem, proč už mu nedá něco do ruky, no zkusila a hned se dusil.. :roll: pak zkusila jindy zase a opět se dusil, prostě to nedokázal zpracovat.
Dělej tak, jak mu vyhovuje a buď ráda, že se nabasti ;)
Edit:jídlo mackane vidličkou, rozhodně lepší než úplně mix a kousky, když je nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2407
14.1.20 14:28

Mije prvni dite snedlo i bez zubu v 9-10mesicich v pohode chleba s necim… druhe dite nepozre cokoliv, kde je drtka jidla. Jakmile to neni na kasi, nechce. Ma vracecku a davi se. Takze to neresim a proste uz nic nezkousim. Nema to smysl, zkusim to zas za ctvrt roku treba.
Jinak k jidlu delam testoviny, cokoliv s ryzi, polivku a proste umixuju :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1767
14.1.20 14:30

Zkus si precist knizku Vim, co mi chutna, tam popisuji, proc se detem ze zacatku nadavuje, ze se u toho nedusi, je to jen bezpečnostní prvek, ktery dite chrani. Dite se nejprv musi naucit potravu samo zpracovat, coz bez treningu nejde. Zkus mu davat jidlo v celku, aby se mohl postupne ucit, teprve pozdeji zvladne i kousky, které si napřed samo v pusince nezpracovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PHV
1231
14.1.20 14:32

Dcera taky dlouho nedokázala jíst kousky, teď jí jsou skoro 4 a ji úplně normálně.
Syn devíti měsíční mi dnes ukusoval banán jako by nic a příkrmy jen mačkám vidličkou.
Neboj, je to jak které dítě. Nebudeš mixovat do nekonečna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
14.1.20 14:42

@Adelka951ona teorie je krásná věc. Ale když je označen jako neprospívající nebo podvyživený ( 2roky a váha 9700), to pak mixujete o život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12867
14.1.20 14:43
@debra.morgan píše:
pod to se podepisuju, syn mixovanou stravu vůbec nezná. mačkám vidličkou od prvního příkrmu ve 4 měsících. první skleničku ovocné přesnídávky měl asi před týdnem a koukal na to dost nedůvěřivě. :nevim: ;)

No mně se tady za to některé dámy vysmály, když jsem psala, že budu pasírovat, že mixér nechci. Že prej jsem jako upadla, že kdo nemixuje není in. Ano ze začátku jsem asi dva týdny mixovala maso a dávala ho do rozmačkané zeleniny. Ale vše ostatní jsem vařila do měkka a pak už jen pomačkala. Masozeleninové skleničky vůbec nechtěla. Začínali jsme zeleninou, potom vývarem se zeleninou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12867
14.1.20 14:45
@hanyketty píše: @Adelka951ona teorie je krásná věc. Ale když je označen jako neprospívající nebo podvyživený ( 2roky a váha 9700), to pak mixujete o život.

Hm tak to abych se bála. :( Malá má 9 kg v roce a půl :( Ale zbaští na co přijde a místo přibírání se spíš vytahuje do výšky. A to jí cpu maso, bílkoviny, zeleninu atd. Ale prostě je asi rychlejší než trávení. Fakt nevím :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama