11 měsíční chlapeček nesedí, neleze ale stoupá si

Anonymní
4.8.20 11:07

11 měsíční chlapeček nesedí, neleze ale stoupá si

Ahoj.. Vím, že je tu takových diskuzi plno ale asi potřebuju uklidnit. Mám 11 měsíčního chlapečka (čerstvě 11 mesicu) a neleze a nesedí. Co ovšem umí na výbornou je plazení, i když poslední dobou u toho začal nějak zvláštně poskakovat. Poslednich 14 dní se naucil na kolinka, peruje ale když chce dopředu, rozplacne se. Co ovšem teď přibylo je to, že se začal stavět všude. V postylce, u gauce a uz se snaží obcházet. Udělá okolo gauce 3 - 4 krůčky zatím. Dále umí bubu a kuk, paci paci, říká máma, tata, ham, ne…
Konzultovala jsem to s mudr, která mi řekla, že to bude mit nejspis otočene. Že začne obcházet a pak si teprve sedne a začne lézt a že to nemám hrotit. Stále jsem ale velice nervózní, protože dcera měla těžkou hipotomii a vyvoj velice opožděný. Prakticky je to na ní vidět do dnes a to jí je 7 let.
Dodávám, že syn se narodil s pupeční šňůrou okolo krku a byl přidušený. Na Vojtovy metody moc nejsem. Cvičila jsem s dcerou a jediny vysledek to melo, ze byla vztekla a kolikrát se u toho dusila, takže Vojtovky nechci ani omylem.
Prosím, má to někdo stejně? Uz si připadám v mém okolí, že jsme jediní ????

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1009
4.8.20 11:22

A vyděl ho odborník? Např. fyzioterapeut, rehabilitační lékař… Co třeba zkusit Bobath koncept (je to taková alternativa Vojtovky, na tu je už tvůj syn starý a bylo by to za trest)… Jinak synátor se narodil též se svalovou hypotonií, takže vím, co to znamená… Mám dotaz k té dceři, co je na ní v 7 letech vidět? Syn má 3 roky a a je celkem v pohodě, až na to, že oproti dceři je takový srabík…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8046
4.8.20 11:23

Moje dcera dřív chodila, než seděla.. myslím, že to pořadí není povinné- hlavní je, že dělá pokroky! pro svůj klid ho můžes ukázat nějaké fyzio, ale mi přijde v pohode, se svým tempem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
4.8.20 11:24

Takhle to má spousta dětí, včetně našeho syna. První stoupání u nábytku, pak lezení, pak obcházení a nakonec sed :) klid. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16001
4.8.20 11:28

No.to máš těžké Vojtovku odmítáš.. Ale existuje i jiné cvičení než Vojtovka. A možná pár týdnů cvičení, než problémy na celý život.

Ale docela mě udivuje, že píšeš, že dcera má problémy, ale se synem to moc neřešíš. On může být jen zpomalený a vše bude ok, ale tohle ti zase řekne neurolog, který to posoudí. Pediatři to kolikrát neřeší a vystresované mamince řeknou, že se to zlepší atd. V 11ti měsících bych to opravdu konzultovala s ním, a pak se uvidí. My pár týdnů cvičili a malé to hodně pomohlo, že se z pérování rozlezla. A teď už je v pořádku. Chápu, že se ti do toho moc nechce. Ale řešila bych to dřív než bude pozdě. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
4.8.20 11:34

Ke známé chodila k dlouho jenom lezoucímu dítěti fyzioterapeutka na individuální lekce. Cvičili rotaci, posilovali bříško a posilovali jednou slabší stranu. U jednoho sezení jsem byla - cvičení bylo jemné, mnoho motivování, aby dítě něco robilo samé - np. hračka na takovém místě, aby se samo muselo přetočit na méně oblíbenou stranu. Během jedné lekce dítě dokonce 3× na chvíli usnulo, tak se čekalo, až nové dojmy z těla odspí. Co bylo pro mne šokem bylo, že když se po nějakých 5 minutách vzbudilo, tak třeba spravilo tu rotaci samo, i když mu to předtím nešlo. Za pár týdnů pak lezlo moc hezky. Teď má 13 měsíců a holka začala chodit. Určitě bych hledala dobrého fyzio, není každá rehabilitace Voltovka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4192
4.8.20 11:37

Spousta děti neleze ani se neplazi, ale rovnou chodí… To samý sed, některé děti si sednou až když stojí. Pokud dela pokroky, neřešila bych to. A jestli už peruje na kolinkach, tak do mesice se určitě rozleze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14919
4.8.20 11:41
@Anonymní píše:
Ahoj.. Vím, že je tu takových diskuzi plno ale asi potřebuju uklidnit. Mám 11 měsíčního chlapečka (čerstvě 11 mesicu) a neleze a nesedí. Co ovšem umí na výbornou je plazení, i když poslední dobou u toho začal nějak zvláštně poskakovat. Poslednich 14 dní se naucil na kolinka, peruje ale když chce dopředu, rozplacne se. Co ovšem teď přibylo je to, že se začal stavět všude. V postylce, u gauce a uz se snaží obcházet. Udělá okolo gauce 3 - 4 krůčky zatím. Dále umí bubu a kuk, paci paci, říká máma, tata, ham, ne…
Konzultovala jsem to s mudr, která mi řekla, že to bude mit nejspis otočene. Že začne obcházet a pak si teprve sedne a začne lézt a že to nemám hrotit. Stále jsem ale velice nervózní, protože dcera měla těžkou hipotomii a vyvoj velice opožděný. Prakticky je to na ní vidět do dnes a to jí je 7 let.
Dodávám, že syn se narodil s pupeční šňůrou okolo krku a byl přidušený. Na Vojtovy metody moc nejsem. Cvičila jsem s dcerou a jediny vysledek to melo, ze byla vztekla a kolikrát se u toho dusila, takže Vojtovky nechci ani omylem.
Prosím, má to někdo stejně? Uz si připadám v mém okolí, že jsme jediní ????

Měla jsem to stejně, neustále poslouchám, že do týdne bude to a to a ono nic. Já to teda nečekám, naučila jsem se mít radost z malých pokroku, co bude bude, žádnej zázračnej prášek mi nikdo pro kluka, aby byl na prvních místech v tabulce stejně nedá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
4.8.20 11:51

Já bych to zase řešila co nejdřív. Když děti třeba moc brzy chodí, nebo přeskočí lezení a začnou chodit bez dostatečně zpevněných svalů - tedy nejčastěji mají slabé a vyvalené svaly bříška, odnese to páteř a nejčastěji si pak můžou uhnat prohloubenou lordozu. Já jsem to u sebe začala řešit až po 30 tce, kdy mi jeden fyzioterapeut vysvětlil, jak to v těle funguje a proč že jsem musela na operaci kolena. Protože nepoužívání páteře správně ovlivňuje taky všechny klouby. U miminka to může být třeba pár týdnů cvičení - a zafixuje si správné vzorce pohybu a nebude pak mít problémy v budoucnu. Zvláště, že děti teď více sedí za mobilama/kompama, než se nějak hýbou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14012
4.8.20 12:24

Zajdi s oběma dětmi za fyzioterapeuty/rehabilitačním doktorem, co dělají s malými dětmi a používají jinou metodu než vojtovku. Třeba Bobathovu metodu

POkud má dcera stále následky, tak to pořád je potřeba upravit.

Ano, vojtovka je pro mimina nepříjemná(ne bolestivá), škoda že tě ten, kdo tě to učil na to nepřipravil a nepomohl ti projít tím, že se musí holt cvičit i když je to dítěti protivné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 12:47

@P4ja ale ja to chtěla řešit. Pediatrička má jiný názor. Malá ma k tomu jako bonus vyvojou dysfazii, takže v 7 letech mluví jako 4 lete dítě, ma zachvaty vzteku, kdy je schopna ublizit i, nekontrolovatelne se rozplace, dale ma ADHD, nerozumí co po ni chci a nevychází s dětmi. Jo a k tomu pohybu… Neumí například pořádně běhat a chodit ze schodu. Jenze nevím co mam řešit drive. S ni litat na psychiatrii a logopedce a na oční, protože má operovany oči nebo řešit malého a lítat s ním, když mě od toho Mudr odrazuje… Je ale fakt, ze malá nedělala v jeho věku absolutně nic…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 13:11

@Ou že byla protivná budiž, ale ona modrala a přestávala dýchat. Tudíž se cvičení ukončilo na žádost fyzioterapeutky

• Citovat
  • Nahlásit
16001
4.8.20 13:16
@Anonymní píše:
@P4ja ale ja to chtěla řešit. Pediatrička má jiný názor. Malá ma k tomu jako bonus vyvojou dysfazii, takže v 7 letech mluví jako 4 lete dítě, ma zachvaty vzteku, kdy je schopna ublizit i, nekontrolovatelne se rozplace, dale ma ADHD, nerozumí co po ni chci a nevychází s dětmi. Jo a k tomu pohybu… Neumí například pořádně běhat a chodit ze schodu. Jenze nevím co mam řešit drive. S ni litat na psychiatrii a logopedce a na oční, protože má operovany oči nebo řešit malého a lítat s ním, když mě od toho Mudr odrazuje… Je ale fakt, ze malá nedělala v jeho věku absolutně nic…

No, my to měli stejně. Pediatr nám říkal, že je to vlastně v pohodě, že malá neleze, že je to teď vlastně norma, protože plovoučky a podobné kecy. Nakonec jsem ráda, že jsme v půl roce šli, protože lezení je opravdu důležité i pro správné propojení mozku. Na pediatričku bych se vybodla a zkusila neuro a nebo aspoň konzultaci u fyzio. Když ti řeknou, že má dobré pohybové vzorce, že to dožene, tak super. Když bude problém, tak ti poradí. ¨
Tím, že dcera nedělala nic, bych se uchlácholit nenechala. A bohužel no, někdy je to náročné. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4209
4.8.20 13:36
@Anonymní píše:
@P4ja ale ja to chtěla řešit. Pediatrička má jiný názor. Malá ma k tomu jako bonus vyvojou dysfazii, takže v 7 letech mluví jako 4 lete dítě, ma zachvaty vzteku, kdy je schopna ublizit i, nekontrolovatelne se rozplace, dale ma ADHD, nerozumí co po ni chci a nevychází s dětmi. Jo a k tomu pohybu… Neumí například pořádně běhat a chodit ze schodu. Jenze nevím co mam řešit drive. S ni litat na psychiatrii a logopedce a na oční, protože má operovany oči nebo řešit malého a lítat s ním, když mě od toho Mudr odrazuje… Je ale fakt, ze malá nedělala v jeho věku absolutně nic…
@Anonymní píše:
@P4ja Jenze nevím co mam řešit drive. S ni litat na psychiatrii a logopedce a na oční, protože má operovany oči nebo řešit malého a lítat s ním, když mě od toho Mudr odrazuje… Je ale fakt, ze malá nedělala v jeho věku absolutně nic…

Promiň, ale to jako mladší dítě nemá nárok na řešení svého zdravotního stavu proto, že řešiš starší dítě? Já obiham doktory se dvěma dětmi, mám k tomu ještě třetí, který je ve věku častých pravidelných kontrol u dětského a co no. Přece si nebudu vybírat, kdo péči dostane a kdo ne, zvlášť jen proto, že se mi nechce lítat po doktorech. Pouze se plazici skoro roční dítě bych opravdu řešila. Jo, může se stát, že fyzio řekne, že je ok a tím tvé lítání po doktorech vlastně skončí. Ale taky se může stát, že někde je nějaký problém, a to přece řešit budes, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1213
4.8.20 13:45

Divím se, že to řešit nechceš 8o můj mladší syn válel sudy do 9 měsíců a nic víc. Už jsem byla nervni, dr to taky neřešila. Nabehla jsem tam a striktně jsem chtěla zadanku na fyzio. Dala mi ji a tam se zhrozili, že jsme měli dojít už snad o půl roku dřív. Začali jsme intenzivně cvičit a výsledek - do 14 dnů se začal plazit, v 11 měs si sám sedl, ve 12 se rozlezl a stoupal si a až v necelých 18 měs. začal chodit. Nejít tam, asi by chodil až ve 2 letech, nebo nevím. U vojtovky jsou fakt rychle výsledky. Syn taky řval jak tur, ale nevzdavala jsem to. Jo a cvičili jsme jen 3 mesice. Jak se rozlezl a stoupl si,, pustili nás, tak to snad zvládneš :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama