Reklama

11měsíční miminko a horečky 4 den

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

makynkamalinka
Kecalka 237 příspěvků 15.02.17 09:28
11 měsíční miminko a horečky 4 den

Dobré ráno. Jdu si pro radu, uklidnění, přečíst zkušrnosti. Syn 11 měsíců má dnes již 4 den vysoké horečky, kolem 39,2 stupňů. Má ošklivoz hnisavou rýmu a dráždivý vlhký kašel. Včera jsme byli na pohotovosti. Nevzali mu CRP, nezměřili teplotu. Pouze koukli do krk a poslechli.Na poslech je čistý, krk bledý. Já mu již první den nemoci, koupila v lékárně sirup na kašel a physihomer do nosu. Příjde mi, že je to den o dedne horší:( Jsme u prarodičů,300 km od domova. Chystám se vzít syna dnes k mé bývalé dětské lékařce. Dnes ráno opět horečkujd, celou noc nespal. Rýma se dostala do očiček. Má je zalepené. Odsát nejde nic:( už jsem hotová. Jak by jste postupovali vy? Jak mu ulevit. Nehraje si, je uplně hotový. Ani se nedivím. Na pohotovosti mě vytočili, myslela jsem že udělají CRP a napíšou na hnisavou rýmu bendovky.Ale nic. Teploty srážíme kombinací nurofen x panadol. Děkuji

Reklama

Reakce:

ivašot.
Kelišová 6269 příspěvků 15.02.17 09:31

Vůbec bych neváhala a šla k doktorce. 4. den horeček a zhoršující se stav, je k tomu hodně pádný důvod. Když už nic jiného, tak minimálně ten zánět spojivek bude chtít antibiotické kapičky.

Chumchalice
Kecalka 146 příspěvků 15.02.17 09:38

My mame ted to stejne. Chytli jsme to taky asi u nasich 400km od domu. Volala jsem sve byvale detske lekarce, jestli nas vezme, ta rikala, ze si lekari tyto „neprislusne pacienty“ stridaji a ze dnes to ma na starosti X. Takze bych zavolala v prve rade. Jinak nam to zacalo rymou, pak kasel az zvraceni, teploty 38, 39. Mudr rekla zanet nosohltanu, dostali jsme jen nurofen a odsavat. Do dvou dnu zanet prudusek, dostali jsme antibiotika a hned slo videt zlepseni. Ta ryma povolila po kapkach Sterimar. Nez jsme je brali, byl hlen prusvitny. Jak jsem ho strikla, tak byl hlen zluty. Mam za to, ze to ty kapky zacaly tahat az nekde z hlavicky :mrgreen: ale taky by to mohlo znamenat zhorseni :nevim:. Jako nic krome tech antibiotik nam vylozene nepomohlo :nevim:

blumen
Hvězda diskuse 40409 příspěvků 15.02.17 09:48

@makynkamalinka vzala bych ho k jine doktorce

Uživatel je onlineJ_Doe
Závislačka 2865 příspěvků 15.02.17 09:58

Čtvrtý den horečky kolem 39 je špatně. To bych zase zajela k Dr. - a to se mu vyhýbám, jak to jen jde.
Z bylinkové léčby - uvařila bych tymiánový sirup na kašel, a očička vymývala měsíčkem, ale je dost možné, že už to bude na atb

makynkamalinka
Kecalka 237 příspěvků 15.02.17 10:08

Tak pojedeme. Doktorka je tam od jedné. Kašlu na pohotovost, co mi tam kecali za nesmysli. Prý dnes již horečka nebude.Prd 39,3 po odečtu. Jsem hotová. Malej jen pláče. Teď ustak snad se maličko prospí. @Chumchalice ten physiomer je na stejné bázy:) taky v takovéhle lahvičce se sprejem. Zatím nezabírá, ale již od první dcery s ním mam dobrou zkušenost. @blumen @J_Doe a to mi včera na pohotovosti tvrdili, že dnes už horečku mít nebude, nevím dle čeho tak usoudili :zed:

makynkamalinka
Kecalka 237 příspěvků 15.02.17 10:09

@ivašot. Taky si říkam je tam od jedné, tak pojedeme. děkuji :kytka:

blumen
Hvězda diskuse 40409 příspěvků 15.02.17 10:15

@makynkamalinka mysleli si zrejme, ze bude mit 6. nemoc, pri te jspu tridenni vysoke horecky a pak najednou zmizi a dite se osype. Meli ale zkontrolovat CRP a moc. Pokud by Te Dr nevzala, sla bych znovu na pohotovost.

Uživatel je onlineJ_Doe
Závislačka 2865 příspěvků 15.02.17 10:36

@makynkamalinka No tak ono někdy i u viróz jsou ty horečky dýl… A také ještě na poslech včera nemuselo být nic… Dnes je situace jiná.

Jenže ty to dítě vidíš, jak se chová, ty ho znáš. Já u svých vidím, kdy je to jenom horečka, a kdy už je něco bolí. Také si u svých dětí dovolím nesrážet horečku, abych lépe viděla, jak se v průběhu dne vyvíjí, a také abych věděla, jestli je něco nebolí… A z toho pak vím, jestli už to bude dobrý, nebo jedem.

Držím palce, ať je broučkovi líp.

Katcha
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 15.02.17 10:49

Ahoj, k doktorce ho vezmi, poslechne jestli už nemá nález na průduškách, na hnisavou rýmu jak píšeš asi sprejík nebude stačit. Když doktorka nenapíše atb kapky, koupila bych aspoň Nasivin nebo prostě něco s nějakou účinnou látkou.
Ono i při viróze můžou vysoké horečky trvat dlouho, zrovna jsme se vrátili od doktorky :roll: Ale chce to hlídat, kdyby to přešlo už do zánětu. Při 6. nemoci by spíše nebyla rýma, kašel, tam jsou právě jen horečky a pak vyrážka.
No a marodit u babičky - to už by mě ani nepřekvapilo, přece nezůstane u „obyčejné“ návštěvy :roll: ;) Ať je broučkovi brzy dobře!

hapovab
Kecalka 442 příspěvků 15.02.17 11:13

Muze to byt zanet nosohltanu a na to se davaji antb. Zajdi co nejdrive k nejake doktorce a nenech se odbyt.At udelaji crp.

makynkamalinka
Kecalka 237 příspěvků 15.02.17 14:36

Holky moc všem děkuji. Jsme zpět doma.Syn dostal celkové atb. Má zánět průdušek :( teď jsem ho uložila jsme oba ko :,(

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama