11měsíční skoro nic neumí

3330
12.8.13 15:42

11 měsíční skoro nic neumí

Ahoj,
samozřejmě už jsem 100× četla i slyšela, že nemám srovnávat, ale přesto se nějak neumím ubránit pocitu, že naše dcerka je poněkud pozadu. Nemám namysli pohybově, to mi připadá v pořádku, ale spíš duševně…
Dneska je jí 11 měsíců, a v podstatě vůbec nenapodobuje. Nic. Paci paci, indiána, jak jsem velký, kde má nos, všechny tyhle blbosti, co podle zdejších diskuzí umí děti tak o 2-3 měsíce dřív, vůbec nedělá. Když to na ní udělám, akorát se směje, jinak nic. Pokud jde o hračky, akorát si je strká do pusy, odhazuje je a občas prohlíží v ruce, nebo s nimi mlátí o sebe, ale to spíš tím způsobem, že divoce šermuje rukama, v kterých má ty hračky. Nebo mlátí dlaní do stolu. Ale jinak nic.
Rozumí, když řeknu ne, říká slabiky, i mama, baba, tata, ale nic tím nemyslí.
Je hodně kojená, a ani se neumí z ničeho napít, snad ani nechápe, k čemu ty různé hrnky, co jsem zkoušela, jsou, a když na ní vyteče voda, ani si neuvědomí souvislost.
Jinak mi připadá jako normální holčička, občas hodně veselá, občas vzteklá, a hodně neposeda.
Nečekám, že by se u ní něco skokově změnilo, u nás jdou všechny změny hodně pozvolna.
Prosím, napište mi někdo, kdo to měl podobně, a srovnalo se to :kytka: Už z toho začínám být nervózní :|

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16365
12.8.13 15:45

Hele nas dela pacipaci od dovolene coz je asi 14dni a moc nemluvi. Presto si myslim ze je naprosto v pohode. A to i po srovnani s prvnim ktery tleskal na 7m a na roce uz umel asi 10slov. Kazdy ma sve tempo vyvoje. Povidej si s ni, venuj se ji. Uvidis ze treba za pul roku se zasmejes sama sobe :oops: ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2176
12.8.13 15:48

Je nam 13 mesicu a jsme na tom podobne:-) piti to vubec u ni vede kojeni furt a stale ani moc nechce papat, umime akorat jak dela pes, kocicka, krecek, indian a paci paci a obcas papa a tany tany… Jinak nic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22835
12.8.13 15:52

Napíšu ti asi to, co jsi čekala :lol:
klid, každý má své tempo.
Já si u našeho malýho kolikrát okolo roka říkala, že je nějakej opožděnej, nemluvil, v 9M se ani neplazil, ale on pak přijde jeden skok, druhý skok, a ani si neuvědomíš, a vše dožene.
Něco taky vůbec dělat nemusí…
náš honzík třeba nikdy nepochopil hru na „paci paci“, „pápá“ je pro něj asi moc práce, u nočníku vyvádí jak tur, napít se z flašky ve stoje se naučil!!!před dvěma týdny!!!.
Ale přesto se nás teď na pískovišti ptají, jak je možný, že je mu jen rok a třičtvrtě, že vypadá na staršího, protože je hodně manuálně zručnej, jemná i hrubá motorika, a říká už asi 40 slov. Pozná spoustu zvířátek v knížce atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
820
12.8.13 15:57

Klídek - už nevím, kdy přesně naše dítě začalo dělat pacipaci, ale buď to bylo až v 11 měsících nebo v roce. Teď je jí 13 měsíců a nic jiného z výše uvedeného typu jak jsem velká neumí, jen ty pacipaci, ty dělá často. Nemá zájem, tak jí to nevnucuju. Sama nechodí, obchází vše, vleze všude, je veselá, spokojená, pěkně jí, ale z hrnečku ani z lahvičky sama pít neumí. Ale umí se sama najíst - bere si jídlo z misky ručkou a pěkně si ho dává do pusy. Říká jen mňam mňam a ham, jinak slabiky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
12.8.13 16:00

Paci paci se mi nepodařilo do syna nikdy „natlouct“ a že jsem se snažila! Už je mu 2,5 roku. Mimochodem, já na tom teda taky nic extra zábavného nevidím :nevim: Pápá jednu dobu dělal, ale asi jen tak dva měsíce, pak ho to přestalo bavit :mrgreen: Jak jsem velký a podobné blbosti ho nezajímaly nikdy. Byla jsem na nervy a šla jsem s ním k psychologovi. Prý je v pořádku. Je teda pravda, že ohledně řeči je dost pozadu dodneška, ale jinak je snad fakt v pohodě :lol: A taky jsem nervovala a mrzelo mě, že se nemůžu nikde „pochlubit“, protože i to málo, co na svůj věk uměl, zásadně odmítal předvést na veřejnosti. Tak teď jen doufám, že si to vynahradím teď s mladším a dostatečně pohoním mateřské ego. :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11589
12.8.13 16:02

Hele, mi prijde jeji vyvoj uplne v poradku. :roll: maly umi paci a jak je veliky a papa vcelku dlouho, ale nos netusi kde ma a taky rika jen mama, tata, am (ham) a jeho slabiky. S hrackama haze taky a rozhodnenestavi kominy :) vubec to neres, jestli je vesela a stastna tak to je to hlavni :) ony se vsechny deti jednou srovnaji a nakonec chodi a behaji a mluvi a nikdo uz neresi v kolika mesicich se to naucily :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1425
12.8.13 16:08

Připadá mi v pohodě :) Natálka třeba paci paci dělala asi 3 týdny, pak se zasekla a od té doby to neudělala. Jak je veliká taky tak. Jediné v čem udělala pokrok je že říka ÁÁ a nenapadlo mě to nějak řešit. Pokud se směje a je spokojená tak bych to vůbec neřešila :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
435
12.8.13 16:08

Tak moje dite dodnes fanouškem takových tech věci, co se mimca uci, není. Je ji 16 mesicu a je silena neposeda, neustale hleda, objevuje a na to, jak delaji zviratka, ji proste nezbyva cas:o) Zase ale stavi kostky, otevre a zavre plastovou lahev s vodou, zapoji nabíječku s telefonem do zásuvky, obleka si moje obleceni, obouva moje boty a podobne veci :lol: Mela jsem strach jako ty, jestli není „pozadu“ oproti ostatním, ale rikam si, ze ma proste jiné tempo a uz nesrovnavam :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sandra752
12.8.13 16:13

Neboj se, my máme 10ti měsíční, umí paci paci, bum, máma, táta, bába, tyta(teta),umí udělat kočku, ham, mňam, hladí si bříško když jí chutná, tany tany,..
My máme spíše opúačný problém… jen se odstrkuje rukama a couvá, jen se postaví na čtyři ale neleze, nestoupá… zatím si z toho hlavu moc nedělám i když jsem z počátku histerčila :oops: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
13801
12.8.13 16:15
:lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3330
12.8.13 16:16

@Luciet2 no právě, to, cos vyjmenovala, je u nás úplný scifi 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
12.8.13 16:24

Můj tříleťák začal dělat paci paci asi před půl rokem, společně s mladší ségrou ;-) každej má holt svý tempo, kdyby byl nějakej problém, chodite přece do poradny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3330
12.8.13 16:24
@Sandra752 píše:
Neboj se, my máme 10ti měsíční, umí paci paci, bum, máma, táta, bába, tyta(teta),umí udělat kočku, ham, mňam, hladí si bříško když jí chutná, tany tany,..
My máme spíše opúačný problém… jen se odstrkuje rukama a couvá, jen se postaví na čtyři ale neleze, nestoupá… zatím si z toho hlavu moc nedělám i když jsem z počátku histerčila :oops: :mrgreen:

Ježiš, nic ne zlým, ale přesně tohle jsem nepotřebovala slyšet :zed:

Jinak díky za uklidňování, sama si někdy říkám, že je to takovej samorost, co si dělá, co chce, ale tak jako tak mi to hodně vrtá hlavou.
Ještě jsem zapomněla, na nic neukazuje, a když ukážu já, kouká mi akorát na ten prst :twisted:
Samozřejmě se jí snažím věnovat, ale mám pocit, že v tom nejsem zrovna moc dobrá. Mluvím na ní a zpívám, zkouším pacipaci etc., ukazuju jí, co se dělá s vkládačkou, ale je to dost těžký, když skoro nespolupracuje :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1520
12.8.13 16:28

@poppaea Když se mě na roční prohlídce doktorka ptala jestli syn už dělá paci, paci, tak mě dost vyděsila! Tvrdila mi, že je to známka správného vývoje :roll: No, ale jeho do roka nějaké říkanky absolutně nezajímaly. Pít z flašek a hrníčků taky moc nechtěl, protože byl hodně kojený. Paci, paci apod. ptákoviny začal dělat až tak ve 14 měsících, a opožděný rozhodně není, spíš naopak. Každé dítě zajímá prostě něco jiného. Na říkankách a schopnosti pití z flašky bych inteligenci dítěte neposuzovala. V 11 měsících má dítě ještě spoustu času se vše naučit. Jen pro příklad: Sestra neuměla do tří let jedinou říkanku nebo písničku, pít z hrnku se pořádně naučila až ve školce, a IQ má přitom nadprůměrné!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama