11. měsíců a nechce skoro nic jíst - vše jej dáví

21.4.16 13:10

11. měsíců a nechce skoro nic jíst - vše jej dáví

Ahoj maminky, chtěla jsem se zeptat, jestli s tím nemáte zkušenost, příp. nějakou radu, čím obohatit jídelníček 11. dítěti. Všude čtu, že když mají děti problém s bílým jogurtem, tak ho po nějaké době vyzvrací. Aspoň tak jsem to pochopila. Jenže náš chlapeček má problém s tím, že jeho ten jogurt nadavuje už během jídla (bylo podezření na ABKM, to je už téměř vyloučeno).A to už to má smíchané s ovo přesnídávkou v poměru 150g jogurtu + 30-50g přesnídávky. Sní mi tak třetinu a víc už to do něj nervu, protože mám strach, aby mi to nevyblinkal. Což o to, já bych mu to necpala, jenže on mi nejí skoro nic: chleba, rohlíky, lučinu, máslo (to jedině přimíchané v nemléčné kaši), domácí povařené jablíčko, banán, pudink z rýžového mléka, už jsem z nouze zkoušela i Pribiňáka a ty sušenky od Sunarky, ale prostě ne.On to nechce :zed: A já už nevím, co mu má pořád dávat. Do toho se mi i odstavuje od UM, takže jsem štěstím bez sebe :roll: Jediné, co furt jedeme do kola, jsou ovo skleničky dopoledne, pak masozel skleničky na oběd a nemléčná kaše k večeři. Mezitím nějaká ta kukuřičná křupka a troška toho UM. Nevíte, co s tím, prosím? Jsem zoufalá :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6721
21.4.16 13:29

@miminkooo86 v 11 měsícíhc jsem jásala, že snědl 1/3 jogurtu (taky jsem míchala s přesnídávkou). ted v 18ti sní občas 1/3 rohlíku suchého, výjimečně tři kostičky chleba namazaného lučinou. ale ej pravda, že např. kaše mi jedl. tedy doted jí k večeři tak 60-80 ml, ale jí. jinak jsme ještě donedávna jedli to, co vy ted. ted to yvpadá tak, že ráno má jogurt-výjimečně celý, jinak tak půlku, někdy nic, k obědu jak kdy někdy pár lžiček, někdy sní celých 160 g misku, ale musí to mít takové omáčkoidní a k tomu např. nudle, odpoledne povařené ovoce mixlé (např. jedno jabko a půl hrušky nebo jabko a půl banánu atd…), večer tu kaši a před spaním umělé 120 ml a v noci umělé.
tak pak je otázkou, jeslti má nějaký zdravotní problém, nebo jen ho třeba natahuje tak konzistence jogurtu (i občas taky natáhne, když je toho víc na lžičce nebo tak) nebo už má prostě dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
21.4.16 13:29

Ahoj,

mně tohle začal kluk dělat v 10. měsících a nakonec nám pomohlo koukat při jídle na video, ale je to návyk, kterého se pak špatně zbavovalo. Do teď to není žádný jedlík a musím ho přemlouvat, dělat mu divadýlka atd… Dávej pořád to samé co dáváš, myslím, že jídelníček má bohatý dost. Jsou to strašný nervy, přesně vím, jak se cítíš. Jeden čas na mě taky zkoušel, že UM už nee, ale nakonec jsem to zkoušela tak dlouho, že pije dodnes (2 roky) a bude pít minimálně do školkového věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
21.4.16 13:49

Já teda nevím. Ale proč neuděláš místo těch hnusných skleniček jídlo doma, my skleničky nejedli vůbec, nechutnalo mu to. Můj syn 17mesicu taky moc nejí, úplně nejradši má jogurty, ale jí mi i normální jídlo co vařím doma. A co se týče UM to mi nepije od roka, začal mi ho zvracet a plivat, tak jsme ho odbourali, kaši mi papá už krupicovou na noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6726
21.4.16 13:53

@miminkooo86 Nic nezmůžeš, jídlo nabízet a čekat až se to zlepší :lol: Moje 20měsíční dcera je tak vybíravá a takový nejdlík, že by mě snad potěšilo i kdyby snědla párek nebo bonbon :lol: Třeba k jogurtu má vyloženě odpor, sotva olízne lžičku a už se šklebí, kolikrát si vystačí celé dopoledne jen s kojenim a až k obědu si něco málo dá, pečivo taky nejí, občes v kočáru z nudy sní kousek rohlíku. Je to hodně těžké vymýšlet jídelníček… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.4.16 15:38

@PavlaHr Mně se právě zdá, že on ale celkově jí o dost míň. Dřív snědl na dopo 200g ovoce, za 3 hoďky 200g oběda, za další 3 hoďky 200ml mlíčka, za 2 hoďky a půl 200g kaše a tu pak po koupání zapil ještě 230ml mlíčka. Teď je to pro mě science-fiction. Ovoce sní tak 150g a to maximálně, oběd jak kdy (160-200g), mlíčko by snad nejradši úplně vypustil, kaši jak kdy a jak kterou a to poslední mlíčko do něj už nenarvu ani násilím. Takže já na tohle jeho nejezení nejsem vůbec zvyklá. Myslela jsem, že je toho třeba už jen přejezený a chce něco jiného. Zmýlila jsem se.On prostě nechce nic. Ten zdravotní problém netuším. Už mi z něj jde hlava kolem :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.4.16 15:41

@Míša Bery Přiznám se, že tohle jsem už taky zkoušela :oops: Pouštěla jsem mu reklamy, půjčovala mobil, dělala blbinky, zpívala mu. No, pomohlo to na pár lžiček a pak zase prd :pocitac: Děkuji, mlíčko budu nabízet pořád, třeba ho zase vezme na milost. Doufám v to, protože těch mléčných dávek má teď opravdu poskrovnu. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.4.16 15:45

@TerezkaaKubik Opravdu si myslíš, že jsem to nezkoušela? Věř, že několikrát. Ale když ti dítě od začátku nechce jíst domácí jídlo a dává přednost (jak ty říkáš) hnusným skleničkám, tak mu je raději koupím. Nekupuji mu žádné Hamánky a spol., když už nic, tak pečlivě čtu složení a dávám mu jen ty nejkvalitnější. Mě samotnou to nebaví a raději bych mu vařila. Sem tam mu zkouším podstrčit něco domácího, ale zatím bezúspěšně. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.4.16 15:47

@Alušáček Tak to si asi ještě můžu gratulovat 8o Jako já byla od začátku proti Lipánkům, Pribiňákům, piškotům apod. a jak říkáš, já už bych snad byla šťastná za to, kdyby snědl aspoň tohle.Je to kříž s nimi kolikrát :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
21.4.16 22:01

@miminkooo86 zkus třeba bramborovou kaši. Jako si děláte pro sebe, můj syn když už nic jiného, tak tu spapal. Věřím, ale musíš zkoušet. Občas je to boj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat