11 měsíců a nechceme sedět a lézt

130
4.6.17 23:02

11 měsíců a nechceme sedět a lézt

Ahoj maminky, moc prosím o zkušenosti…
Mám téměř 11 měsíčního kloučka, kterému se vůbec nechce sedět ani lézt po čtyřech. Dr. nás poslala na neurologii, z jejich pohledu je prý v pořádku, jen je pozadu tak o 1-2 měsíce a doporučil nám rehabilitace. Na rehabilitaci mi paní potvrdila mou verzi, že si myslí, že je problém ve váze a jejím pomalém příbytku (za 10 měsíců přibytek 4 kg… porodní váha 3,8 kg a na 10 měsících 7,5 kg) že to vše v hlavičce má a má náznak, že by to dělat chtěl, ale nejde mu to.
Máme cvičit na míči, který mu mám dávat pod bříško, aby se naučil dávat kolena a ruce natažené a ne pokrčené na zemi, ale jemu se to prostě nelíbí, řve jako tur a pořád míč odhazuje… Doufala jsem, že za ty dva týdny mezi rehabkami to nějak přijde samo a udělá v lezení nebo sezení pokrok, ale jediné co za ty 2 týdny udělal, že se perfektně zvedá o nábytek a už u stolu vydrží stát několik minut, ale to další zatím ne a ne…
Já bych na něj nepospíchala, ale přítel pořád říká, jestli se něco nezanedbalo a naráží na postižení atd.
Tak už jsem zoufalá a teméř každý den toho našeho broučka prosím, ať si sedne :nevim:
Máte zkušenosti s tím, že to i u Vás bylo pozdě a bylo vše ok? Potřebuji utěšit :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7796
4.6.17 23:07

Dcerka také neseděla ani nelezla. Nakonec jsme cvičily Vojtovku. Měly jsme úžasnou fyzioterapeutku. Cvičit jsme začaly v roce. Po pár lekcích, začala dcerka lézt a posadila se asi do měsíce, tj ve 13 měsících. Je to krásná, veselá, zdravá holčička. Teď je jí 14 měsíců a zatím nechodí a zatím to ani nevypadá, ale já jsem prý začala také chodit hodně pozdě až snad ke druhému roku a dnes běhám jak čamrda. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
4.6.17 23:12

@carola diky za reakci a uklidneni. Ja se prave te Vojtovky bojim, ze nas tam take poslou. Co to obnasi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2669
4.6.17 23:25

Syn se v podstatě ani neplazil tak do desátého měsíce, pak se občas „doválel“ někam, kam mooooc chtěl, sezení lezení ani náááhadou a to jsme na Vojtovku chodili snad od 4. měsíce, byť z jiného důvodu (predilekce hlavičky). kolem toho jedenáctýho měsíce se začal stavět o nábytek, sezení a lezení stále ignoroval, týden před 12. měsícem lezl, s úderem 12. měsíce začal chodit, sedět až o měsíc později. Zkrátka to vzal na jeden zátah vše a ještě trochu napřeskáčku. Teď mu je dva a půl a například na koloodrážedle v rovnováze i rychlosti převyšuje mnohé starší děti :-). Takže když si to hlídáte na rehabilitaci i na neurologii, tak bych se víc nestresovala - ani sebe ani prcka ;) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2669
4.6.17 23:40

Vojtovka je cvičení založený na nastavení spravný pozice a působení na spravný tlakový body - hodne zaleží i na povaze prcka i na povaze rodičů i na přístupu rehabilitačních pracovníků. Náš kluk u toho řval jak tur, ale hned po cvičení se otřepal a pohoda, kámošky holčička byla uplakánek k neutišení, nakonec z Vojtovky přešly na Bobathovu metodu (nebo tak nějak). Já první týden vždycky odcvičila, pak jsem vrzla dítě tatínkovi a šla se vybrečet do vedlejšího pokoje, aby prcek nebrečel že já brečím :oops:. Pak už jsem se s tím nějak srovnala, že u toho brečí a šlo to. Navíc teda jsem snad žádnej z cviků nedala napoprvé. Vždycky na rehábce mi to fungovalo a doma mi to nešlo - buď mi vůbec nešla nastavit pozice, nebo to nevyvolávalo správnou reakci… prostě vždy až po druhý konzultaci jsem to dala dohromady. jak moc zabrala vojtovka a jak moc by se to treba srovnalo samo? vi buh… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3035
5.6.17 00:15

@Sandy2805 moje starsi detatko si sedlo tesne pred 1. Narozeninama..a chodilo az okolo 16 mesicu..pokud je dle dr vse v poradku..tak se neboj!!!kazde detatko ma svoje tempo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
694
5.6.17 07:47

Jo, tak my cvičíme Vojtovku taky, protože neleze v 5,5 m… Asi no comment když to tady čtu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
5.6.17 08:01

Moje dcera co si pamatuji, tak nelozila po kolínkách jen se sem tam někam těžce doplazila a sedět se jí vůbec nechtělo. Ale chodit začala na své 1. narozeniny, vůbec se nebojte, jak píšou ostatní každé dítko má své tempo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
5.6.17 08:04

@Gortyna můj syn, má taky 5,5 měsíců a jediné co umí je otočit se na bok a vydržet si hrát na bříšku s hračkami. A když vzpomínám na mou dcerku, tak to neřeším, protože to bude stejný peciválek jako ona :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1952
5.6.17 08:14
@Gortyna
@Gortyna píše:
Jo, tak my cvičíme Vojtovku taky, protože neleze v 5,5 m… Asi no comment když to tady čtu

to fakt?? 8o 8o 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
694
5.6.17 08:31

Ano, začali jsme ve 2 měsících, musím říct že oprávněně kvůli tomu že vše dělal jen na jednu stranu a to už jsme vycvičili, no a teď tam chodíme každý měsíc a vždy se něco najde co ještě musíme vycvičit, takže nás objednám jinam ať slyším i jiný názor a pokud řeknou cvičit tak budeme, ale jinak si myslím že by se to naučil časem sám… Cvičím s ním poctivě a je pravda že už metr popoleze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1647
5.6.17 08:32

Tak teď jste mě uklidnil, holky, nám je 7,5m a nesedí a neleze(neplazi se) a všichni známí mi říkají jak jejich děti už dávno seděli :roll: (jedny kluk prý už na třech měsících :mrgreen: )… Na rhb jsme taky chodili kvůli preferovani jedny strany(už po šestinedělí jsem si to zaridila)… No a už bylo vše ok, tak jsme chodit přestali a nekdy v srpnu jdeme na kontrolu k dr na rhb… Ale čeho se bojím je naše dětská, aby to nehrotila? Takže je to normální, že se ani neplazi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1647
5.6.17 08:38

@Gortyna s tím lezenim je to divný, že už by měl umět :nevim:, ale když jsme každý měsíc na rhb chodili, tak jsem byla aspoň v klidu, že umí to co umět má, teď právě nevím :?… Naše dětská jede občas podle tabulek, tak mam právě celkem strach, aby nás někam nechtěla zase hnát… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
5.6.17 08:50

@Sandy2805
Moje má za 14 dní rok a nesedí, neleze… Plazí se, o oporu klekne na kolena, občas se postaví. Chodíme ne rehabilitace už pár měsíců, cvičíme Bobatha, to máš v podstatě jen malé cviky, kterými podporuješ určité pohyby, přirozeně. Na neurologii vše v pořádku. Dcera je kliďas, lenoch, neříkám, že mi to starosti nedělá, ale je spokojená, tak jí dávám čas. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
5.6.17 08:54

@Mimis2017
V 7m se opravdu plazit ještě nemusí… Naše začala v 9m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama