11 měsíců, nechce si nechat vyčistit zuby

278
21.5.09 22:00

11 měsíců, nechce si nechat vyčistit zuby

Všechny zdravím,
náš syn si nechce nechat už delší vyčistit zoubky.PLáče, vzteká se a nejraději by utekl, kdyby to už uměl:-D Při prvních dvou zoubků nebyl problém. Ten nastal až u dalších zoubků.Prvně jsem to přisuzovala k tomu, že mu to je nepříjemné, když se mu prořezávají další zoubky, ale už to trvá asi víc jak 3 měsíce. Zkoušela jsem snad vše co mě napadlo. Zpívám mu u toho, do ručičky dávám oblíbené hračky, ale ty hned zahazuje a nepomohla ani voňavá jahůdková pasta.Zkoušela jsem dát mu i pauzu od kartáčku a pár dní jsem mu kartáček raději ani neukázala, natož abychom zoubky čistili, ale ani to nepomohlo.
Možná se někomu bude zdát, že vyšiluju, ale Filípek už má 8 zoubků, tak se je snažím ze všech sil poctivě opečovávat.
Poradí mí někdo?? Spraví se to časem samo??Za jak dlouho??
Díky za odpovědi, Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2069
21.5.09 22:16

my mame hroznou netykavku, zuby byly velky problem - bavilo ji samotnou smrdlat kartackem, ale nenechala si zuby vycistit zadnyma figlikama. Nevadilo mi to, az kdyz mela stolicky, tak jsem ji tak dvakrat tydne zuby poradne vycistila za pouziti nasili.
Az v roce a pul se to zlomilo a od ty doby si necha krasne dvakrat denne vycistit zoubky, nejdriv sama jednim kartackem, pak cistime my druhym. Teda obcas si z nas dela srandu a trva to, nez pusu otevre, ale pak si je necha vycistit moc pekne. Vyjimecne kdyz nestihame…, tak ji po:,–(im pred pocitac pred kratkou pohadku a mame vycisteno hned.
Drzim palce, at to taky brzo zvladate v pohode :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
21.5.09 22:56

My ještě teďka čistíme jednou denně za užití násilí :oops: , jinak by to nešlo. Proto jsme ani nebyli u zubaře…co bysme tam dělali?dívali se nasebe? Pusu neotevře ani za zlatý prase. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1111
22.5.09 07:57

A čím zoubky čistíte?
Moje dítě nedopustí, abych mu čistila normálním dětstkým kartáčkem, to si jen sám pošmidlává v puse, ale nedá se tomu říkat čištění.
Musíme používat „prsťáček“, tím se nechá. Myslím, že to je proto, že je mnohem jemnější, než klasické kartáčky.
A máme ho doporučený od zubařky, takže určitě čistí dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
22.5.09 09:11

Taky mám jedenáctiměsíčku holčičku a čištění zubů je občas taky boj. Čistím 2× denně prsťáčkem jako Aghata, bála bych se, že normálním kartáčkem jí šťouchnu. Nevýhoda je, že už mě párkrát pěkně kousla :D Posledních několik dní u čištění zubů s Lucinkou trošku nadskakuju, líbí se jí to, směje se na celé kolo a zoubky jí za chvilinku krásně vyčistím. Než jí to hopsání přestane bavit, je vyčištěno.
R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2349
22.5.09 10:25

Jakubovi bude zítra 20M a zuby jsou problém stále, musí mít stejný kartáček jako my, takže má stejný typ, jen jinčí barvu. Pastu musí mít taky, protože to se jinak vzteká, že tam nemá to samé, co já, když si zuby čistíme spolu.
On tam párkrát zašmrdlá, 2× do týdne použiju násilí a vyčistím pořádně, má už 16zubů, a za týden nás čeká návštěva u zubaře. Tak jsem na to zvědavá :roll: :roll: :roll:

Snad se to časem „zlomí“ a bude to fajn… Vysvětlování ani nic jiného nezabírá, občas mi sám postojí před zrcadlem a nechá si jenou přejet zuby, pak zdrhá 8O 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
22.5.09 13:20

Aghato, moc děkuju za tip a taky všem za odpovědi. ASpoň vím, že v tom nejsem sama.;-) Prsťáček ještě zkusíme, ale nevím, jestli to pomůže. Před kartáčkem jsme používali zubní žínku a taky se mu to moc nelíbilo. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2748
23.5.09 11:09

My používali kartáček již velice brzy, nejdříve bez problémů, pak nastal zlom a nechtěla o něm ani slyšet. Tak na radu zubařky jsme zakoupili prsťáček, ale to bylo utrpení pro obě. Tinka nechtěla otevřít pusu a když už jsem se tam s větším usilím dostala, tak mne neskutečně začala kousat do prstu a to tedy sakra bolelo. Tak jsem to vzdala. Znovu jsme se vrátili ke kartáčku a musela jsem ho malé dát do ruky ať si sama čistí. To víte, nebylo to žádné čištění, ale tak získala Tinka opět lepší vztah k čištění a postupem času , mi kartáček dala do ruky a já ji vždy říkám , který zoubek právě čistím, ale stejně se nejvíc těší na závěr, kdy ji kartáček dám do ruky a ona si vítězoslavně čistí sama a utíká vždycky za taťkou mu to ukázat. Takto jsem se ji to vždycky snažila zpříjemnit a ona to chlubení tátovi vzala tak vážně. :lol: :lol: :lol: Teď už si v obchodě vybírá kartáček, ten který se jí líbí. :D
No byl to boj, teď už jen ji nějak naučit otvírat pusu u zubaře :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10463
8.9.13 21:03

Obnovuji diskuzi a měla bych dotaz.
Syn si také nechce nechat vyčistit zuby (je mu 16 měsíců) a já mám strach aby se mu zoubky nezačaly kazit. Hrubou sílu jsem použít nechtěla abych mu kartáček nezhnusila úplně, ale po dobrém to bohužel nejde.
Jak to dopadlo u vás když jste čistili i když děti nechtěli? „Nezabejčili“ se pak ještě víc?
Moc děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
995
8.9.13 21:08

Ja dam dceri kartacek, at si cisti sama a ja si cistim zuby take, napodobuje me a aspon trochu po tech zoubcich prejizdi. Rikame si u toho basnicku Cistim zoubky rizy rizy. A pak na zaver se ji snazim do pusinky dostat a zoubky docistit. Ona teda neni nejaky extremni necistic, ale jak rostou zoubky, tak me do pusy nepusti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.9.13 21:10

Dceři jsou dva a pořád pořádně nečistíme (do pusy se jí nesmí vůbec, pere se jak lev), i když už přes rok s ní před spaním chodíme zuby „šmidlat“ (ona si sežrala pastu a pokousala kartáček). Teď po druhých narozeninách jsem teda přitvrdila a zuby jí přejedu, jako že všechny kvadranty - ale samozřejmě ne zvnějšku a zevnitř pečlivě, abych měla pocit, že plak je pryč, to se zmítajícím se a ječícím dítětem ani nejde :( Moc se jí to nelíbí, ale prostě si říkám, že si musí zvyknout.

Jinak můj zubař má stejně starého kluka a ten ho teda prý vždycky chytí nohama a rukou a nějak mu ty zuby očistí. Nechápu, jak to dělá, ale tvrdí, že je lepší ho přeprat, než nechat zuby bez péče. Ale je to zubař, žejo ;)

Příspěvek upraven 08.09.13 v 21:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.9.13 21:10

Sílu bych raději nepoužívala. Nech ho třeba týden bez vyčištění zoubků, a pak to zkusit znova třeba s nějakou pohádkou o čistých zoubcích. Možná by pomohla i návštěva zubařky, která by mu také řekla, že je nutné zoubky čistit, ale nevím, zda na to ještě není moc malý, aby si takto dal říct. Naše Elí si zase okolo třetího roku už chtěla zoubky čistit úplně sama. No, samozřejmě, že to nebylo pořádně. Zubařka jí vysvětlila, že zoubky musí maminka ještě dočišťovat, aby se nezkazily, a večer už mi nesla kartáček :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3233
8.9.13 21:41

Cistim si taky zuby a ona si smidla kartackem ty svoje. Pak ji řeknu, ze ma otevřít pusu a zaklonit hlavu - položí si ji na moje stehno - nohu mám na stlicce z Ikea, na které stoji a se zaklonenou hlavou ji to čistění, tak moc nevadí - jen se vždycky pokouší vycucnout z kartáčku co nejvíce pasty :lol: - pouzivame Weledu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31104
8.9.13 22:15

@Bibi30 mě dr říkala, že do 2 let se to čištění nemusí řešit a že kdyžtak dát jablíčko nebo kůrku chleba… Mléčné zuby jsou to prý od toho, že se stejně vymění :D

Sice co doktor to názor, ale rozhodla jsem se tím řídít, syn si taky do pusy nenechá sáhnout i když kartáček kouše, když si čistíme zuby, je ale mladší (11 měsíců).

Myslím, že se to poddá. Nechala bych jí samotnou šmrdlat. Básnička je dobrý nápad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3762
8.9.13 22:45

Moje děti si čistí každý večer, ale taktéž je to o tom, že pokusují kartáček a vycucávají pastu. Zubařka co máme v rodině mi tvrdila že to zatím stačí (mají 2 roky). Taky naše zubařka tvrdí, že jim to hlavně nesmím zhnusit, že v tomto věku jde o vytváření návyku na čištění 2× denně - ne o perfektní provedení. No ale sama bych byla raději, kdyby si do té pusy sáhnout nechali, ale to bych je fakt musela přikurtovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama