11 měsíční mimčo neusne samo

84
19.10.20 06:46

11-ti měsíční mimčo neusne samo

Ahoj, chtěla bych zjistit, zda je nás víc, nebo jenom já jsem tak neschopná :oops:. Mám 11-ti měsíčního syna, který mi sam nikdy neusnul. Ať je to večer, v noci, dopoledne nebo odpoledne. Vždy když si začne třít oči, klíží se mu oči, tak ho položím do postýlky a on se hned postaví, začne křičet, tak ho znovu položím, a tak to jde třeba půl hodiny, s to už brečí, tak ho vezmu k sobě, poskáču na balónu a během chvilky spinká. Zkusila jsem i odejít z místnosti, ale to byl hned kravál. Neustále poslouchám od svého okolí, že něco dělám špatně, že jejich děti usínají sami už od půl roku. Tchýně mi zase vyčítá, že jsem si ho blbě naučila, tak teď trpím :zed:. Že ho mám nechat vyřvat, však on se unaví a usne, ale na to nemám, jsem moc měkká :,(. Jsem tedy opravdu takový exot, který není schopný naučit své dítě usínat, nebo v tom nejsem sama? Jinak mi neusne ani, když jsme spolu v jedné posteli, neustále lozí, stavu se. Neusne ani v kočárku. Teď už máme sporťák, korbu nesnášel, než začal sedět, tak jsem výhradně nosila v šátku, nebo nosítku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19.10.20 06:53

Ne, nejsi exot a na okolí se vybodni. Na nic jsi ho nenavykla a za nic nemůžeš. Jen tě prostě potřebuje. Podobné to měla moje kamarádka. Musela si s dítětem lehnout do velké postele, za 30 min. usnulo a byl klid. Když jsem jí jednou hlídala, říká mi - a po obědě si s ní na chvilku lehni a ona usne…no usnula. :D Mluvím o tříleté holčičce, měla to tak asi od roka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2971
19.10.20 07:24

Skoro 2,5 a jen tak 2-5m usinal sám v postýlce, jinak s někým. Nejlepší bylo když mu stacilo držet za ruku, teď tak měsíc potřebuje vylozene tulit. Neresim to, když to potřebuje tak co. Jasný, někdy jsem naštvaná když to trvá hodinu a já ještě potrebuju něco udělat. Tohle je to poslední co mi vadí a ostatní jsou mi s nazorama dost fuk. To mi víc vadí když chce házet kamenama nebo běhat s klackem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1676
19.10.20 07:27

@kikusha Jeeee, chytré rady babicek. Hele, ja jsem na ne expert, dostala jsem už milion rad :lol: Pro tvoju představu - mame 20 měsíční dvojcata a dokud jsem kojila (do skoro 11 měsíců), tak jsem uspavala u prsa a pak spici prendala do postylky. Když se kluci odstavili, dali jsme flasky s um do nasi velké manželské postele a hladime a uspavame v posteli a pak prendavame do postylek. Na trapné otázky, proč nedavame do postylek a případně proč nenechame vyrvat odpovidam, že nevím, proč bych své vlastní dítě nechala vyrvat, že nikam nechvatam. Nechvatam jit makat na pole nebo jinak dřít, jak to bylo dřív, nechvatam na televizi. Nevidím tedy důvod, proč bych je nemohla uspat takhle..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9786
19.10.20 07:34

Já osobně jsem zastánce názoru, že děti jsou nesmírně vycurane a zkouší to na nás.
Mám stejně staré dítě a toto jsme zazivali cca 2-3mesice zpět. Opravdu nám pomohlo ji nechat vyrvat. Taky mi to nebylo příjemné, ale první den rvala večer cca 15min, druhý den 2 min a od té doby usíná naprosto v pohodě vecer. Přes den také…takze za mě osobne, bylo to potřeba :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
19.10.20 07:34

Roční syn usíná zásadně u kojení nebo venku v kočárku/nosítku. Mně to nevadí a jestli to vadí okolí, je to jejich problém :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5197
19.10.20 07:47

No ale tchyně má pravdu, naučila jsis ho na to. Přečti si včerejší diskuzi kde zase houpe mimino v kočáru… Tohle není o kontaktu, kdyby potřeboval kontakt, tak mu stačí držet se za ruku, nebo chvilku hladit, ne že snim hopsas na mici…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6864
19.10.20 08:06

Dcera ma pres dva roky a taky sama neusina. A co jako? Mne to nevadi a to je hlavni ne? ;) A jestli to nekomu vadi, at si polibi :mrgreen: jako miminko do cca pul roku jsme ji taky uspavali na ruce, pak usinala u prsa a kdyz jsem kolem roku a pul prestala kojit, tak usina tak, ze spolu lezime v posteli, povidame a ona bud usne behem 5-10 min a nebo do pul hodky zarucene. Ja to beru tak, ze je mala jen jednou a chce me u sebe. Drzi me za ruku a prituli se. Mne ta max pul hodka nezabije a ona si v pohode usne, pak mam cely vecer na manzela nebo nejake povinnosti.

Kasli na nazory ostatnich, udelej si to dle sebe. Pokud to nevadi tobe, tak to tak delej. Vyrvat bych ja nenechala, nemam na to srdce, ale to je kazdeho vec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28303
19.10.20 08:10

@kikusha
Uspáváme syna doteď. Bude mu pomalu šest. Je to příjemná večerní půlhodinka se čtením knížek. V létě byl tuhý hned, teď to trvá déle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8525
19.10.20 08:15

@kikusha nejsinexot. Mám dvě děti, starší dnes 4,5 léta usínala od roku sama, mladší je schopna usnout sama až teď od 2 let. Bylo pro mě jednodušší jít si lehnout s ní než ten kraval… Zkoušela jsem několikrát, na manžela chytla hysterka jak blázen. Usínala během chvilicky. Tak hold jsem to dělala. Už jako maličká chtěla držet zaručují při usínání. Hračku na spaní akceptovala teprve před několika měsíci. Teď jdvto tak měsíc co usíná sama, pošle pusu, řekne „ahoj“ a je to. Vydržet… Na tchýni kašlat. Jsou fakt maličký jenom chvíli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65305
19.10.20 08:22

Mne usne na noc jen u kojeni a vubec neresim. V postylce byl od narozeni snad 3× :nevim: hlavne, ze to funguje, zatim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
774
19.10.20 08:26

Mam skoro 3 letou a nikdy by me nenapadlo nechat ji usinat samotnout… do roka a pul spala s nami v posteli a ted ji uspávám u ni v pokoji. Nad ranem se obvykle vzvudi a jde k nam do postele. Rozhodne nechapu proc matky strci dite do postylky a jdou pryc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1510
19.10.20 08:30

A kdy jindy má být dítě u mámy než když je male? asi nebreci proto, aby mamu naštvalo, ale že ji chce, potřebuje. ja uspavam 10.mes. kojenim a pak prendavam do postýlky. Nejsem zastáncem nechat vyrvat, jak by bylo vám, kdyby vás partner nebo někdo, koho milujete nechával vyrvat, asi by jste brzy ze vztahu utekli, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
19.10.20 08:42

Děkuji holky za vaše reakce, jsem za ně ráda. Škoda, že nemám nikoho takového ve svém okolí, s kým bych si o tom mohla pokecat. Taky všem říkám, že je to moje jediné dítě, vím, že další nebude, tak si ho hodlám užít, dokud mě potřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1510
19.10.20 08:48

@kikusha dělej to tak, jak to cítíš, já už další miminko neplánují, mám 3 děti a tohle poslední si užívám, nenechavala jsem vyrvat ani jedno a děti jsou normální soběstačni jedinci (9 a 10let),zadni mamanci a se mnou v posteli už taky nespí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama