11 týdenní miminko přes den nespí i když je vyčerpané

16
22.5.20 20:47

11 týdenní miminko přes den nespí i když je vyčerpané

Ahojte,

Mám 11 týdenního chlapečka, který mi poslední týden odmítá spinkat přes den..uspávám ho vždy tak na 10× s tím, že se bud vzbudí sotva se dotkne postýlky nebo v rozmezi 1-40 min..už jsem z toho nešťastná.
Malej má rudý oči jak kdyby si je protřel čerstvým chilli, je unavenej, protírá si oči, zíve, tak ho vezmu, pohoupu v náručí než zabere (občas to dá dost zabrat, už mě z něj bolí záda) a sotva se dotkne postýlky, tak otevře oči, začne se protahovat a je nešťastnej, že nespí a nezabere..zkoušela sem ho tam nechat jen tak, jestli sám neusne a nic, jen se rozebral a plakal. Nepomůže ani to, že tam s ním jsem, hlavu mám položenou na kraji hnízda a hladím ho..když usíná a já ho zkouším dávám uspat samotného, abych ho nemusela uspávat na rukách a on si tak na to nezvykal, tak se v postýlce probere, otevře oči a začne houkat a povídat si, usmívat se. Po chvilce začne mrskat ručkama a nožkama a „hekat“ u toho a mrskat sebou a prokňourá se tak až do pláče a nespi, takže je zase po spaní.. a tak furt dokola..celý den nebo celý odpoledne (když náhodou dopo na chvíli zabere) až do večera. Poslední dva dny tohle začíná dělat i večer, kdy donedávna usínal pěkně bez problému. Ve výsledku mi dítě spinká jen cca od 8 večer do cca 6 ráno (s přestávkou od 23 hod do půl 1 ráno, kdy dostává poslední mlíčko) a pak přes den třeba jednou 20 minut a když se zadaří, tak jednou 40 a to je vše.. Pouštíme mu bílý šum, zavinovačku sem taky zkoušela, ale už v ní nechce být, nespinká, ani když si ho dám vedle sebe do postele a ležím u něj..Mám strach, aby si nepřivodil nějakou spánkovou deprivaci. Takhle malý miminko by mělo spát alespoň 3× denně nejmíň hodinu a půl v kuse a náš malej za 24 hodin naspí tak 12 hod max.. :/
Jo a v kočárku mi taky nespí…usne max na 40 minut a pak řve, jak kdybych ho čtvrtila zaživa, takže musíme domů..Nosit ho bohužel nemůžu, malý má natržený kývač hlavy a chodíme na rehabilitace a cvičíme Vojtovku a rehabilitační doktorka i sestra nám to „zakázaly“… už si s ním nevím rady :(

Za každou radu budu moc vděčná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

676
22.5.20 21:06

Zavinout ho do plenky jste zkousela? Moje mala mi do 4 mesicu nespala jinak nez svazana v plence..
Taky mam nespavce, kazdy její spanek mam vydreny, ted ji je 8 mesicu a z toho minima spani pres den to osekala na jeste min.. :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
676
22.5.20 21:07

Nemůže mit i nějaký bolení? Prdíky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
841
22.5.20 21:08

A kojis? U prsa ti neusne? Co si ho dát na sebe, buďto zády, nebo bříškem a prostě si sním lehnout. Ocenis i ty když si zdrimnes jak si teď unavená. Úklid a nějaký oběd počká. Hlavně aby ty a malý byli spokojený. Nějaký houpací lehátko? My jsme měli houpací lehátko s vibrací a malý mi v něm spinkal dost často. Nebo prostě jsem si sním lehla do postele, dala ho na bok a poklepavala po zadečku a tím se i trošku pohupoval a usinal takhle tři měsíce když neusnul zrovna sám. Co nějaký uspávací plyšák s hudbou? Píšeš jen o bílým šumu. Vůbec teď neřeš jestli si na něco navykne nebo ne. Je mu pár týdnů, potřebuje tě. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
111
22.5.20 21:13

@Listicka13 mě malej taky nechtěl spávat až jsem se jednou naštvala a zrovna jsem držela látkovou plínku v ruce a hodila jsem ji na něj a on si ji tak pomuchlal a ve vteřině spinkal… od té doby teda bez plínky neusne, ale já v tom problém nevidím…hlavní je, že spinká :) ze začátku jsem teda měla strach aby dýchal, ale vždy jsem ho poslouchala a vše v pohodě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
841
22.5.20 21:15

Jo a látkovou plinku jsem taky davala.. malej se pod ní vždycky schoval, tak jsem mu pak když fakt spal tvrdé odkryla jen pusinku a nos

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
453
22.5.20 21:26

Jeee, 12 hodin za den je krása! :potlesk: Mně dítě v tomto věku spalo tak 9. V průměru. Jednou do týdne se zdařilo a přes den si střihnul šlofíka. Neusnul na rukou, v zavinovačce, v kočárku, u kojení, u zpívání, u bílého šumu… :lol: Já bych se nejdřív zamyslela nad příčinou, může ho něco bolet, nebo prostě chce být u mámy, v tomhle věku bych možná neřešila to, ať si nezvyká usínat v náručí, a nechala ho tak. Aspoň teda přes den, na večerní ukládání jsem byla přísná (žádné vyřvávací metody, ale večer byl prostě v postýlce). No a hlavně se vykašlat na to, co říkají tabulky… Každé dítě to má nějak. Vím, že je hrozné vidět to stvoření tak vyčerpané a nemoci mu pomoct, ale ono se to časem srovná. Začne se víc rozkoukávat, hýbat, unaví se a dostaví se i ten spánek (pohybem zmizí i případné bolení bříška atd). Hodně štěstí a sil, je to náročné, ale bude líp :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5971
22.5.20 21:30

Nespí špatně kvůli tomu kývači? koupit šátek a nosit, dávat hodně tatínkovi, či na hlídání ať se zregeneruješ i ty. Hodně sil. :hug: jo ted mi to docvaklo, ty ho nesmíš nosit v tom šátku, jako vertikální poloha? co koupit hojdavak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
22.5.20 21:31

@Konys To jsem nezkoušela. Nevím, jak bych ho do ní zavázala, aby mu zůstaly ručičky ven :nevim:. Martínek už od porodnice nesnese mít ručičky svázaný u těla, ze zavinovačky je vždy vybojoval ven a když ne, tak byl děsnej řev. Víceméně tu zavinovačku měl kvůli teplu a aby kolem sebe cítil něco pevnějšího. Prdíky to nejsou, musím zaklepat, že s tím problém nemá. Prdí i kaká pěkně (dávám babycalm a biogaiu). I když teda nad ránem v postýlce heká a mručí ostošest :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
22.5.20 21:37

@Týnka20 Bohužel ne. Malý se špatně přisává (bojuje občas i s flaškou) a tak mám málo mlíka, takže je převážně na umělým a „dokrmuju“ svým odstříkaným. Zkoušela sem si ho dát k sobě do postele, hladit ho, být u něj, ale on sebou děsně mele, mlátí ručičkama, nožičkama a víceméně se opakuje to samé co v postýlce. Začne kníkat, stupňuje to, až se ve výsledku rozpláče, takže ho opět beru na ruce a moje záda trpí..Houpací lehátko máme, v tom mi vydrží cca 10 minut a pak začne natahovat.. mám i stabilní sedátko, ve kterým jsou zapnout vibrace, ale ty vůbec nemá rád. V sedátku mi naštěstí už nějakou dobu sedět vydrží, ale ještě se nestalo, že by v něm usnul :/ a taky to asi nebude nejlepší na jeho záda (i když to moje nošení na rukách taky nebude bůh ví co). Uspávací plyšák mě popravdě nenapadnul, protože o plyšáky ještě neprojevil zájem teda popravdě :D :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
22.5.20 21:40

@Jančadáda to je super..kdyby to mělo tak jednoduché řešení, asi umřu blahem :D A to tou plínkou byl přikrytý včetně obličeje nebo jen tělíčko a on se k ní přivinul? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
676
22.5.20 21:40
@Listicka13 píše:
@Konys To jsem nezkoušela. Nevím, jak bych ho do ní zavázala, aby mu zůstaly ručičky ven :nevim:. Martínek už od porodnice nesnese mít ručičky svázaný u těla, ze zavinovačky je vždy vybojoval ven a když ne, tak byl děsnej řev. Víceméně tu zavinovačku měl kvůli teplu a aby kolem sebe cítil něco pevnějšího. Prdíky to nejsou, musím zaklepat, že s tím problém nemá. Prdí i kaká pěkně (dávám babycalm a biogaiu). I když teda nad ránem v postýlce heká a mručí ostošest :lol:

Plenku slozite do trojúhelníku, date cipem dolu.. A pak zalozite jednim cipem pres rucicku podel tela a zalozite pod nej a to same druhym..
Taky se mi z toho pokousela dostat, ale dlouhou dobu to byl jediny zpusob jak spala, a ja mela sanci se nezblaznit :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
100
22.5.20 21:44

Osobně bych porešila kojení kvalitní laktační poradkyní. Uspokoji se potřeba jídla a hlavně kontaktu, který je strašně důležitý. Takto malé dítě samo neusne a nějaký zvyk nezvyk bych neřešila. Prostě chce matku. Mě osobně zachránil u obouch děti hojdavak. V kočárku 40 minut je dobrý. Tak vyjedte 3× denně. Spánek dělá spánek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
22.5.20 21:45

@Bebeluska8 v průměru 9 včetně noci? 8o Musím zaklepat, že přes noc malej spinká 4-6 hodin. Z pro mě neznámýho důvodu má prostě problém přes den :/ Né, že bych ti to přála, ale jsem ráda, že v tom nejsem sama. Martínek toho „speciálního“ má víc a tak sem už z toho celá vyčerpaná a frustrovaná a moc si ho chudáčka malýho jako miminko neužívám. Jasně, nenechávám ho vyřvat, vždy si ho beru na ruce, jen je pro mě nepochopitelný, že když mi v nich usne a usíná mi i u jídla, tak že se mi vzbudí, sotva ho dám do postýlky a nebo třeba po 5ti minutách.. to je pro mě opravdu záhada. Já se modlím v lepší zítřky a že z toho opravdu vyroste.. všichni říkali 3. měsíc, to má za 2 týdny a moc to teda nevidim..tak doufám ve čtvrtej :lol: Děkuji moc za podporu! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
22.5.20 21:48

@kve-tinka To si nemyslím, ten kývač má již od porodu a dřív spinkal normálně a přes noc naštěstí taky problém nemá, jen ten den nás trápí. Ano, nemůžu ho mít ve vertikálu, protože dětem v té poloze vždy klesne hlavička a jemu by se tím podporoval úkon hlavy, který se cvičením snažíme odbourat a ten zkrácený sval pěkně protáhnout, aby nebyl křivej. Nad hojdavákem sem přemýšlela, ale je to hodně velká investice na to, abych to jen zkusila a zjistila třeba, že tam nebude chtít být ani spát.. :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama