11 týdnů - Vypije málo a při opětovném přiložení se vzteká

173
15.12.20 07:43

11 týdnů - Vypije málo a při opětovném přiložení se vzteká

Zdravím,
potřebovala bych poradit od někoho zkušeného. Syn má 11 týdnů, od začátku jsme bojovali s kojením, ale postupně se to ustálilo. Problém je, že posledních pár dní si z prsu nevezme tolik, kolik je potřeba. Obvykle intenzivně pije tak 8-10 minut, pak se sám odtrhne. Po zvážení zjistím, že vypil tak 60 - 80. Když ho chci opět přiložit, tak se vzteká a prohýbá se do luku. Když už ho po boji k prsu dostane, tak ho jen chytne a hned pustí. Jinak vypadá spokojeně, hraje si, směje se (ale zdá se mi, že méně, asi už nejsem tak zábavná) a má počůranou plenu v každé kojící sekci. Kojím, kdy si řekne, ale max po třech hodinách ve dne a v noci po čtyřech. Když si vysaje 100, tak je to zázrak. Za celý den vypije přibližně 700, a to váží už cca 6 300.(což by mělo být min 900)
Nemáte nějaký fígl, jak ho přimět pít z prsu? Nerada bych zase dokrmovala stříkačkou. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5679
15.12.20 07:58

Pokud pribira tak to neřeš. Přestaň ho vážit nebo se zbláznis. Já mám zkušenost sice z um, ale první dcera vypila strašně málo na její věk i váhu, dr neustále apelovala na to abych do ní nacpala víc. Kupodivu dcera přibirala i tak normalne. Vůbec to neřeš pokud je spokojený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62272
15.12.20 08:04

@Lizzie001 nenut ho, už je dost velký, aby si řekl sám.. Ať nasaje kolik chce, dokud má pocurane plenky, pribira a je spokojený, tak je to ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
831
15.12.20 08:29

Radu? Vyprdni se na tabulky a vážení. Pokud vypadá mimčo spokojeně, nebrečí hlady a má počůrané plenky, nech ho být, všechno je v pořádku :) Vím o čem mluvím - malá se narodila s porodní váhou pod 2,5 kg a na nás byl ten tlak s množstvím mléka a přibíráním obrovský a to hlavně v porodnici. Díky bohu za normálního pediatra, který mi výrazně nedoporučil kupovat domů kojeneckou váhu a jen pozorovat dítě, jestli je spokojené a kojit po cca těch 3 hodinách (ale u nás bylo jasný, že když má prst v puse, tak má hlad), v noci nechat spát, pokud chce. Pokud máš strach, že bys přišla o mléko, tak v noci odsávej a mléko ukládej do mrazáku pro strýčka příhodu. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1888
15.12.20 08:30

Jestlize pribira na vaze a ma pocurane plinky, tak bych ho vubec nevazila. Cloveka to stresuje a to paradoxne muze blokovat tvorbu mleka. Dite vi, kdy ma dost a uz je to kus chlapa. Zadny sotva trikilovy uzlicek. Nejde to brat podle vahy. Nehlede na to, ze bezne domaci vahy maji urcitou presnost (nebo nepresnost :lol: ) a kdyz se vazi pred a po tak to muze dat rozdil i v radu desitek ml-samo podle toho, jak je vaha dobra. Taky dite ma pokazde jinou potrebu mleka-to kolisa podle mnoha okolnosti. Cim je starsi, tak taky pije vetsinou rychleji, takze podle casu to brat taky nejde. Ja jsem schovala vahu ve 4 tydnech a bylo to to nejlepsi, co jsem mohla udelat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6607
15.12.20 08:31

Do dítěte nenacpes víc než chce samo. Neboj, kdy by mu to nestačilo tak by se ozval. Na vážení se vykašli. Max 1× týdne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
454
15.12.20 09:59

Radu mám - vyhoď váhu. Syn je spokojený, tak co řešíš. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
15.12.20 10:36

Vážíme proto, že si v šestinedělí nedokázal říct o jídlo, navíc jsme museli dokrmovat stříkačkou, na konci šestinedělí na 120. Takže si říkám, jestli teď pozná vždycky, že má hlad, jestli v něm nepřeváží touha spát, nebo si hrát…
Jeden víkend jsem už vážit přestala, ale asi shodou okolností byl hodně plačtivý a pořád na prsu, že jsem opravdu kojila po půl hodině. :think: Pak jsem vážit začala a ono se to zase nějak upravilo…
Když vidím ty plenky, tak právě nevolám doktorce, aby mi nevnutila UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
454
15.12.20 11:06

@Lizzie001 Prosím Tě, hoď se do klidu a bude Vám všem doma lépe. Jsem dětská sestra a jedno Ti povím - v životě jsem neviděla dítě, které by dobrovolně zemřelo hlady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
831
15.12.20 11:14
@Lizzie001 píše:
Vážíme proto, že si v šestinedělí nedokázal říct o jídlo, navíc jsme museli dokrmovat stříkačkou, na konci šestinedělí na 120. Takže si říkám, jestli teď pozná vždycky, že má hlad, jestli v něm nepřeváží touha spát, nebo si hrát…
Jeden víkend jsem už vážit přestala, ale asi shodou okolností byl hodně plačtivý a pořád na prsu, že jsem opravdu kojila po půl hodině. :think: Pak jsem vážit začala a ono se to zase nějak upravilo…
Když vidím ty plenky, tak právě nevolám doktorce, aby mi nevnutila UM.

On pozná hlad, neboj :) ale někdy trvá, než se laktace ustálí a některé děti si neumí to mléko vytáhnout, ať už je příčinou cokoliv. Jenže když se ti malý od prsa odpojí a už vyloženě znovu nechce a jinak je spokojený, tak je to v pořádku. To že byl plačivý a kojila jsi takhle často mohl být růstový spurt (musí se upravit spotřeba mléka, jeho složení a chvilku to trvá než se to zase upraví do toho OK stavu), pár takových ještě přijde. Začala bych plašit, až by nebyly počůrané pleny a miminko bylo výrazně nespokojené

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
15.12.20 17:53

Tých 150ml/kg je blbosť a na takmer žiadne dieťa to neplatí, max v prvých pár týždňoch. Takže žiadne stresy, že zje 700 a má jesť 900 - ak priberá a neni hladný tak žiadny problém. Mne 3m denne tiež zje menej ako 700 a sú aj deti čo sú úplne OK a zjedia ešte menej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
29.12.20 23:21

A muze někdo vysvětlit proč se ty děti tak vztekaji? Můj Lukáš, 4 měsíce, se poslední snad už dva měsíce vzteká když má jít spát. U kojení se prohyba do luku, řve třeba i hodinu-dve každý večer, nechce se chovat, nechce spát vedle mě, nechce pít, nechce nic. V noci se budí co dvě hodiny. Kojim když si řekne ale je to občas i každou hodinu. Je to k zblazneni-odnasi to i můj starší syn Tomáš-nemám na něj tolik času a nervy pak :-( Hlavně ty večery, chystám se Lukášovi dát UM, asi mu to večerní kojení nestačí-dnes jsem odsala stěží 15ml, dala mu to a byl klid. Může mi někdo poradit jak to řešit? Trvá to už moc dlouho a já už jsem psychicky na dně :-( Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
30.12.20 04:05

@Kat86 Teď to mám stejně! Do luku se prohýbal, dokonce i bojoval rukou s prsem, ale už ho to samo přechází… Zato v noci se opravdu budí co dvě hodiny a tlačí.. Dám prso a zase na dvě hodiny vytuhne… Původně jsem si myslela, že jím něco špatně, ale nic ne nenapadlo. Vygooglila jsem, že tělo ženy muže mít pocit, že má menstruaci, i když nemá. To prý mění chuť mléka a jeho složení, což dítě pozná. Nevím, jestli je to pravda. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
30.12.20 04:07

@Elfido Nakonec vážím posledních pár dní malého jen nahého ráno. Někdy nepřibere nic, někdy tak 20-30. A to si dávám pozor, kde má ruce a nohy.. Navíc se poslední týden krmí i co dvě hodiny, takže asi malá dávka na kojení přetrvává. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
12.1.21 22:09

Mě malá taky nevypije víc než 600-700 ml denně. Máme za 5 dní 4 měsíce a 6.8 kg.Vim přibližně vážila jsem před kojo a po kojo..Váhu jsem schovala, už mi z toho hrabalo… malá se při vážení pořád mrskala pak už i brečela. stejně nikdy nezvážíš přesně kolik Mimi vypilo + - 20-30 ml.. Čůrá, prospívá tak ji to asi stačí. I když vypila málo a chtěla jsem ji dokrmit stříkačkou tak to plivala, vystrkovala jazykem a nebo se mi smála do obličeje, tak co s ní nechce nechce :pankac: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat