Reklama

11 měsíců nesedí neleze, nestojí, jen se plazí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andynecka.b
Nováček 4 příspěvky 27.01.18 20:46
11mesicu nesedi neleze nestojí jen se plazi

Ahoj,
Mám 11mesicniho syna a zatím se jen plazi už se mu dvakrát povedlo si sednout asi před 14dny ale od té doby už ani jednou…peruje stále na ctyrech ale dopredu se nepohne když něco chce tak se doplazi kam potřebuje…rad stojí ale jen když ho držím sam se nikdy nepřitahne ze by si sam stoupl…už jsem z toho nervózní vsichni kolem nás už obchází nábytek a my nic??????????­??myslíte ze bych to měla řešit?
Dr.mi na desetimesicni prohlídce řekla ze je v poradku ale nevím no…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 13410 příspěvků 27.01.18 20:51

Ano, chtěla bych, aby mi dítě prohlédla rhb lékařka. Pokud ta by řekla, že je to ok, tak bych byla v klidu. Dnešní pediatři nad tímhle často mávnou rukou a ani kolikrát nemohou vidět, že něco není v pořádku.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15377 příspěvků 27.01.18 20:52

@Andynecka.b Ano, resila bych to. V 11m velka cast deti dela prvni krucky.

VikiRiki
Kecalka 178 příspěvků 27.01.18 21:05

Dcera byla na tom uplne stejne. Na ctyrech zacala perovat 11,5 mesicich, ve 13,5 mesicich se rozlezla po ctyrech a v 18 mesicich udelala prvni krok. V prukazce mela napsany motorika -sirsi norma (tzn, ze byla sice pozadu, ale v norme). Ted ma 23mesicu a normale beha, moc nesplha ani po nabytku, kdyz vyleze na sedacku, je to vykon..sportovec z ni proste nebude :-) neresila jsem to, protoze to ma vyvazeny v reci. Mluvi 2 jazyky, napocita do 5, umi nekolik rikanek a pisnicek…motoriku holt dozene pozdejc :-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.18 21:07

Anonym jinak smazat. Muj syn se nikdy neplazil, nelezl, neperoval na kolenou. Posadila jsem ho sama. V roce a mesici si stoupl a o mesic pozdeji chodil. Vsechno nejde hodit do tabulek. Dnes je mu 5 let a je to naprosto zdravy kluk. Proste to byl celkem lenoch.

VikiRiki
Kecalka 178 příspěvků 27.01.18 21:09

Dodam jeste, ze nam vzdycky pediatricka rikala, ze je dulezity, ze je tam videt pokrok..i kdyz to jde treba pomalu. Malou jsem do niceho nenutila, dosla si ke vsemu sama.

peggy84
Povídálka 24 příspěvků 27.01.18 21:15

Já bych to neřešila, když péruje tak je to OK, prostě zatím nepotřebuje chodit ani se stavět, musí si posílit břišní a zádové svaly, aby měl správné držení těla až se postaví. A kluci jsou taky od přírody trochu pomalejší. Můj malej je narozen předčasně, takže jsme chodili na neurologii na kontroly a řešilo se hlavně to přetáčení a lezení a s chůzí máme přijít klidně až za půl roku až bude chodit.
Já prý jako malá jsem vůbec nelezla, máma mě pořád stavěla na nohy a taky mám problémy s páteří, mám mírnou skoliózu a ségra prý taky nelezla a ta musela nosit i korzet na zádech, protože se jí bortila páteř.
Tak ať hezky péruje, není lepší tělocvik :D

ivulebobule
Kecalka 276 příspěvků 27.01.18 21:18

Vubec se nestresuj, dcera kamaradky se posadila presne na roce, do te doby se plazila, prvni samostatne kroky v 18 mesicich, doktor rikal, ze je to naprosto v norme :mavam:

Alušáček
Závislačka 3132 příspěvků 27.01.18 21:20

@Andynecka.b Prý je důležité aby ve 12měsících dítě lezlo po čtyřech, na chůzi je čas do 18měsíců. Pokud péruje na čtyřech, tak by teoreticky brzy měl začít lézt, jestli máte doma plovoucí podlahu, tak se mu možná snáz plazí a nemá potřebu lézt. ;)

payaz
Povídálka 18 příspěvků 27.01.18 21:26

Pokud vidíš, že dělá pokroky, dej tomu čas. Každé dítě originál, do tabulek nenapasuješ!!! Malý se jinak chová v ordinaci, jinak doma - sama jistě víš. Jestli ale stagnuje a tebe to znejisťuje, doporučuji se poradit s dr…buď neurologie, či fyzioterapeut, cokoli.
Z vlastní zkušenosti (4 děti) to někomu trvá, nejmladší má 18m a sama nechodí, ale pokroky dělá, tak ji nestresuji cvičením, to půjde ;-)

Zabatko
Závislačka 4210 příspěvků 27.01.18 21:26

Moje nejstarší dcera začala chodit až v 16 měsících a ostatní 3 děti v 15 měsících, do cca roku se jen plazily. A jsou normální. :palec:

Malike
Extra třída :D 11640 příspěvků 27.01.18 22:01

Za mě rozhodně k rehabilitační.
Mám sama zkušenosti kdy se čekalo až až..až nakonec musel cvičit vojtovku.
Lepší je odborník než, emimino :,,roll:

Alyss1
Závislačka 2777 příspěvků 7 inzerátů 28.01.18 07:12

Pokud peruje je na dobre ceste. Na chuzi ma cas. Vysetrenim na rhb ale nic nezkazis.

Kazdopadne bych ale neposazovala ani nepostavovala.

Motivovala bych k lezeni - plateni pres prekazky apod.

Andynecka.b
Nováček 4 příspěvky 28.01.18 08:35

Ty jo tak jste mě asi uklidnili od mimina byl uplne v pohode vsechno delal jak měl pasl Moniky přetacel se na břicho potom zpatky v osmém měsíci začal perovat tak jsem si rikala ze bude lézt a ono nic dva měsíce pal v desátém se začal plazit ale stále peruje na ctyrech…za týden nám bude 11mesicu tak snad se brzy rozleze už sem zkoušela vsechno mozny jak ho motivovat ale jeho jak člověk začne trosku do něčeho tlačit tak je nervak asi po mě :D :D mám kamarádku fyzioterapeutku a mysli si ze je v pohode tak snad ano teď jdeme na kontrolu až v roce k doktorce tak snad do té doby se něco naučí…teď teda začal když si k němu sednu na zem a hrajeme si tak když chce ke mě tak se na mě vysrabe a nebo mě preleze což taky před 14dny nedělal takže pohybový změny tam asi jsou no…jen asi jsem nervózní jak to jde vsechno pomalu a jak máme kamarády co už skoro chodí sami :roll:

Andynecka.b
Nováček 4 příspěvky 28.01.18 08:41

Jinak máme plouvoucku no teď jsem mu pořídila atipasky tak by mu to už nemělo klouzat tak uvidime :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >