12letá dcera a nervozita týkající se sexuálních otázek

Anonymní
24.2.16 08:17

12 letá dcera a nervozita týkající se sex.otázek

Dobrý den,
prosím o radu či knížku kterou doporučíte pro 12 letou slečnu. V poslední době řešíme denodenně její nervozitu týkající se jejích představ a myšlenek, které jsme jistě prožívali každý ale mám pocit že u ní je to hodně. Nevím jestli to vysvětlím dobře..prostě si stěžuje že ji napadají myšlenky, které jí vadí a nezvládne si je sama vstřebat tak mi to musí říct i když jí to štve. Např…na ni vídím že není ve své kůži, včera jsem se jí ptala a říká " maminko mi to je trapné ale já ti to musím říct jinak budu strašně nervozní..mě napadlo jaké to je při tom sexu atd." Tak ji říkám, ale to jsou normální představy z toho nemusíš být nervozní. Jenže ona na to" já jsem hodně dokud ti to neřeknu.
Další příklad: zase.." maminko já jsem náhodou viděla takové hnusné obrázky jak to dělají zezadu a já jsem a to myslela jak to musí být hnusné, ale mi ty myšlenky vadí, a když si řeknu nemysli na to, myslím na to ještě více. :pocitac:
Další příklad: " Mami holky si dávaly ve škole pusu a já jsem si říkala že je to hezké, a ted na to musím myslet" atd. atd.
Když jí řeknu že to jsou normální představy v pubertě nebero to, prostě říká že mi to musí říct jinak neusne atd. atd.
Je toho spousta, ona se prostě bojí svých myšlenek a připadá si divná a že patří do blázince. 8o, protože si to nedokáže vstřebat sama a musí mi to říct i když nechce.
Já prostě nevím jak jí pomoct aby začala některé věci brát přirozeně a nehroutila se z toho. Mluvíme o všem naprosto normálně..nevím..máte zkušenost? :srdce:

Píšu anonymně nezlobte se, jsou taky známí

 • Nahlásit
 • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7330
24.2.16 08:26

Dceři bude v červnu 13…nemá z toho teda strach…ale taky jí to přijde „divný“ :mrgreen: „Mami a vy TO děláte taky…???“ 8o 8o 8o :mrgreen: Byla asi nejmírnější otázka. Ale obdivuju jí, že se mi zatím se vším svěřuje… 8o Teď řešíme „jahůdkové dny“ :mrgreen: Bože to je tremín… :pocitac: :jazyk: :mrgreen: a tampony, vložky atd…už se ptala i na panenství…
Hele, buď ráda, že se vůbec svěřuje…ujisti jí, že v sexu nemusí dělat NIC co se jí nebude líbit a se sexem může začít klidně za 10 let…do 15 let je pod ochranou zákona a neměla by tento…( :mrgreen: ) Ale že to neznamená, že v 15 už musí…
Víc než uklidnění neuděláš.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
4922
24.2.16 08:40

Naši mi tenkrát koupili knížku Dospívajícím dívkám a byla suprova. A hodně jsem hledala info v časopisu BravoGirl! :)

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
3399
24.2.16 08:46

Já když byla na základce, tak jsem se takový věci dozvídala od zkušenějších spolužaček nebo z puberťáckých časáků, ale rodičů jsem se na nic takového týče se sexu neptala..přišlo mi to hrozně trapné :mrgreen: Ale třeba mě to jednou čeká, až malej dospěje a zeptá se mě na něco takového.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
3399
24.2.16 08:47

Jo a taky jsem měla dívčí knihu 1000otázek.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Anonymní
24.2.16 08:50

Před chvílí přišla s tím že slyšela hnusné slovo a že mi to musí říct..vyprstit
pane bože co na to mám říct. :zed: prý co to znamená. Že to tuší ale stejně mi to musí říct, protože ji z toho bolí břicho jak na to myslí 8o 8o

 • Nahlásit
 • Citovat
Anonymní
24.2.16 08:52

Bože přece nebudu zacházet do nějakých podrobností a tak..já jsem ráda že mi to říká ale..nevím si s tím rady tak důkladně. :oops:

 • Nahlásit
 • Citovat
Anonymní
24.2.16 08:55

Vypadá to, jako by měla sexuální téma v sobě hodně hodně citlivé nebo možná zablokované.. Radu moc nemám, tohle s dcerou budeme řešit fakt za dlouho…ale myslím si, že postup máte správný, možná bych ji více ubezpečila v tom, že své sexuality se nemusí stydět ani bát, nemusí se stydět ani s vámi o tom mluvit, je to přirozené a komunikace je důležitá, že to prostě musí přijmout jak to přichází, že takto to nebude do nekonečná…jednou to vše pochopí..a také třeba vysvětlit otázku pornoobrázků (porna) atd. protože bohužel stejně na to dětí natrefí na různých místech na netu, ale i jinde ve fyzickém světě..vysvětlit, že to je zneužívání lidské intimity pro peníze (že to není pěkné) a že ve skutečnosti jde úplně o něco jiného mezi mužem a ženou… a také vysvětlit, že milování z lásky je krásné i když různé polohy (např. zezadu) moc princeznovsky nepůsobí..a že když se holky pusinkovali, tak to mohlo působit na ni tolik, protože se v ní právě sex. energie probouzí a ona se s ní musí naučit zacházet…nevím zda to pochopí, ale slova v ní zůstanou a jednou to pochopí určitě..asi takhle nějak se to budu snažit jednou vysvětlit..

 • Nahlásit
 • Citovat
281
24.2.16 09:00
@Anonymní píše:
Bože přece nebudu zacházet do nějakých podrobností a tak..já jsem ráda že mi to říká ale..nevím si s tím rady tak důkladně. :oops:
To chce trochu asertivity a diplomacie, nepopisovat to moc realisticky, aby ji to netraumatizovalo, ale ani to nijak nezazdit…aby zůstala důvěra.. a určitě v nějakém net. knihkupectví budou různé knihy pro dospívající, tak bych nějakou koupila pro klid v duši..
 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Anonymní
24.2.16 09:04

Děkuji takhle nějak s ní mluvím a snažím se i když už někdy šílím z toho, že prostě ji napadá pořád něco a pokud mi to ihned neřekne tak je nervozní, dokonce mi píše i od babičky co ji napadlo a že mi to musí říct jinak neusne.
Samozřejmě to nedám najevo a poslouchám a řeším. Jen někdy mě dorazí ta velká „intimnost otázky“
Např…jsem si vzpomněla…ted..to bylo uplně první jak to začalo.
V televizi byl nějaký film a samozřejmě skoro v každém je postel dneska že.. :mrgreen:
A ona pak začla být uplně taková držela se mě za ruku, nechtěla usnout atd. A celýbtýden byla nervozní hodně. Pak se normálně rozbrečela že mito musí říct že to nechápe..že jak byli v té posteli tak měla tak „divně dole“ a že neví co to je a stydí se a že je uchyl…tak to začalo :mrgreen:

Tak na to jsem reagovala že prostě se jí to líbilo, že si hezky dávali pusy a měli se rádi ( ale v duchu jsem měla šok že má již takové pocity)..ach jo jsem stará matka asi v tom neumím uplně chodit ale snažím se. Starší dcera to nějak přešla bez podrobností… 8o

 • Nahlásit
 • Citovat
62675
24.2.16 09:14

Ja dostala knizku o sexu pro jistotu snad uz v 7 letech nebo o neco pozdeji a tohle jsem teda s rodici nikdy neprobirala 8o :lol: :mrgreen: co nas jeste ceka :mrgreen: divim se, ze to neprobira se segrou, i kdyz to asi taky

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
13881
24.2.16 09:15

Já se omlouvám, že nic neporadím, ale musím reagovat.. Teda tohle je mazec! Holce je 8 a upřímně se děsím toho, až tohle přijde 8o Nejsem žádnej puritán, abych o tom nedokázala mluvit, ale absolutně bych nevěděla, jak to vysvětlit, aby z toho neměla spíš větší trauma. Nedávno se mě ptala jenom na to, co je sex a já jsem ještě nechtěla moc zabíhat do podrobností, tak jsem jí řekla, že je to jak se dělají miminka. Jí div nevypadly oči z důlků, když mě „obvinila“, že jsem teda už měla sex třikrát(!!!) - máme tři děti :lol:

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Anonymní
24.2.16 09:17
@Anonymní píše:
Děkuji takhle nějak s ní mluvím a snažím se i když už někdy šílím z toho, že prostě ji napadá pořád něco a pokud mi to ihned neřekne tak je nervozní, dokonce mi píše i od babičky co ji napadlo a že mi to musí říct jinak neusne.
Samozřejmě to nedám najevo a poslouchám a řeším. Jen někdy mě dorazí ta velká „intimnost otázky“
Např…jsem si vzpomněla…ted..to bylo uplně první jak to začalo.
V televizi byl nějaký film a samozřejmě skoro v každém je postel dneska že.. :mrgreen:
A ona pak začla být uplně taková držela se mě za ruku, nechtěla usnout atd. A celýbtýden byla nervozní hodně. Pak se normálně rozbrečela že mito musí říct že to nechápe..že jak byli v té posteli tak měla tak „divně dole“ a že neví co to je a stydí se a že je uchyl…tak to začalo :mrgreen:Tak na to jsem reagovala že prostě se jí to líbilo, že si hezky dávali pusy a měli se rádi ( ale v duchu jsem měla šok že má již takové pocity)..ach jo jsem stará matka asi v tom neumím uplně chodit ale snažím se. Starší dcera to nějak přešla bez podrobností… 8o

má na to prostě dětský pohled, protože jim to všechno zatím připadá,,úchylné´´… to chce jen vydržet.. jo ještě je dobrý říct, že prostě se stává slečnou, vyrůstá, tak se s tím musí naučit vyrovnávat i sama..co si tak vybavuju, tak ve mě to také se začalo probouzet v 11-12 letech…dneska to tak je..děti (holky zvlášť) jsou ve vývoji rychlejší..dobrá výživa, dřívější menstruace, dřívější vývoj, přirozenější chápání sexuality..má mamka mi tenkrát také říkala, že sama to měla později, vůbec jejich generace, tak od těch 15-16 a výš..

 • Nahlásit
 • Citovat
Anonymní
24.2.16 09:18

Mě k tomu napadla jedině to, žebych dceři pořídila všemožnou literaturu klidně i odbornou se zmíněnými úchylkami, aby si téma prostě nastudovala a naučila se s ním žít. Aby měla kde hledat odpovědi na své otázky.
Také jsem si vzpomněla na svou sestru a jejího pubertálního syna, který mou sestra asi jednou dostane do blázince. Strašně jí provokuje. Ale jednou jí řekl že ví že to co dělá, je provokace, že by to dělat neměl, ale on prostě MUSÍ. Možná něco podobného prožívá dcera zakladatelky, že prostě MUSÍ matce něco říct, i když ví, že jí to není zrovna příjemné.
Já mám pětiletou dceru a už jsme si prošly obdobím, jak se dítě dostane mamince do bříška. Nestačilo jí, že se maminka a tatínek mají hodně rádi. Takže už jsme probraly soulož, pohlavní orgány, porod… a já děkuji, že existují knížky pro takhle malé děti, kde to dokáží vyložit polopaticky. Knihu jsem dokázala číst bez začervenání. A už dnes se děsím puberty.
Anonym protože zmiňuji i sestru a její rodinu.

 • Citovat
 • Upravit
281
24.2.16 09:21

@PetiteFillette No nevím, ale degradovat to jen na dělání mimin?! To se nedivím, když pak ty děti vše zaskočí, když je to tak nepřirozeně podáno. Vysvětlila bych, že to je prostě to, když maminka a tatínek jsou sami a projevují si lásku, tulí se k sobě a pusinkují a někdy, když té lásky projevují moc a moc, tak z toho vznikne nový človíček, malé miminko..

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama