12měsíční dítě v noci zlobí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sonča 12
Povídálka 11 příspěvků 07.07.19 09:56
12 měsíční dítě v noci zlobí

Zdravím jsem tu nová, mám 12 měsíční holčičku, vždycky nám v noci krásně spinkala, samozřejmě mimo toho když jí trápěj zoubky. Teď je ale jak vyměněná, v 18:00 jí ukládám do postýlky a předtím vždy usnula dřív než jsem jí dočetla pohádku, teď klidně ještě hodinu, někdy i hodinu a půl řádí v postýlce. Napadlo mě že bych jí ukládání o hodinu posunula, jenomže padne 17:30 a mne si očička, zívá, je taková vláčná prostě je unavená, vykoupu jí, dá si mlíčko a jakmile jí položím do postýlky tak po únavě ani stopa. To mi ani tak moc nevadí, hlavní problém proč žádám o radu je, že spí teda od těch 19:00 ale mezi 22-23 hodinou se vzbudí s pláčem, tak jdu automaticky udělat mlíčko ale ona si většinou jen párkrát cucne, někdy vůbec, ale pořád pláče, pláče chodím s ní po ložnici, po chvíli se mi jí podaří utišit. No a teď k tomu hlavnímu jakmile jí utiším tak si chce hrát, má energie že by mohla lézt po stropě, povídá, směje se, leze po celý postýlce, neustále se překuluje z bříška na záda a obráceně… já jsem samozřejmě unavená tak se jí snažím sklidnit hlazením po hlavičce a tak různě, jakmile ale odejdu od postýlky jenom si sednout k nám na postel kam na mě z postýlky vidí tak zase brečí, nemůžu jí říct ani hájí nebo jí položit když si stoupne to pak taky pláče, vlastně ty její nálady se hodně střídaj. Chvilku se směje, chvilku brečí až se pomalu zalikZdravím jsem tu nová, mám 12 měsíční holčičku, vždycky nám v noci krásně spinkala, samozřejmě mimo toho když jí trápěj zoubky. Teď je ale jak vyměněná, v 18:00 jí ukládám do postýlky a předtím vždy usnula dřív než jsem jí dočetla pohádku, teď klidně ještě hodinu, někdy i hodinu a půl řádí v postýlce. Napadlo mě že bych jí ukládání o hodinu posunula, jenomže padne 17:30 a mne si očička, zívá, je taková vláčná prostě je unavená, vykoupu jí, dá si mlíčko a jakmile jí položím do postýlky tak po únavě ani stopa. To mi ani tak moc nevadí, hlavní problém proč žádám o radu je, že spí teda od těch 19:00 ale mezi 22-23 hodinou se vzbudí s pláčem, tak jdu automaticky udělat mlíčko ale ona si většinou jen párkrát cucne, někdy vůbec, ale pořád pláče, pláče chodím s ní po ložnici, po chvíli se mi jí podaří utišit. No a teď k tomu hlavnímu jakmile jí utiším tak si chce hrát, má energie že by mohla lézt po stropě, povídá, směje se, leze po celý postýlce, neustále se překuluje z bříška na záda a obráceně… já jsem samozřejmě unavená tak se jí snažím sklidnit hlazením po hlavičce a tak různě, jakmile ale odejdu od postýlky jenom si sednout k nám na postel kam na mě z postýlky vidí tak zase brečí, nemůžu jí říct ani hájí nebo jí položit když si stoupne to pak taky pláče, vlastně ty její nálady se hodně střídaj. Chvilku se směje, chvilku brečí ale fakt hodně, slzičky jak hrachy, není to takový ten nucený pláč aby vynutila svoje, a takhle pořád dokola až do půl 3 do rána pak většinou už usne, ale v 5-6 hodin je zase vzhůru, nejzajímavější na tom je že to má na střídačku. Jednu noc takhle prořádí, druhou noc spí od 19:00 až do 6-7 hodin, bez probuzení na mlíčko a takhle dokola, hlavně tu noc co nespí poprvé dospavala přes den ale teď ani ťuk, spí mi hůř než když spí celou noc. Prosím řekněte mi že je to jen nějaké období, které zase přejde. Je pravda že přes den je hrozně ukňouraná, musí být vše po jejím a pak je klid ale my se snažíme nastavit nějaký hranice tak jí občas necháme ať si kňourá. Taky ještě nechodí, kolem gauče nebo s chodítkem litá jak o závod ale asi se ještě necítí na to se pustit. Předem děkuji za odpovědi

Reakce:
kytkalenka
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 07.07.19 10:41

Mam stejne starou a chodi mi spat v pul 9 vecer a spi tak do pul 7 s tim, ze v 1 a v 5 kojim. Pak si da 40 minutovku po 9 dopo, kolem 1 taky, nekdy to protahne na 2 hodky treba do 3, nekdy ne. Podle toho si dava jeste pul hodinku mezi 5 a 6. Uz vim, ze vydrzi ty 3-4 hodky byt vzhuru max. Pokud kolem 5 nespi, tak do vecera jenom fnuka.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 07.07.19 10:44

Každé dítě je jiné. Mě dcera v roce spala už jen jednou. Kolem 11:30-15. A spát chodila kolem 19, vzbudila se kolem 4-5 na mlíko, vypila a spala ještě do 7-8.
To je těžko radit. Od 2 let už nespí po obědě. Noční spaní má víceméně stejné i ted ve třech.. I s tím mlíkem.

Zoe1
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 07.07.19 10:44

Máš to tam nějak dvakrát nakopírované. Mně malá už od malička v noci pořádně nespí a budí se, teď je jí jedenáct měsíců. Kamarádka mě pořád utěšovala, ať se nebojím, že v roce se to obrátí, že pak někdo kdo měl spací dítě, se mu může začít budit a naopak, tak koukám, že na tom asi něco bude, ale jak to období dlouho trvá, to netuším. Buď ráda, že ses ten rok od jejího narození vyspala, hodně maminek takové štěstí nemá.

Sonča 12
Povídálka 11 příspěvků 07.07.19 11:40

Malá právě normálně spí jen po obědě hodinku někdy dvě, právě že jsem to předtím taky neměla ideální, nepočítám to když byla úplně malinká to je jasný že se často budí, ale od toho půl roku se budila třikrát na mlíko a vstávala nejpozději o půl 7 a to byla vzácnost, až teď poslední měsíc a půl spala fakt krásně, tak jsem si na to až moc rychle zvykla a teď mám stim ponocovanim problémy :zed: ale ona mě možná zkouší protože to co poslední dobou předvádí u jídla je taky nesnesitelný, jídlo je všude jen u ní v pusince ne, taky chce být pořád v náručí a snaží se si to vykňourat ale má smůlu už je těžká, navíc se jak už jsem psala snažíme nastavit nějaký ty hranice…

Nekubo1
Kecalka 166 příspěvků 07.07.19 12:05

Já mám nespavce od malinka. Teď je mu 14 měsíců, spát chodí v osm, respektive v osm probíhá první pokus o uspání. Položí se, cucne mlíka, vstává, chechtá se, když odejdu brečí a tak pořád dokola. Trvá to cca tři čtvrtě hodiny. Pak spí tak do jedenácti, dá si mlíko, kolem druhý znovu a v pět se přemístí ke mně do postele. Tak do půl sedmý po mně skáče (já v polokomatu) a ještě to tak na hodinku zabalí. V půl osmé budíček definitivní. Přes den si dá někdy půl hodinku kolem jedenáctý, ale poslední dobou už si to posunul až po obědě. To spí tak hodinu mezi jednou a druhou a jede zas až do těch osmi, devíti do večera. Nechápu, kde na to bere sílu, ale narozdíl ode mě má asi tajné zdroje ;)

fyziowomen
Povídálka 13 příspěvků 07.07.19 15:05

Ahoj, dětem se mění spánkové zvyklosti, někdo spinká krásně a pak má období nespavosti, třeba kvůli těm zoubkům. To se určitě upraví :) Jinak trochu mimo téma, píšeš že jí dáváš do chodítka, to bych radši nedělala. Fyzio a lékaři nedoporučují (spíš zakazují) chodítka. Dítko se nenaučí chodit dřív a naopak mu to může uškodit, může mít v dospívání vadné držení těla, skoliózu nebo bolesti zad. Také to napomáhá k nedostatečnému vytvoření stříšky kyčelního kloubu a následné artróze. Koukni se na net, nikde moc chodítka nedoporučují. To že obchází nábytek je super, to je přirozený vývoj, ale do chodítka bych jí nedávala. Jasný, někdo v chodítku byl a nic mu není, někdo ne a skoliózu má, ale jsou na to výzkumy, že to opravdu není dobré pro vývoj dítěte. Tak snad bude malá zase brzy spinkat. :kytka:

Sonča 12
Povídálka 11 příspěvků 07.07.19 17:06

Já vím, právě jsem taky něco podobného četla ale my nemáme to chodítko ve kterém dítě sedí ale takový to jak se ho chytne a tlačí ho přes sebou, ty myslím že škodlivý nejsou, jinak děkuju za radu ;)

Váš příspěvek
Reklama