Reklama

12hodinové směny, jak zvládate s malými dětmi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.18 12:50
12hodinové směny,jak zvládate s malými dětmi

Ahoj holky, dostala jsem nabídku na práci a chtěla bych se zeptat hlavně těch, co takové směny dělají, jak si zvykly a jak zvládají domácnost a děti. Práce je 2dny ranní, dva dny noční,4dny volna.Co vím od ostatních, přesčasy jsou dobrovolné, což by bylo plus pro mě. Před dítětem jsem pracovala jen ranní noční, ale neměla jsem starosti ještě okolo. Trochu se bojím té noční, přeci jen, už jsou to tři roky a budu muset po noční vyzvedávat dítě ze školky. Takže v práci budu končit v 6,v 7 ráno budu doma, teď než usnu a pro dítě půjdu kolem 14.00,děsím se, jak budu vypadat když budu mít další noční před sebou. Takže v kolik po noční vstáváte vy? A jak dlouho trvalo, než jste si zvykly? Pak mám ještě možnost, pracovat 2dny ranní,2dny volno, ale tam je to s těma přesčasama horší. Hlavně i finanční rozdíl je znát. Na ranní zatím nic nemohu sehnat.Na směny mě to láká, z důvodu volna mezi šichtami. Vykryji lépe nemoce a můžu dítě vyzvednout hned po obědě v dny volna. Jinak odvádět bude manžel, když budu mít ranní, tak jsem už domluvená s babičkou, než si přijede pro dítě muž. Takže uvítám vaše zkušenosti a hlavně, jak dlouho jste si zvykaly na najetí pracovního procesu

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

elinka90
Ukecaná baba ;) 2478 příspěvků 08.01.18 12:53

Vlastní zkušenost nemám, ale má to takhle manžel. Já pracuji mimo město a pokud přijedu později hledám i 30 min místo na zaparkování. Když přijede po noční je v 6:20 doma, vystřídáme se mezi dveřma a do jeslí vede dceru on. Jde spát kolem 8:30 a ve 13:30-14:30 vstává a jde pro dceru. Zatím si nestěžoval, že by to nedával.

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 08.01.18 12:54

Hele já dělám jen denní od 8-20 a můžu ti říci že doma nic moc nestíhám ráno vypadnu v půl 9 přijdu teprve domů. A dětmi? Ty zatím nemám ale vím od kolegyň že ty nemít babičky tak tu práci absolutně nemohou vykonávat jelikož by to ani nešlo.
Ale každý to má jinak :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.18 12:58

Jinak mám ještě možnost, jít do obchodu s oblečením. Tam jsem pracovala od 9.00 do 21.00,puls úklid, počítání kasy a ve 22.00 jsem byla doma. Když vypadla kolegyně, chodili jsme na şichty navíc. Kvůli té době se tam vrátit nechci.Zakl.

Borůvka1990
Kelišová 5435 příspěvků 08.01.18 13:21

Kamarádka od září dělá třísměnný provoz, má kluka ve školce a holku na zš. Zvládá to v pohodě i domácnost, ale pomáhá jí babička s vyzvedáváním dětí. Ona se vyspí a doběhne se pro ně.

blumen
Hvězda diskuse 41223 příspěvků 08.01.18 13:23

Pokud mas 4 dny volna, tak mozna jo. Otazkou je, jak to bude zvladat dite takto chaoticke. Ja pracuju 3× tydne 8-18 a dva dny kratce - to se venuju naplno diteti a doma je binec, ale uz jsem na nej rezignovala, jinak jsem spokojena. Dvanactky bych delat nechtela, ale jestli nemas lepsi moznost :nevim

Sany80s
Kelišová 6405 příspěvků 08.01.18 13:48

Dělám v nepřetržitém provozu, teď už jsou děti velké, ale kdyby manžel neměl normální pracovní dobu, tak ani náhodou. Ženy s menšími dětmi se u nás nevyskytují a pokud ano, tak se o děti starají babičky.
Máme jednu samoživitelku, dítě trávilo hodně času u prarodičů, které mnohem více respektuje, ale stejně to dítě dopadne špatně. Zvyklo si, že matka nemá čas, takže si může dělat v podstatě co chce a všechno očůrat.
Ono totiž kromě toho, že skoro není doma, tak z dvanáctky přijde domů tak unavená, že jí vezme dost dlouho, než se dá znovu dohromady, aby fungovala. I když se nejedná o náročnou práci, tak po 12 hodinách je náročná každá a když je člověk 12 hodin na nohou, tak má problém vůbec dojít domů.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1568 příspěvků 3 inzeráty 08.01.18 14:15

Manžel dělá na 24 hodinové směny tedy má od 8 do 8. V 10 je doma a jde hned spát, budím ho ve 16 hodin. Obvykle ale naspí 4 hodiny a stačí mu to. Další den má další 24. Já bych takový režim nedala. Ale kamarádka dělá na směny, co si psala ty, 2 denní, 2 noční a 4 dny volna a chválí si to. Její manžel pracuje na protisměny. Zkus to a uvidíš :)

Janasas
Kelišová 5245 příspěvků 08.01.18 14:19

No já měla třísměnný bez dětí, jakože jeden týden ranní, to se dalo, další odpolední a pak cleý týdne noční.. někdy k tomu se to protahovalo na 12, když se dělaly přesčasy
Mě všeobecně v noci práce moc nedělá dobře- myšleno, asi mi tělo nesnese v noci být vzhůru a přes den spát. A to byl problém, já totiš spát nemohla, nešlo to..
Měla jsem věšně třas a průjem od ánavy :mrgreen:
S dětmi nevím.. Ale já jsme teď na UP a prostě pokud člověk nemá hlídání, tak to stejně nejde.. U nás budu ráda, za jenom ranní.. a to ještě bojujem s tím, ab y manžel, mohl do práce o půl hodiny pozděj a já mohla jet na 6..a on kluka to školky, Školku máme totiš až na půl 7…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.18 14:23
@Sany80s píše:
Dělám v nepřetržitém provozu, teď už jsou děti velké, ale kdyby manžel neměl normální pracovní dobu, tak ani náhodou. Ženy s menšími dětmi se u nás nevyskytují a pokud ano, tak se o děti starají babičky.
Máme jednu samoživitelku, dítě trávilo hodně času u prarodičů, které mnohem více respektuje, ale stejně to dítě dopadne špatně. Zvyklo si, že matka nemá čas, takže si může dělat v podstatě co chce a všechno očůrat.
Ono totiž kromě toho, že skoro není doma, tak z dvanáctky přijde domů tak unavená, že jí vezme dost dlouho, než se dá znovu dohromady, aby fungovala. I když se nejedná o náročnou práci, tak po 12 hodinách je náročná každá a když je člověk 12 hodin na nohou, tak má problém vůbec dojít domů.

Tak manžel pracuje od 7.30-16.00,školka je do půl 5,takže, bude každé ráno odvádět a když budu mít ranní do 18.00,tak pro něj i sjede.Ale jsme domluveni i s babičkou, aby tam nemusel být celý den, že ho vyzvedne třeba hned v půl 3.Spíš nevím, jak to budu zvládat, mám z toho strach. Plánuji další dítě, takže je to práce tak na rok, aby se našetřily nějaký peníze. Jako samoživitelka si už vůbec neumím představit takhle pracovat.Ale jak jsem psala, láká mě mít zas v týdnu to volno a skloubit tak třeba nemoce. Navíc jsem už dobrý 3 roky noční nedělala, tak nevím, jak dlouho si budu zvykat.Zakl

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.18 14:28
@Terezxx píše:
Manžel dělá na 24 hodinové směny tedy má od 8 do 8. V 10 je doma a jde hned spát, budím ho ve 16 hodin. Obvykle ale naspí 4 hodiny a stačí mu to. Další den má další 24. Já bych takový režim nedala. Ale kamarádka dělá na směny, co si psala ty, 2 denní, 2 noční a 4 dny volna a chválí si to. Její manžel pracuje na protisměny. Zkus to a uvidíš :)

Takže asi ty noční zvládá dobře ne? Oni v té práci, kam nastoupim pracují i maminky s malými dětmi. Tak to snad zvládnu i já?

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1568 příspěvků 3 inzeráty 08.01.18 14:35
@Anonymní píše:
Takže asi ty noční zvládá dobře ne? Oni v té práci, kam nastoupim pracují i maminky s malými dětmi. Tak to snad zvládnu i já?

Zvládá :) Ona sama má 4 děti a nestěžuje si :)

doll21
Stálice 70 příspěvků 10.01.18 06:15

Taky přidám zkušenost. Pracovala jsem na 12hodin 2dny ranní od 5.30 a 2dny noční od 16.00 v pivnici.To jsem měla jedno dítě a manžela na nonstop směny a babičky pracovaly neuvěřitelný šrumec :roll: Dceru jsme přehazovaly jak horký brambor a časem mi neřekla jinak než babi, této, nebo dědo :( Kolikrát když jsem přišla po noční musela jsem za dvě hodiny vstanout a jít s dcerou do školky když měl manžel ranní a potom ji vyzvednout ze školky, nešlo usnout takže třeba po dvou hodinách spánku jsem šla opět na noční. Prostě masakr, ale pokud má zakladatelka babičky na hlídání tak bych se toho nebala. Preju hodně štěstí ;) mě to taky čeká už tento rok a to už mám děti dvě :D

g.sandova
Závislačka 3723 příspěvků 10.01.18 07:33

Dělala jsem denní a noční. Pokud máš vyzvedávání, dá se to. Ty volné dny jsou fajn. Noční jsem moc nemusela. Dále víkendy a svátky, to je s dětmi blbý. Budeš dělat víkendy a svátky?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 09:49
@g.sandova píše:
Dělala jsem denní a noční. Pokud máš vyzvedávání, dá se to. Ty volné dny jsou fajn. Noční jsem moc nemusela. Dále víkendy a svátky, to je s dětmi blbý. Budeš dělat víkendy a svátky?

Víkendy ano, svátky ne. Já se bojím právě těch nočních. Mám i možnost dělat jen 2dny ranní, dva dny volno.Za méně peněz. Tam se bojim i těch přesčasů, abych řekla pravdu :( Zakl.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >