12ti letý se stydí a bojí situací

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
27739
9.11.21 18:40
@Elen8 píše:
@Snorlaxik tak musi si posoudit máma sama, zda jde o poruchu a je potreba psycholog, nebo udelala ve výchově chybu a syna dostatečně neukolovala dle veku, kdybych nasi dceru nenutila obcas vykročit z jeji komfortni zony mame doma to same co zakladatelka.

Sohlas. Rodič musí poznat, kdy se dítěti jen nechce, protože má strach z neznáma, je to nepohodlné, je to moc práce apod, a kdy už to je opravdu až na té hranici fóbie.
A samozřejmě všechny ty popostrčení k „akci“ by měli být primárně motivovány kladně, dítě za každý posun a překonání samo sebe chváleno, konkrétně pojmenovat, v čem bylo dítě dobré, co dokázalo. Stejně tak po něm třeba chtít zhodotit, jestli to bylo tak strašné, jak si původně myslelo, co na tom bylo nejhorší, jak se cítilo, jaký ze sebe má pocit, proč si myslí, že se mu do toho předtím nechtělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13814
9.11.21 18:44

@Snorlaxik dcera bez zrmzliny nebyla nikdy protoze zmrzlina byla silnejsi tahoun, nez stud a o tom to je. Kdyz to zakladatelka se synem netrenovala, prosvihla přiměřený vek a ted budou muset dohanet a nedivila bych se kdyby to slo o to hur. Kdybych na dcerky ne, nejdu, ja sla a koupila za ni, nepohneme se nikam. A o tom je vychova, samozrejme kdyby dcerky reakce nebyla přiměřena a dostavalo by ji to do uzkosti budeme resit s dr ale o tom to u zakladatelky neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1965
10.11.21 09:06
@Svistice píše:
Jenže proč je úzkostné? Protože nebylo v ideálním věku vystaveno běžné zátěži a bylo krapet skleníkově kultivováno.
Takže asi to nechce léčbu šokem, ale něco s tím dělat určitě. A prvním krokem může být upuštění od toho stoprocentního taxikaření.

Hloupost, tyhle věci můžou být i fyziologické, i když rodiče udělali vše správně. Nějaký neurotransmiter nefunguje jak by ideálně měl, a rodič může zatěžovat do aleluja, a bude to akorát horší. Jednou provždy si uvědomme, že mozek je kus masa a umí se pokazit stejně, jako slinivka nebo jakýkoli jiný orgán, a neznamená to hned, že někdo něco zanedbal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27739
10.11.21 09:12

@Liberalissima Ano, někdo mže být náchylnější. Ale pokud bude postupně trénovat, tak to v rámci normálních situací bude kompenzovat. Třeba později oproti vrstevníkům, lev salónu z něj nebude, ale bude schopné si koupit lístek v autobuse a dojet do a ze školy.
Pokud ale mu budou všichni automaticky léta umetat cestičku, tak pak nezvládne ani obyčejnou věc.
A to je úloha rodiče a výchovy, posoudit, kde má dítě slabiny, které ho limitují, a jak s nimi nejlépe konstrutivně pracovat. Aby dítě jednou bylo schopné fungovat v normálním životě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
10.11.21 09:56

@Sany80s ano chápu že jsem udělala chybu ale když on chodí do školy asi 200 m od mé práce tak mám jet do prace sama a jeho nechat jet autobusem? To tak prostě bylo od první třídy když jsem začla chodit do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
10.11.21 09:58

Máte pravdu, že byl určitě vychováván úzkostne vzhledem k tomu že druhý syn je slepý na jedno oko také je vychováván v neustálém strachu. Tak s tím musím něco začít dělat. I jsem s ním o tom mluvila jestli mu to dělá problém i třeba jít nakoupit a on že ne a strašně se rozčiloval. Já to vidím jak jsou ti spolužáci samostatní tak asi jsem fakt udělala někde chybu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27739
10.11.21 12:35
@zuzuza píše:
@Sany80s ano chápu že jsem udělala chybu ale když on chodí do školy asi 200 m od mé práce tak mám jet do prace sama a jeho nechat jet autobusem? To tak prostě bylo od první třídy když jsem začla chodit do práce.

A ty prosím tě začínáš v práci a končíš přesně podle jeho rozvrhu, co druhé dítě? Nikdy se Ti nestane, že musíš být v práci dřív/déle, nikdy nejdeš místo práce třeba ráno k doktorovi nebo nejsi nikdy nemocná?

Pro nás by bylo mnohem pohodlnější vozit děti každý den do školky autem. No s.raly jsme se s nimi většinou celých 5 let pěšky přes kilák tam a zase zpátky, protože přesně vím, jak tyhle moderní taxikařené děti dopadají. Neschopné samostatného pohybu po městě.

Ale atobus a cesta do školy je jedna věc (btw, jezdíte tím busem alespoň občas spolu, aby vůbec věděl, jak taková hromadná doprava funguje?).
Ale to nechodí ke kamarádům, s klukama ven, na kroužky, k babičce/příbuzným? Jak se tam dopravuje?
On s tebou nenakupuje (prostě pošlu děco přes půl supermarketu, že jsem zapomněla vzít brambory, sejdeme se u kasy), nechce zmrzku, koupit si něco za kapesné, koupit dárky kamarádům nebo rodině an vánoce/narozeniny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10510
10.11.21 18:04
@zuzuza píše:
@Sany80s ano chápu že jsem udělala chybu ale když on chodí do školy asi 200 m od mé práce tak mám jet do prace sama a jeho nechat jet autobusem? To tak prostě bylo od první třídy když jsem začla chodit do práce.

Jako že s ebudu denně přizpůsobovat dítěto až do x let s dobou dojezdu do práce a z práce?
Tak to ani náhodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
10.11.21 18:19

@Sany80s tak zaprvé jsem mu neprizpusobovala svoji práci protože začínám v 8 a dělám v rodinné firmě a zadruhé se ptám na nazor lidí, kteří mají např. Nějakou podobnou zkušenost a nepotřebují řady typu vašich. Sama vím, že jsem někde udělala chybu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10510
10.11.21 18:28
@zuzuza píše:
@Sany80s tak zaprvé jsem mu neprizpusobovala svoji práci protože začínám v 8 a dělám v rodinné firmě a zadruhé se ptám na nazor lidí, kteří mají např. Nějakou podobnou zkušenost a nepotřebují řady typu vašich. Sama vím, že jsem někde udělala chybu.

Vždyť jsem jen odpověděla na otázku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat