12tt a měnící se krevní tlak (vysoký) máte zkušenost?

77
11.11.19 15:37

12tt a měnící se krevní tlak( vysoký) máte zkušenost?

Ahoj jsem ve 12tt a když si takhle měřím tlak přes den tak mám okolo 116-125/90, ale pak se mi zničehonic stane, že se mi udělá špatně strašně a dnes jsem měla i 149/90 to jsem byla zrvona na odběrech a potom se mi udělalo takhle zle… myslíte, že je to normální, že mi to líta tak nahoru a dolů? Nebo se mám bát třeba preeklampsie? Nebo si na to nasadit léky? když se to tak mění z minuty na minutu? a jsou úprostě dny uplně v pohodě a pak tyhle dny. :roll: Bojím se smaozřejmě i o mimi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3399
11.11.19 15:54

Je pomerne caste ze se tlak v tehu meni. Urcite to rekni svemu gynekologovi a ted ti navrhne reseni. Budes vice hlidana jak u nej tak v porodnici. A neboj se, ano… muze hrozit preeklampsie, ale pokud budes hlidana od zacatku a bude se to resit v ramci moznosti, tak vse bude v pohode :) a o mimco se neboj, to bude v poradku, jen se sver tomu gynekologovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
11.11.19 16:01

@Mysticlipstick No právě na gyndě ho mám vždy na poradně dobrý, ale už jsme jí to říkala, jen mi na to řekla at se to přeměřuju doma, ale ty stavy nsou hrozný právě jsme šla k zemi špatně se mi dýchalo :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20427
11.11.19 16:16

Měř si ho a piš si to a ukaž mudr, tenhle tlak ohrožuje už i tebe natož dítě, měl by ti nasadit dopegyt
jinak to může být preeklampsie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
13.11.19 09:01

@snažillka ano, i mě tlak hodně lítal - chvilku nízký, chvilku vysoký. Doma jsem se pravidelně (3× denně ve stejné časy) měřila, hodnoty zapisovala a konzultovala s gynekologem. Dopegyt jsem brala až poslední měsíc. Nutno podotknout, že zle mi nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat