12tt - dnes poprvé velká úleva! Je důvod se bát?

141
22.6.20 17:46

12tt - dnes poprvé velká úleva! Je důvod se bát?

Ahoj holky, projela jsem zde starší příspěvky na podobne tema, ale nedá mi to se Vás nezeptat-
Od 5tt denodenne trpím (doslova) s tehu nevolnostmi. Bez ustani, dnes poprvé se cítím úplně jinak, o dost lépe, žaludek klidnější, chuť k jídlu celkem, až si říkám, aby ti neznacilo nedejboze zamlkle tehu…jedine co, ze jsem stále psychicky rozhozena, brecim od rána a bojím se, jestli je mimi v poradku…v pátek na UZ vše v poradku, mám už tehu prukazku a čeká nás za tyden první velký screening :srdce:
Ale nemohu se zbavit strachu, ze to tak ustoupilo, ač vím, ze úderem 2.trimestru hodně maminek cítí úlevu…poradíte, kdo to tak měl a byl pak
v poradku? Jsem 12tt (11+2)
Pěkný den :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12159
22.6.20 17:56

Jo, koncem prvniho trimestru zvyknou nevolnosti ustoupit. Ja se u prvniho ditete citila vetsinu druheho trimestru naprosto netehotne, kdyby se mi kolem poloviny nezacalo trochu klenout bricho, vubec bych o tom nevedela. Nestresuj setim!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
22.6.20 18:02

@beruska9
Dekuju :hug: já bříško trochu mám, ale taky jsem porad nafoukla, asi z HCG hormonu :see_no_evil:, jestli je mimi predurceno k životu, bude to tak - mám sama na sebe vztek, ze si neumím užívat den, kdy mi je celkem dobře…nj, vydesena prvotehule :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3174
22.6.20 18:03

Uplne normalni. Přestaň se stresovat, nebo se fakt stane něco zlyho. Opravdu stres není to co těhotná potřebuje, a slzy taktéž. Bát se budeš až do smrti.. Těhotenstvím to jen začíná..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
22.6.20 18:07

@mackA159
Lehce se řekne, hůře provede :nevim: snažím se, každý den jsem v lese, vzduch, odpočinek, hladim bříško, povídám si s nim, nestresuju se schválně a strachu neporucis :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12159
22.6.20 18:09

@ashanthe : kliiiid. Nema cenu na strach jeste pridavat vztek :hug: Hele ten muj prvni byl liny, malo jsem citila pohyby, takze jsem si taky kolikrat rikala, jestli je ok. Nejaky ten strach je normalni, jak, pise @mackA159, to uz nezmizi. Ale nenech se tim moc prevalcovat. Drzim palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
22.6.20 18:12

@beruska9
:hug: :hug: :hug: Jsi třída :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1175
22.6.20 18:49

Hele jak kdybych viděla sebe, začal mi 13tt a najednou jak kdybych těhotná nebyla. Nevolnosti, únava všechno fuč, prostě jsem se probudila a bylo mi skvěle. Tak jsem si říkala, co se děje.. no a teď bych raději ty nevolnosti, než otoky a bolesti zad, nohou a všeho. Buď v klidu, většina z nás to tak měla. Do 24tt jsem si myslela, že nejsem těhotná, pak jsem začala cítit pohyby. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2365
22.6.20 19:06

@ashanthe to jsem taky zažila u prvního :) po přečtení zdejších diskuzí jsem byla vyděšená, ale druhý den se nevolnosti opět dostavily :mrgreen: a držely se mě až do pátého možná šestého měsíce :mrgreen: tak uvidíš, buď už bude líp, nebo je to jen chvilková úleva..určitě je jinak vše v pořádku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
22.6.20 20:52

@EvieK
Tak snad to u mě je už trosku dřív, než u Tebe :* tak tak, mluvíš mi z duše, prý by už měla být zcela vyvinuta placenta a ta to prý zachraňuje, ze nám už je lépe…ale když člověk nemá nějakou okamžitou metodu, jak poznat, ze je mimi v poradku, tak vymysli hlouposti, však to asi taky znáš :) moc se tesim na první pohyby, vlastně stále na něco čekám a hlavně, ze si budu už tehu trosku užívat, ne jen cele dny ležet v posteli a čekat, jestli aspoň na chvilku dam procházku na vzduchu :see_no_evil: :laughing:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1175
22.6.20 21:14
@ashanthe píše:
@EvieK
Tak snad to u mě je už trosku dřív, než u Tebe :* tak tak, mluvíš mi z duše, prý by už měla být zcela vyvinuta placenta a ta to prý zachraňuje, ze nám už je lépe…ale když člověk nemá nějakou okamžitou metodu, jak poznat, ze je mimi v poradku, tak vymysli hlouposti, však to asi taky znáš :) moc se tesim na první pohyby, vlastně stále na něco čekám a hlavně, ze si budu už tehu trosku užívat, ne jen cele dny ležet v posteli a čekat, jestli aspoň na chvilku dam procházku na vzduchu :see_no_evil: :laughing:

Hele pro takové případy je prý dobré mít doma AngelSound, ale pak nastává sranda, když někdo nemůže najít srdíčko, já ho teda použila jen jednou u kamarádky, ale prý na ten klid na duši než začneš cítit pohyby je to fajn. Přesně tak člověk než aby si řekl, sláva je mi líp, tak první dny vymýšlí či je vše v pořádku nebo ne. :D joo rozhodně radím, teď si užívej! Já mám totiž chuť si nohy useknout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
22.6.20 21:17

@Terrinka93
No já třeba měla nějaký den částečnou úlevu, třeba na dvě hodinky, ale pak druhy den to zase vypuklo…takovou puldenni úlevu jsem fakt ještě nezažila…no tak uvidíme… :mrgreen: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
22.6.20 21:27

@EvieK
Jejda, to víš, ze jsem o tom slyšela a cetla :thumbsup: Angelsound nemám, ale prý existuje aplikace v mobilu, která srdíčko také poslouchá :blush: sama nevím, jestli to funguje už po 3.mesici… jinak mas uplnou pravdu, my ženský to máme tak nastavené - některé teda :mrgreen: jako když to máme za odměnu a zásluhu, ze musíme jen trpět a pak bude vytouzene miminko :mrgreen: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12159
23.6.20 07:01

@ashanthe :ja jsem Angelsound mela v prvnim tehu, ale dala jsem si limit, ze maximalne jednou tydne, pac jsem vedela, ze pracuje uzkost a ze to musim nejak kontrolovat. A ve vyssim stadiu pak jsou i rizika, tam uz je pak opravdu spolehlivejsi sledovat pohyby. A u druheho uz jsem na takove veci nemela cas :lol: To bude dobre, ja si pri to vysilovani furt opakovala, ze vetsina tehotenstvi dopadne dobre, i kdyz clovek slysi hodne o tech spatnych zkusenostech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12159
23.6.20 07:09
@ashanthe píše:
@beruska9 :hug: :hug: :hug: Jsi třída :kytka:

Mam bohuzel pomerne bohate zkusenosti se zvladanim uzkosti, tak aspon se to nekomu hodi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama