13 měs. si solidně natloukla, budit?

11366
23.11.15 18:17

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 10.09.19 v 21:47

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19164
23.11.15 18:21

@Taciras Kluk se asi 3× zřítil porůznu z gauče a židlí na dlažbu. Byli jsme s tím na pohotovosti a doktor nikdy buzení nenařizoval. Prý ta spavost nastupuje téměř okamžitě, a pokud se dítě do dvou hodin po „úraze“ chová normálně, tak už člověk může být relativně v klidu (samozřejmě kdyby se po těch dvou hodinách začalo chovat divně, zvracelo atd, taK naklusat do nemocnice).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
23.11.15 18:25

Tak ono místo úderu není úplně relevantní, třeba otřes mozku si lze způsobit i prudkým pádem na hýždě. Každopádně já bych v takovéto situaci nebudila, pokud to nebyl velký pád, nebyly žádné varovné příznaky po pádu (chvilkové bezvědomí, zmatenost apod.), chovala se pak normálně, symetrie zornic… Já bych maximálně do spícího dítěte lehce šťouchla, aby se zavrtěla, abych viděla, že zahýbe oběma rukama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
23.11.15 19:05

Příspěvek upraven 10.09.19 v 21:46

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4324
23.11.15 19:34

Dcera spadla nedavno, nebylo to na koberec, ale na lino ve skole. Modrina od spanku pres oko az na tvar. Taky rikala, ze v pohode, doma zacala usinat, tak jsem ji vzala k dr, ta nas poslala do nemocnice, jeji slova- sileny pad a nic a nevinny pad a zle, nez jsme vyjeli, tak jednou zvracela, pak se ptala na veci, ktere zrovna udelala, jestli udelala. Lehky otres mozku+ doporuceni kazde dve hodiny lehce stouchnout, aby se zavrtela-nemusi se probrat, druhy den kontrola a dalsich 24h sledovat. Pokud by se pridalo zvraceni, malatnost, zmatenost, spavost tak okamzite prijet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1701
23.11.15 20:00

Můj 17 měsíční syn si dnes odpoledne rozrazil čelo. Běžel z pokoje a měli na půl pootevřený dveře. Najednou zakopl a naletěl hlavou přímo na hranu dveří :( tak snad to bude v pohodě. Má bouli hroznou a už se to vybarvuje a má tam trošku čáru, ale na šití to není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
24.11.15 08:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu