13měsíční chlapeček a jeho vývoj

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 18:49
13 měsíční chlapeček a jeho vývoj

Ahoj maminky, možná zbytečně plaším, ale nějak mě trápí vývoj mého chlapečka. Za pár dní mu bude 13 měsíců. Začal žvatlat baba, tata v 11 měsících ( ale ne cíleně). A pak další žvatlání. Slyší velice dobře a na jméno se otočí skoro pokaždé. Jen když běží reklama v televizi, tak je v tranzu. :D. V roce začal dělat paci paci, papá, jak si veliký a vařila myšička kašičku. Když má například něco v ruce a já mu řeknu dej mi to, tak mi to vždy podá i bez ukázání. Když mu něco zakazuji, tak moc neposlouchá až když se zvednu, tak zdrhá. Postupně začíná chodit. Má rád ostatní děti i když samozřejmě je ještě prcek aby si s nima hrál. Separační úzkost u nás není. Je nemazlivý, jen se rád nechá nosit na rukou. Když mu řeknu jdem dělat caki caki(koupat se), mlíčko tak rozumí. S hračkami si hraje vždy jen chvilku a nejlépe s někým. Jinak všude něco vytahuje a rád zavírá dveře. S ukazováním je to tak 50 na 50. Když mu několikrát řeknu kde je něco a co on zná, tak ukáže, ale ne vždy. Někdy ukáže pár zvířátek v knížce a někdy vůbec neví. Když je jedno zvíře na jedné stránce tak ano, ale když jich tam je víc, tak spíš tipuje. Umí dát pusu, když se mu řekne. Když vidí někoho koho zná, tak se vždy na něj usmívá. Bohůžel, když si hraje, tak nesdílí se mnou tu pozornost. Když se mu něco podaří, tak se nekoukne na mě. Jen vidím, že se usměje, že se mu to povedlo( ne vždy). Do očí se kouká z dálky a někdy i z blízká. Když mu zpívám, tak se kouká na pusu a ne do očí. Když mu čtu pohádku, tak se nekouká na mě, ale do knížky a toho nebaví. Spíš jak ji strčit do pusy a nebo roztrhat. Když ho hubuji, tak se mi nekouká do očí. Když něco chce, tak buď potom sám sahá, ale neukáže, že to chce. Je neskutečný jedlík. Když má hlad, tak brečí. Říkáme mu pejsek, protože když něco jíme, tak musí mít taky. Stojí u vás a hypnotizuje to jídloa nebo nás. Tím Vám dá najevo, “ dej mi taky”. Asi jsem už ma.gor a zbytečně se bojím. Ale je těžké ho něco naučit. Paci paci jsem ho učila tak půl roku.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2197 příspěvků 07.05.19 19:00

A co by podle Tebe měl jako umět? Přijde mi jako normální roční dítě a že ho moc pozoruješ :nevim: :lol:

ludmilaadamkova
Závislačka 2611 příspěvků 07.05.19 19:01

Super klucina.. co myslis ze by ve 13 mesich mel delat? :lol: jinak kdyz se mimca uci mluvit tak nekoukaji do oci ale na pusu..
To jsem si vsimla u nasi 7 mesicni, ze me zacala koulat na pusu kdyz neco pomalu a vyrazne na ni rikam.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 19:18

@Jitul.kaaa9 vím, že asi plaším. Popravdě mě nejvíce trápí ta sdílená pozornost. Když je třeba něco pro něj nové nebo když se mu něco podaří, tak se na mě nekoukne. Furt ho chválím, ale on nic.

ludmilaadamkova
Závislačka 2611 příspěvků 07.05.19 19:19
@Anonymní píše:
@Jitul.kaaa9 vím, že asi plaším. Popravdě mě nejvíce trápí ta sdílená pozornost. Když je třeba něco pro něj nové nebo když se mu něco podaří, tak se na mě nekoukne. Furt ho chválím, ale on nic.

A nekoukne na tebe kdyz je neco nestandartniho co ty na to?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 19:24

@ludmilaadamkova nekoukne se.

Aduš8
Závislačka 4830 příspěvků 07.05.19 19:36

Moc ho pozoruješ, nechápu, co by jsi po něm ve třinácti měsících chtěla. Nemyslím to zle, ale hledáš problém, kde není.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 19:38

Podle mě normální dítě. Syn ve 13 měsících nemluvil, nezvatlal, neukazoval, nesdílel, nesmál se, nechodil, neuměl žádnou dětskou hříčku, nereagoval na jméno a ani na nic dalšího. O nic si neřekl. Bylo mu jedno, co se kolem něj děje. Žil si ve své bublině. Bublina byla víc jak do 1,5 roku.
V létě mu bude 5 let a je to uzasnak.

PaneBoze
Stálice 65 příspěvků 07.05.19 19:43

Muzu se zeptat zakladatelky a potazmo dosti matek tady na epipi co po tech detech chteji? Me prijde, ze si snad myslite, ze porodite a hned je z mimina samostatna fungujici jednotka. Opravdu to matky tady prehanite. Asi nemate co delat, kdyz takhle pozorujete deti.

Demi
Závislačka 3953 příspěvků 07.05.19 19:44

Pořád nechápu, v čem vidíš problém… Je pravděpodobné, že pokud by syn byl tvé v pořadí několikáté dítě, ani by tě nenapadlo řešit nějakou sdílenou ne/pozornost.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 20:30

@Aduš8 doufám, že tam opravdu není problém. Jak jsem už předtím psala, hlavně mě znepokojuje ta sdílená pozornost

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 20:32
tak to je super, že váš prcek se nakonec z toho dostal a je to velký šikula @Anonymní píše:
Podle mě normální dítě. Syn ve 13 měsících nemluvil, nezvatlal, neukazoval, nesdílel, nesmál se, nechodil, neuměl žádnou dětskou hříčku, nereagoval na jméno a ani na nic dalšího. O nic si neřekl. Bylo mu jedno, co se kolem něj děje. Žil si ve své bublině. Bublina byla víc jak do 1,5 roku.
V létě mu bude 5 let a je to uzasnak.
K92
Kecalka 343 příspěvků 07.05.19 20:54

Zeptám se asi trochu mimo téma, ale nikdy jsem nepochopila, proč maminky říkají caki caki místo normální věty jdeme se koupat :D. Já chci, aby dítě mluvilo jako já a ne abych já začala žvatlat. Když tchýně řekla jdeme dělat pá, tak jsem vykulila oči a zeptala se jí, co to znamená, fakt jsem netušila, že to znamená jdeme ven :D. Na dítě mluvím normálně a ono vždy přesně ví, co mu říkám i bez těchto ušišlaných patvarů. Jinak k diskuzi… Tvé dítě je podle mě zcela normální.

Elessa
Kecalka 224 příspěvků 3 inzeráty 07.05.19 20:56

Me take prijde podle popisu uplne v poradku. :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 21:07

@PaneBoze možná pro Vás tady matky hodně pozorují. Já bych řekla, že lidi jako vy si to pletete s péčí a starostí těch maminek o své děti. Já netvrdím aby můj syn v roce recitoval Shakespeara, ale když má matka pocit, že něco není v pořádku, tak bych ji za to neodsuzovala. A zeptat se jestli je vývoj v pořádku, tak to není nic špatného.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama