Dcera půjde na 13ti letou prohlídku - co se bude dít?

Anonymní
25.9.20 14:01

13-ti léta prohlídka u holky

Dobrý den moje dcera půjde na 13ti letou prohlídku a zajímalo by mě co se bude dít? Nemá někdo zkušenost s Dr. Cibulkovou Chrudim? :) :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3149
25.9.20 14:06

Váha, výška, zkontroluje oči, sluch,..klasika? Zepta se jestli pravidelně navštěvuje zubaře a jestli už má menses?
Co by mělo být jiného oproti té předchozí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24461
25.9.20 14:10
@Nell2 píše:
Váha, výška, zkontroluje oči, sluch,..klasika? Zepta se jestli pravidelně navštěvuje zubaře a jestli už má menses?
Co by mělo být jiného oproti té předchozí?

Ještě si myslím, že zkontroluje držení těla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.20 14:16

Prohlídka dcery

Mýlíte že mě jakožto rodiče nechá doktorka v čekárně při 13-ti lete prohlídky dcery??

• Citovat
  • Nahlásit
5295
25.9.20 14:19
@Anonymní píše:
Mýlíte že mě jakožto rodiče nechá doktorka v čekárně při 13-ti lete prohlídky dcery??

Ne, musíš být u vysetreni. Hele nejsi ty spíš ta 13 letá dcera? Já si teda svou prohlídku pamatuju a to už je to nějakej pátek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15874
25.9.20 14:31
@Anonymní píše:

Samozřejmě ne, musíš být přítomna.

A kontrolovat bude výšku, hmotnost, zrak, sluch, podívá se do krku, pohmatem vyšetří břicho, zeptá se na menstruaci a její pravidelnost, zkontroluje držení těla (dívku nechá svléknout do spodního prádla).

Kromě toho - v případě zájmu - naočkuje vakcinou proti rakovině děložního čípku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2102
25.9.20 14:46

Ja teda byla naposled v 15cti a sla jsem tam sama. Nesla jsem moc, cetla jsem na dalku, prohmatala bricho, ptala se na menses, sex, gynekologa prasky co uzivam, poslechla a podivala do krku. Nesvlekala mne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
25.9.20 15:35
@JancaS84 píše:
Ne, musíš být u vysetreni. Hele nejsi ty spíš ta 13 letá dcera? Já si teda svou prohlídku pamatuju a to už je to nějakej pátek.

Nemusí. Tohle jsem nedávno řešila s právním oddělením. Jako lékař můžu vyšetřit dítě i samo, pokud o to projeví zájem, rodiči to nevadí a já usoudím, že dítě je natolik vyspělé mentálně, že to zvládne i samo. Jediné, co musím, je seznámit rodiče se závěrem. Ale samotnému vyšetření rodič přihlížet opravdu nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
25.9.20 15:36
@BohunkaP píše:
Samozřejmě ne, musíš být přítomna.

A kontrolovat bude výšku, hmotnost, zrak, sluch, podívá se do krku, pohmatem vyšetří břicho, zeptá se na menstruaci a její pravidelnost, zkontroluje držení těla (dívku nechá svléknout do spodního prádla).

Kromě toho - v případě zájmu - naočkuje vakcinou proti rakovině děložního čípku.

Nemusí, viz výše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
25.9.20 15:40

Ale je pravda, že řada doktorů se bude krýt z forenzního hlediska a rodiče tam bude chtít, eventuálně sestru jako svědka. Je to o důvěře, ale právně je možné vyšetřovat dítě bez přítomnosti rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1730
25.9.20 15:48
@lleennttiillkkaa píše:
Ještě si myslím, že zkontroluje držení těla.

Kontroluje se i chůze, ve spodním prádle se před lékařem projde a zkontroluje plosky nohou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23995
25.9.20 16:01
@Anonymní píše:

Zkusit to může, ale já bych na to nepřistoupila. Máte právo být u vyšetření. U vyšetření nesmíte být až bude dcera plnoletá a sama se vyjádří, že si to nepřeje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15874
25.9.20 16:09
@Kolicek95 píše:
Nemusí. Tohle jsem nedávno řešila s právním oddělením. Jako lékař můžu vyšetřit dítě i samo, pokud o to projeví zájem, rodiči to nevadí a já usoudím, že dítě je natolik vyspělé mentálně, že to zvládne i samo. Jediné, co musím, je seznámit rodiče se závěrem. Ale samotnému vyšetření rodič přihlížet opravdu nemusí.

Podstatná na Tvém příspěvku je vytučněná část.

Lékař nemá právo žádat po rodiči třináctileté dívky, aby při její prohlídce čekal v čekárně… Ani v případě, že by si dívka například matčinu přítomnost nepřála (bude-li matka na své přítomnosti trvat, lékařka jí nemůže poslat do čekárny).

Což si myslím, že je to, co zakladatelka chtěla vědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
25.9.20 16:14
@Aspera píše:
Zkusit to může, ale já bych na to nepřistoupila. Máte právo být u vyšetření. U vyšetření nesmíte být až bude dcera plnoletá a sama se vyjádří, že si to nepřeje.

Díky Bohu za moje rodiče, kteří na vyšetření od dob, co mi začala růst prsa, vždy odcházeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
25.9.20 17:17
@Peggy54 píše:
Ja teda byla naposled v 15cti a sla jsem tam sama. Nesla jsem moc, cetla jsem na dalku, prohmatala bricho, ptala se na menses, sex, gynekologa prasky co uzivam, poslechla a podivala do krku. Nesvlekala mne

Boha jeho, pediatr se ptá na sex? To se mě v životě neptal snad nikdy ani gynekolog. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama