13.komnata aneb kostlivec ve skříni

Anonymní
2.6.21 20:23

13.komnata aneb kostlivec ve skříni

V každém případě zachovat anonym prosím. Tak si už nějaký čas lámu hlavu s tím, jak se prezentovat. Řekněme že dnes je doba, kdy se skoro všichni prezentují lepší, než jací opravdu jsou, bohatší, krásnější, spokojenější a šťastnější, víc v pohodě, v práci zase nezřídka víc zdraví, někdy i chytřejší a vzdělanější a tak. Říkala jsem si, že už mě tohle nebaví, nebudu toto dělat. Jenže jsem zjistila, že pokud u pohovorů v pracích trochu nelžu, na Facebooku se trochu nechlubím, před návštěvou nadobvykle neuklidím, ráno se nenalíčím a sousedce na mateřské nekonkuruji v překypování energií a aktivitách a batoletem ale přiznávám oběd že skleničky a odpoledne na písku za barákem, lidi na mě koukají skoro s opovržením. Já chápu, že budou lidi, co opravdu jsou 100%ní, ale netypuji to na většinu. Jak to máte Vy? Přiznáváte okolí své neúspěchy a nedostatky, nebo prostě jdete s dobou?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19725
2.6.21 20:26

Ano, přátelům říkám věci tak, jak jsou. Povrchní známým ale neříkám téměř nic nebo jen zdvorilostni či obecne fráze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8997
2.6.21 20:28

Je mě u zadku co si o mě ostatní myslí. Nemám potřebu se pred někým dělat lepší nebo si něco vymyslet. Na FB téměř nic nedávám, nemám potřebu. Žiju si svůj život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.21 20:31
@Anonymní píše:
V každém případě zachovat anonym prosím. Tak si už nějaký čas lámu hlavu s tím, jak se prezentovat. Řekněme že dnes je doba, kdy se skoro všichni prezentují lepší, než jací opravdu jsou, bohatší, krásnější, spokojenější a šťastnější, víc v pohodě, v práci zase nezřídka víc zdraví, někdy i chytřejší a vzdělanější a tak. Říkala jsem si, že už mě tohle nebaví, nebudu toto dělat. Jenže jsem zjistila, že pokud u pohovorů v pracích trochu nelžu, na Facebooku se trochu nechlubím, před návštěvou nadobvykle neuklidím, ráno se nenalíčím a sousedce na mateřské nekonkuruji v překypování energií a aktivitách a batoletem ale přiznávám oběd že skleničky a odpoledne na písku za barákem, lidi na mě koukají skoro s opovržením. Já chápu, že budou lidi, co opravdu jsou 100%ní, ale netypuji to na většinu. Jak to máte Vy? Přiznáváte okolí své neúspěchy a nedostatky, nebo prostě jdete s dobou?

Přiznávám a ještě si přidávám. Je to úžasně osvobozující a lidi se hned cítí lépe a mě je to u zadku, co si o mě mysli. Jsem líná, nic neumím, ničemu nerozumím, všechno dělám špatně, neumím vařit… Nikdo pak ode mě nic neočekává, nic po mě nechce, je to moc fajn.

• Citovat
  • Nahlásit
1691
2.6.21 20:35

Já jsem se teda nikdy neprezentovala lepší, hezčí, šikovnější… jsem, jaká jsem. Blízcí to ví a zbytku je do toho prd. Nicméně odpoledne na písku, provozní bordel v domácnosti nebo nedostatek energie s dítětem za zadkem jsou pro mě naprosto samozřejmé a normální věci a nikdy mě nějak nenapadlo je skrývat nebo o nich lhát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20755
2.6.21 20:36

Jo, bohudík mám ve svým okolí normální lidi, co si na nic nehrajou a to samý čekají u mě. A z těch pár héreček v okolí máme celkem slušnou pr.del… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2473
2.6.21 20:37
@Anonymní píše:
Přiznávám a ještě si přidávám. Je to úžasně osvobozující a lidi se hned cítí lépe a mě je to u zadku, co si o mě mysli. Jsem líná, nic neumím, ničemu nerozumím, všechno dělám špatně, neumím vařit… Nikdo pak ode mě nic neočekává, nic po mě nechce, je to moc fajn.

Hele, tak to přesně je.. Já mám jednoho kolegu a kolegyň o něm jednou prohlásila : on je velmi schopný, ale úspěšně to tají, aby po něm nikdo nic nechtěl.. A je fakt, že když jsem od něj něco potřebovala a on to rychle splnil, tak jsem byla hodně překvapená, protože jsem to prostě od něj nečekala… A stejně tak šéf si na zodpovědne úkoly vybírá stále stejné lidi, kteří se prezentují jako puntickari a ti pak mají akorat více práce za stejné penize…
A k úklidu - když se mi chce a stíhám, tak uklidim, když ne, tak ne… Když přišla na navštěvu kolegyně a já jí řekla, že nemám úplně uklizeno, tak mi řekla, neboj, já Ti tady uklízet nebudu, přišla jsem si s Tebou dát kávu a popovídat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6191
2.6.21 20:39

Ono záleží jak se to podá, když budeš sebevědomě prezentovat, že dítě krmis skleničkama, protože čas místo vaření využiješ lépe a jinak. Tak třeba jinou matku znejistis, jestli náhodou ona která vaří a mixuje nedělá něco špatně. Takhle je to se vším, když budeš s tím jak žiješ spokojená, nebudeš mít pochybnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15994
2.6.21 20:39

Jako u pohovoru určitě nebudu vytahovat to, že mám doma binec a vařím jen z povinnosti :lol: Ale jinak se obklopuji lidmi, kterým s klidem řeknu, že k večeři byla pizza, týden jsem neluxovala a po příjezdu z práce na dvě hodiny usnula na gauči. Co se děje na FB mi je jedno. Možná to je jen tvůj pocit, že se musíš dělat lepší :nevim: Žiju sama pro sebe a pro svoji rodinu. Co mi je po ostatních?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
2.6.21 20:40

Tady se ptáš špatně…tady jsou všichni 100% upřímní, mají nejdokonalejší partnery a nejlepší názory a životy :mrgreen: To, že v reálu nikoho takového nepotkáš, to je věc jiná. :mavam:
Nicméně myslím, že zrovna s přáteli by měl být člověk sám sebou a přiznat slabé stránky. Co se týká pohovoru netuším. Ale s klidem vidím, že na IG a facebooku snad neznám nikoho, kdo by nelhal a nedělal se lepším a lepší rodinou atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2473
2.6.21 20:43

To mi připomnělo Silvestr s partou známých.. Byly tam 2 ženy, co nosily topiky, prezentovaly vosi pás a štíhlou postavu, ke kávě si vždy dávaly dezerty, cpaly se tam čokoládou a ostatním dávaly najevo, že ony si to mohou dovolit, že ony diety držet nepotřebuji.. Ostatní ženy se na ně týden zavistive divaly, uzdibujic papriku s okurkou, postavy zakryvaly vytahanymi svetry.. No a po týdnu se manžel jedné z nich více napil a propalil, že ony dámy 2 měsíce před akcí vůbec nejí a pak frajeri a předvádí se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8091
2.6.21 21:08
@Anonymní píše:

A to vše proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5850
2.6.21 21:09

Tak pred planovanou navstevou uklidim, pred neplanovanou logicky ne :lol: Ale mame tu celkem uklizeno, i kdyz podle standardu emimina tu mame bordel (vzdy se pobavim, kdyz tu na uklizecich diskuzich zjistim, co vse se ma uklizet). U pohovoru jsem nelhala, ono by se to cloveku pozdeji vymstilo. Moje nejblizsi maji materstvi jako ja, tj. dite je soucasti rodiny a ne jeho stredem. Ale taky mam na FB par kamaradek a znamych, ktere se tam chlubi dokonalou rodinou a ja vim, ze to tak ve skutecnosti neni. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11426
2.6.21 21:15
@Alušáček píše:
Ono záleží jak se to podá, když budeš sebevědomě prezentovat, že dítě krmis skleničkama, protože čas místo vaření využiješ lépe a jinak. Tak třeba jinou matku znejistis, jestli náhodou ona která vaří a mixuje nedělá něco špatně. Takhle je to se vším, když budeš s tím jak žiješ spokojená, nebudeš mít pochybnosti.

Taky myslim, ze je to o pristupu.

Navic clovek se nemusi „nejak“ zamerne prezentovat.
Napriklad treba clovek, co jezdi na kole jen jednou za mesic a protoze je vzdycky pak nadseny ze to zvladl a prezil, da fotky na FB. Z beznych vyletu fotky davat moc nebude. Tak pak logicky bude pusobit na okoli jako vasnivy cyklista (protoze vsichni uvidi jen fotky na kole), prestoze opak je pravdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
641
2.6.21 21:19

Já už mám děti velké, ale čím jsem starší, tím víc je mi jedno, co si kdo myslí. Žiju jak chci. Možná k tomu člověk dojde věkem. V mládí jsem o sobě měla pochybnosti často, dnes vím, že to bylo zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat