13letá slečna a panický strach z odběrů krve

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.19 18:01
13letá slečna a panický strach z odběrů krve

Dcera 2× při odběru krve omdlela a od té doby se odběrů přehnaně bojí. Samozřejmě jsme spolu vše probraly, ale stejně to nepomohlo. Teď si vždy při odběru lehá, ale tu paniku co má těsně před odběrem si jistě umíte představit…nepomohlo něco Vašim dětem, aby to lépe zvládaly? Jdeme zítra a stresuje se již nyní…

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 28.08.19 18:14

1. slíbit odměnu.
2. společně vytvořit nějaký talisman - klidně do toho zapojit „magii“.
3. společně projít tuhle knížku https://obchod.portal.cz/…casto-bojim/

Jolynka
Extra třída :D 13688 příspěvků 28.08.19 18:18

Dcera ve stejném věku, nikdy tedy neomdlela, ale má strach jak z odběrů tak očkování. Naposledy při očkování proti HPV to byla šílená scéna u doktorky. Nemůžu jí říct dopředu, že ji budou očkovat, protože bych ji tam pak nedostala. Jak doktorka řekla očkování, tak fakt hysterák jak sviňa. Co s tím nevím, vždy to nakonec nějak dáme, ale příště znovu vyvádí. Když jí brali krev poprvé nějak ve 3 letech asi, tak jsme ji s jednou sestřičkou museli držet a druhá brala krev. I zuby si nechává vrtat bez umrtvení, protože prostě tu injekci nezvládá.

Kriss Tina
Extra třída :D 12222 příspěvků 28.08.19 18:22

Já se taky ještě v tomhle věku bála, pak sem z toho nejak vyrostla. Co s tím neporadím, mě to pak přešlo samo od sebe věkem.

AkiB
Zasloužilá kecalka 716 příspěvků 28.08.19 18:35

Taky jsem měla panickou hrůzu z injekcí, z jehel a podobně, nespala jsem kvůli tomu, několikrát jsem omdlela při odběru a prostě jsem to nezvládala, ale abych ve 13 třeba řvala jak tur nebo dělala nahlas scény, to by mě zas hanba fackovala :nevim:
Co se dá dělat, zvládnout se to musí a já postupem času došla k tomu, že když budu zbytečně napjatá a ztuhlá, tak o to déle to bude trvat, protože se žíly schovají :)
Když jsem chodila ještě s jedním z rodičů, tak jsme se potom vždycky bavili, jak mi mizela barva z obličeje, byla jsem celá opocená, malátná :dance:
Pak jsem jednou šla sama, a říkala jsem si, že už bylo dost nějakých scén se zatínáním ruky a podobně, o to horší to stejně dělám jen sama sobě. :*

Malaika1234
Kecalka 105 příspěvků 28.08.19 19:11

Já se musím přiznat, že jsem se taky hodně dlouho bála odběrů a očkování, různé jehly a injekce, to prostě nešlo…je pravda, že když jsem byla malá, tak jsem taky jednou chytla záchvat, ale to mi bylo hodně málo, jehel a injekcí se bojím doteď, tedy, ne přímo bojím, ale je mi to nepříjemné a nemám to ráda, ale už se dokážu ovládnout a normálně to tu chvilku přežít…vím, že je to pro moje dobro 8) co bych poradila je třeba za to něco slíbit, mně mamka za to koupila třeba něco sladkého nebo mě vzala někam třeba do mekáče nebo tak nějak, takže jsem to vždy nějak přetrpěla, když tam byla vidina té odměny

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.19 19:52
@Anonymní píše:
Dcera 2× při odběru krve omdlela a od té doby se odběrů přehnaně bojí. Samozřejmě jsme spolu vše probraly, ale stejně to nepomohlo. Teď si vždy při odběru lehá, ale tu paniku co má těsně před odběrem si jistě umíte představit…nepomohlo něco Vašim dětem, aby to lépe zvládaly? Jdeme zítra a stresuje se již nyní…

Dceři pomáhá, když to dopředu ví. Při vstupu do ordinace to řeknu sestře nebo lékaři, požádám je, aby nevytahovali jehly atd. před dcerou. Ta si sedne, zavře oči, a jde to. Sice se bojí, ale nevyvádí a vydrží v pohodě.

Uživatel je onlineAlušáček
Závislačka 4041 příspěvků 28.08.19 20:30

Moji dceri bude 21let a fobii z odběru má stále, je schopna omdlit u odběru musí ležet. Poprvé jí brali krev v 10letech a nějak se to nedařilo a od té doby má z odběru trauma, ale samozrejme to zvládne a ovládne rozumem. Žádné scény nedelela ani v tom věku 10 let, natož ve 13, to by, se styděla, prostě chápala z jakého důvodu se to musí a že se nedá nic dělat než vydržet. Doktory jsme vždy předem upozorňovaly.

Hoa Mai
Kelišová 6761 příspěvků 28.08.19 21:04

Ja jsem se taky bala. Sceny jsem tedy nedelala, ale mizeni barvy z obliceje a omdlevani se konalo skoro pokazde, predtim jsem se klepala. Me pomohlo, kdyz jsem jednou musela jit k doktorce sama, byla jsem nekdy na druhem stupni ZS. No a doktorka, jak videla, ze se zacinam klepat prohlasila „takova chytra a sikovna holka a chova se jak koza“. Strasne jsem se stydela, ale uplne me presel ten tras, prestala jsem omdlevat, mohla jsem sedet, jen jsem se jeste nechtela divat na tu jehlu v ruce. To jsem taky chtela prekonat a prekonala jsem to tak, ze jsem se v osmnacti rozhodla ze budu chodit darovat krev a ze se budu divat, jak me do te ruky pichaji. No a asi tim, jak to bylo me rozhodnuti, mi prestalo vadit i to.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8489 příspěvků 28.08.19 21:43
@Anonymní píše:
Dcera 2× při odběru krve omdlela a od té doby se odběrů přehnaně bojí. Samozřejmě jsme spolu vše probraly, ale stejně to nepomohlo. Teď si vždy při odběru lehá, ale tu paniku co má těsně před odběrem si jistě umíte představit…nepomohlo něco Vašim dětem, aby to lépe zvládaly? Jdeme zítra a stresuje se již nyní…

Nepomůže nic… Zkusila bych hypnoterapii. První pomoc je koupit emlu a namazat jamku, aby to tolik nebolelo. Mně teď nejvíc „pomáhá“ naplno se rozbulet a ten strach nechat jít ven skrz slzy. S lezením mám špatnou zkušenost, odběr trvá déle.

Ba-stet
Závislačka 3155 příspěvků 28.08.19 21:52

Nabrat mi krev bylo vždycky peklo. Mám slabé, neviditelné žíly, které vždycky zalezou. Bála jsem se už jako dítě, ale myslím, že jsem nijak nehysterčila. Za každý vpich jsem měla slíbené kindervajíčko a na odběr jsem se nikdy nekoukala. Ale nejvíc mi pomohlo, když u toho máma jednou omdlela. Bylo mi pět a ona odpadla u třetího pokusu ze sedmi. Od té doby jsem vždycky cítila zodpovědnost a utěšovala ji, že to skoro nebolí :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama