Reklama

13. týden těhotenství neštovice, bronchitida - antivirotika a kla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lucynka25
Kelišová 7115 příspěvků 2 inzeráty 18.02.17 22:06
13.tt neštovice, bronchitida - antivirotika a klacid 500

Ahoj, mám depku..Od středy je mi na umreni, vypadalo to na chřipku, v pátek jsem byla u dr. a ta že je to jen viróza. Vecer už jsem jela na pohotovost protože mi vyskakaly z ničeho nic pupínky, puchýře..Poslali mě na infekcni s neštovicemi, tak jsem dostala 6× denně antivirotika a dnes kontrola, včera bylo crp 71 a dneska 101 kvůli bronchitidě (měli i podezření na zápal plic) takže mi pridali klacid 500 (mám alergii na penicilin) 2X denne, při teplotách paralen který teď tedy beru 3× protože m to vyskakuje přez 39c.
Mám hrozny strach o miminko. :roll: je toho nějak moc, ale asi to opravdu potřebují, kašel je ošklivý suchý, bolesti a křeče nohou, ty teploty, bolest hlavy a ty neštovice, které se během 24h rozlezli rychlostí blesku.Mate někdo podobnou z! Usenost s těmito léky? Už jsem jednou potratila v 9.tt kvůli streptokoků a angine, měla jsem 3ruzne ATB 5-7.tt a myslím, že jsem měla ten klacid.Mam strach o miminko.Ve čtvrtek jsem měla screening a bylo všechno tedy perfektní..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

j-p
Extra třída :D 11686 příspěvků 18.02.17 22:30

@lucynka25 brzo se uzdrav :hug: No hlavně srazej ty teploty. A kde si chytila ty nestovice 8o! To je nebezpečné. Tak snad to bude dobre.

lucynka25
Kelišová 7115 příspěvků 2 inzeráty 18.02.17 22:39

Vůbec netuším :nevim: dcerka je zatím nemá..A máš nějaké zkušenosti s těmi léky? Jsem úplně na dně s nervama.Ty neštovice, tam je prý riziko poškození jen 2% toho se tak nebojím spíš ty léky :roll:

Maja1984
Stálice 86 příspěvků 18.02.17 23:03

Klacid je v těhotenství v pohodě. Dává se běžně. Jaká antiviritika ti dali? Jako největší riziko vidím tu teplotu, hned srážej i za cenu, že těch paralenu vezmeš více.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 18.02.17 23:05

No takhle v této kombinaci atb ne s penicilinovym základem, neštovice ze začátku těhotenství, horečky… To nezní úplně povzbudivě :? Držím palce ať to dopadne dobře a mimino to ve zdraví zvládne.. Klacid se jinak v těhotenství docela užívá, když není zbytí, ale furt je to sajrajt no. Každopádně lepší než infekce a horečky, je to cesta menšího zla.

Maja1984
Stálice 86 příspěvků 18.02.17 23:07

Předpokládám, že herpesin nebo zovirax. Ty se v těhotenství dávají, studie neprokázaly rizika.

lucynka25
Kelišová 7115 příspěvků 2 inzeráty 18.02.17 23:39

@Maja1984 valacicrovir a teplotu hlídám, hned srazim

kotýsek
Ukecaná baba ;) 2003 příspěvků 18.02.17 23:49

Tak to já bych měla strach i z těch neštovic. Když měl jít náš mladej na trhání mandlí a já byla ve třetím měsíci, tak mi řekli, že mě sním, jako doprovod do nemocnice nevezmou, že tam řádí neštovice a mimčo by mohlo být poškozené. Říkaly, že jiné to je na konci těhotenství, ale ne tet v začátku, že to si na svědomí nevezmou.Tak musela jít babička s mladým do nemocnice trhat mandle.

lucynka25
Kelišová 7115 příspěvků 2 inzeráty 19.02.17 00:08

@kotýsek já právě četla a o mi říkali, že do 3.m je riziko 1-1,5%,potom 2% a nejvíc nebezpečné je to pár dni před porodem, protože to jde hned na novorozence..

Maja1984
Stálice 86 příspěvků 19.02.17 00:10

Riziko poškození je nejvyšší v prvním trimestru, ten máš za sebou. Léky, které bereš jsou v těhotenství v pořádku. Hlavně nečti internet a tady ty příspěvky, které tě jen ještě více vystresuji.

lucynka25
Kelišová 7115 příspěvků 2 inzeráty 19.02.17 00:19

@Maja1984 děkuji moc za uklidnění. A máš pravdu číst nebudu, stejně je to u každého jinak.Budu myslet pozitivně a když bylo mimco perfektně v pořádku, tak musím věřit, že je to bojovnicek a zvladne to. Dekuju :mavam:

Maja1984
Stálice 86 příspěvků 19.02.17 09:56

Držím palce, uvidíš, že bude v pořádku!

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 19.02.17 10:03
@kotýsek píše:
Tak to já bych měla strach i z těch neštovic. Když měl jít náš mladej na trhání mandlí a já byla ve třetím měsíci, tak mi řekli, že mě sním, jako doprovod do nemocnice nevezmou, že tam řádí neštovice a mimčo by mohlo být poškozené. Říkaly, že jiné to je na konci těhotenství, ale ne tet v začátku, že to si na svědomí nevezmou.Tak musela jít babička s mladým do nemocnice trhat mandle.

Pokud jsi neštovice prodělala, není pro tebe defacto skoro žádný riziko, resp.pro plod, protože máš protilátky. Největší riziko pro neštovice je v 1.trimestru a na konci, v obou případech kdy jsi je neměla a chytila bys je. Jinak ne.

Jana Michálková
Povídálka 17 příspěvků 19.02.17 21:55

Nenech se strasit a vystrasit. Citim s tebou, podobnou zkusenost mam za sebou. 6tt a pasovy opar, coz jsou vlastne nestovice. Na koznim se mudr zdesila, predepsala herpesin a loucila se se slovy:„dejte vedet, jak to dopadlo“, zhroutila jsem se v aute, brecela jsem az domu. Zacala jsem obvolavat moje zname doktory, kteri me uklidnili, ze nestovic se nemusim bat a herpesin se bezne tehotnym (vetsinou na genitalni opary) predepisuji. Tak jsem se uklidnila. No a v 26tt pasovy opar znova a znova herpesin na 14dni. Narodil se nam zdravy, sikovny a uzasny chlapecek. Tak se neboj. Vsechno dobre dopadne ☺

lucynka25
Kelišová 7115 příspěvků 2 inzeráty 20.02.17 11:37

@Jana Michálková děkuji moc za podporu! Doufám a věřím, že to bude v pořádku všechno. Volala jsem dnes gyndasovi, léky co mám jsou už teď prý v pohodě a ať je doberu.Az mi to sleze, tak mám přijít, vezme mi krev na vady a zkoukneme to prý. Ale riziko je prý minimální. Tak mě to taky trochu povzbudilo. Hlavne že už je mi lépe, akorát mě dnes trochu začíná bolet v podbřišku :roll: vím, že je to v tehu normální, u dcery jsem to měla denně, ale u toho ještě vůbec, tak mě to trochu znepokojuje, srdíčko bije jak zvon, tak snad se to tam jen roztahuje..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama