14 dní po vysekání osmiček pořád bolest,prosím o zkušenosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
17.10.21 11:22

14 dní po vysekání osmiček pořád bolest,prosím o zkušenosti

Dobrý den, omlouvám se za anonymní dotaz. Jsem 15 dni po chirurgické odstranění doních osmiček, vysekávané z kosti, neprořezané. O levé nevím celou dobu, ale ta pravá to je peklo, bolí mě teď kost až k uchu, jazyk a bolí i v krku. Ve středu kontrola na zánět to nevypadá, ale znepokojujemě ta bolest. Četla jsem něco o suchém lůžku, ale to se mi zdá už dlouho. Prosím poraďte jestli máte někdo podobnou zkušenost, už je fo fakt dlouho. Antibiotika mi dali už před operací a brala jsem je 6 dní.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3088
17.10.21 11:29

No me trhali osmicky normalne, udelalo se mi suche luzko a bolelo to hrozne dlouho…potrebovala jsem ibac denne tak 3 tydny, nastesti mi zabiral a pak jsem mivala zachvatove bolesti tak 4 mesice, navic citlivost na studene, nez se mi vratila pusa do normalu, trvalo to skoro rok…, ale na kontrole by suche luzko doktor poznal, asi bych se objednala na dalsi kontrolu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 11:34

@Melodie91 no ty bláho, mít bolesti tak dlouho, tak mě klepne :roll: Říkám si jak by poznali suché lůžko když je to zašité a už zahojené, ale doktorka říkala, že když to bude na další kontrole bolet, jdu 1.11. tak to říznou a vyčistí :( no ale jestli to bude tak bolet, určitě na kontrolu vyrazím dřív.

• Citovat
  • Nahlásit
188
17.10.21 13:13

Muze to byt opozdena porucha hojeni. Zajdi na kontrolu hned zitra, mozna si udelaji kontrolni rentgen, ranu vyplachnou a daji dren, jestli je tam na nej prostor, mozna dalsi antibiotika.
A technicky dotaz - proc v souvislosti s chir. extrakci dolni osmicky pises o „vysekavani“? Pro vetsi dramaticnost? Urcite okolni kost jen odvrtali frezou za chlazeni vodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 13:55

@Killingpink doktorka ro chtela vyplachnout ve středu na kontrole, ale nenašla prostor, říkala ze je to pekne zhojene. O vysekavani pisu proto, že mi v nemocnici říkali, že zub z kostí vysekavali, tak proto.

• Citovat
  • Nahlásit
188
17.10.21 14:28

Aha, delali ti to v celkove narkoze?
Tak sliznice uz muze byt hezky zhojena, ale pod ni se neco deje, jinak by to takhle nebolelo. Zinfikovani kostniho sekvestru nebo zbytku perikoronarniho vaku, je to celkem bezne. Takze na kontrolu urcite hned zitra.
Reaguju na to „vysekavani“ uz trochu podrazdene, protoze za 12 let, na ruznych pracovistich jsem ani jednou jedinkrat nezazila, ze by se (semi)retinovana osmicka z kosti vysekavala, to se snad delalo tak pred 30 lety.
Drzim palce, at jsi brzy bez bolesti :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 15:12

@Killingpink jj,dělali mi to v celkové narkóze. Ty jsi asi z oboru, jak se to popř. čistí, bojím se řezání 8o

• Citovat
  • Nahlásit
188
18.10.21 00:05
@Anonymní píše:
@Killingpink jj,dělali mi to v celkové narkóze. Ty jsi asi z oboru, jak se to popř. čistí, bojím se řezání 8o

No to by ti pred tim zase dali injekci, niceho se neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat