14 měsíční chlapeček stále trpí na prdíky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Verukas
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 17.06.19 21:35
14 měsíční chlapeček stále trpí na prdíky

Ahoj maminky, už si nevim rady :zed: mám 14 měsíčního chlapečka a stále trpí na prdy :nevim:, musím stále dávat pozor, co mu dát k jídlu, aby ho to nenadýmalo. V 10 měsících, byl poprvé nemocnej a to skoro 3 týdny ( rýma, kašel, sťřevni viróza, vše dohromady ), od té doby často trpí na průjmy, bolí ho břicho i z jogurtu a čerstvého ovoce, snese tedy jen přesnídávky a kompotované ovoce :,( a teď nedávno jsme byli na očkováni proti spalničkám a je stále ubrečený, mám už někdy pocit, ze to nedávám a nejradši bych někam utekla :,( neměla jste některá podobný problém? Děkuji za rady

Reakce:
králíkovna
Ukecaná baba ;) 2119 příspěvků 17.06.19 21:46

To bych řešila s dr, pokud ho bolí břichoi po jogurtu tak bych se pídila po intoleranci laktózy nebo ABKM

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1725 příspěvků 1 inzerát 17.06.19 21:54

@Verukas taky bych v tom viděla nějakou potravinovou alergii :think: můj syn má laktózu, po normální hollandii má průjem, po bezlaktozove je v pohodě, tak zkus vše laktozove nahradit bezlaktozovou variantou a tři dny dietky a uvidíš. Kdyby nepomohlo, nechala bych ho otestovat na ABKM a pak na celiakii

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1725 příspěvků 1 inzerát 17.06.19 21:55

@Verukas a samozřejmě celou dobu denně podávejte bio Gaiu a espumisan :palec:

Verukas
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 17.06.19 21:58

@králíkovna to mě taky napadlo to ABKM, má problém i s pečivem, vždy mu zrudne pravá tvář, dělali jsme mu testy na lepek a byl negativní… o jídlo nějak zájem nejeví, sní jen co mu strčím já do pusy, přijde mi, ze kdybych ho nekrmila, tak si o jídlo ani neřekne

králíkovna
Ukecaná baba ;) 2119 příspěvků 17.06.19 22:04

@Verukas pokud má testy na lepek negativní, může mu vadit nějaká jiná složka co je v pečivu. Vejce? Kypřidlo? Je potřeba to vysledovat nebo otestovat. Kdyby mě bolelo břicho a měla bych ho jak balon, taky bych nebyla nadšená z jídla. Prober to s dr. a domluvte se co a jak dál. Nenech se odbýt a hledejte řešení, tohle není normální. Problém těchto neduhů je, že poškozují střevní liznici, ta otom nevstřebává správně živiny a dítě trpí podvýživou

Ou
Echt Kelišová 8108 příspěvků 17.06.19 22:22

Zkusta týden bezmléčný a pak týden bezlepkový, jestli to bude mít nějaký efekt. (nemá smysl testovat oboje zaráz, protože pak nebudete vědt čím to je.)

Další variantou, je případně eliminační dieta. https://www.proalergiky.cz/…eho-alergenu

Plus k tomu nějaké probiotika a možná bych nechala udělat krevní testy na vitamíny a minerály, jestli dobře vstřebává.

Váš příspěvek
Reklama