14měsíční dítě stále trpí nadýmáním

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JaMi93
Povídálka 13 příspěvků 07.04.19 16:24
14 měsíční dítě stále trpí nadýmáním

Zdravím, chtěla bych se poradit, jestli máte podobnou zkušenost jako já s mou dcerkou.
Je jí 14 měsíců a stále jí trápí nadýmaní. Už od narození s tím měla problém a nic nám nezabíralo (mastičky typu pupík, kapičky ani změna mléka). Přes den se dost pohybuje, běhá a leze. Snažím se jí nedávat k jídlu nic co by jí uškodilo, ale jakmile přijde noc tak se každé 2 hodiny budí, kroutí se, poplakává a k ránu to je nejhorší, občas si prdne, ale žádná sláva.
Náš pediatr to nijak neřeší, jen řekne ať cvičíme, ale ani to samozřejmě nezabírá.
Pokud víte kdy to skončí, nebo máte radu, jak jí pomoci budu vděčná.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineOu
Kelišová 7325 příspěvků 07.04.19 16:32

máte vyloučené potravinové alergie - typicky mléko/lepek?
probiotika pomáhají a nebo ne?

JaMi93
Povídálka 13 příspěvků 07.04.19 16:37

nic vyloučeného bohužel nemáme, říkám náš pediatr to neřeší, nikam nás neposlal…probiotika jsme nezkoušeli, zkušenosti s nimi nemám můžete nějaké doporučit?

Uživatel je onlineOu
Kelišová 7325 příspěvků 07.04.19 16:45

@JaMi93 objednejte se na alegologii

jak tak koukám na složení, tak bych brala tyhle - mají více a různorodé druhy mikrobů

https://www.drmax.cz/…-66-pastilek

případně tyhle, ale ty se musí polykat a nedají se cucat jako ty první
 https://www.drmax.cz/…i-30-tobolek

JaMi93
Povídálka 13 příspěvků 07.04.19 16:54

ty první by byli dobré , ale jestli dobře čtu jsou od 3let…

MartinaCV
Echt Kelišová 7755 příspěvků 07.04.19 17:16

Nejrychleji zabere Hylak forte, je to už naštěpené a zabírá to snad na vše do 15 minut.

Uživatel je onlineHeivka
Závislačka 3932 příspěvků 07.04.19 18:04

@JaMi93 Může to být alergie nebo i histaminová intolerance, ta se hodně špatně diagnostikuje, ale co můžete u dcery zkusit je vylučovací dieta, vyžaduje to trpělivost ale je to skoro jediné co pomůže. Uděláte jídelníček ze 3-4 potravin a týden sledujete zdravotní stav a zapisujete co jedla jaké byly reakce. Po týdnu potraviny postupně obmněníte až vylučovacím způsobem najdete problémové potraviny a těm se budete v dceřině jídelníčku nějakou dobu vyhýbat. Je potřeba ty potraviny po čase zkusit protože histaminová intolerance se v průběhu života mění (to i alergie) já třeba léta nemohla papriky protože jsem po nich měla průjem teď je normálně bez problému jím. A ještě jedna věc, když nějakou potravinu nemůže v syrovém stavu tak po tepelné úpravě může být bez problémů a naopak. Já se třeba nesmím vyskytovat v místnosti s rozkrojeným syrovým jablkem (to otékám) kdybych si kousla tak se rovnou může volat záchranka k anafylaktickému šoku, ale vařených jablek (jedno jestli na páře v mikrovlnce, v troubě nebo pečených v ohni) můžu sníst hromady bez potíží. U mandlí to mám opačně syrové klidně jím, ale jak jsou někde upečené i s tím tmavým potahem tak mám problém, ale když jsou blanšírované a krásně bílé tak jich v koláči nebo vánočce může být spousta a nic mi nebude.

Uživatel je onlineTeresa.p
Zasloužilá kecalka 528 příspěvků 07.04.19 18:31

je ji 14 mesicu a jeste jste nezkouseli probiotika? ani Bio gaia? ty jsou snad od 1 mesice veku.

JaMi93
Povídálka 13 příspěvků 07.04.19 18:43

@Teresa.p
Radila jsem se o tom s doktorem i v lékárně, nikdo mi nic takového nikdy nedal ani nedoporučil, všichni mi cpali jen kapičky a mastičky

marketak5
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 07.04.19 19:14

rekla bych urcite alergie, to muzete vysledovat sami,dr netreba. vysadit napr mleko (nejcastejsi alergen), pokud nezabere tak jine. z probiotik urcite muze hylak, infants dophilus

marketak5
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 07.04.19 19:16

a bohuzel je potreba se pidit sami, to je zaklad bohuzel! Me dr taky rekla, ze miminka placou, je hodne ji, ze ho boli brisko, co bych jako chtela…ahaaa, takze ja si zjistovala, a vysadila mleko a ze dne na den spokojene miminko :), u prvniho taky, ekzem deti mivaji, tady masticka a sup sup - pacient na dlouha leta…ahaaa, takze sup se vzdelavat, aha, muze to byt alergie, kvasinka atd…takze dieta, spravna strava - podporit to spravnym mazanim a huraaa dite uplne ciste, i ty alergie se zlepsily. protoze zdrava streva - zaklad imunity

MartinaCV
Echt Kelišová 7755 příspěvků 07.04.19 19:16

@JaMi93 Dejte ten Hylak, uvidíte tu otočku. Je to jediná naštěpená forma co účinkuje okamžitě. Lidi to berou na žaludek, žlučník, nadýmání, dráždivý tračník apod. Zabere to snad na vše co má spojitost s trávením.

JaMi93
Povídálka 13 příspěvků 07.04.19 19:32

@marketak5
Děkuji za radu určitě zkusíme vysadit to mlíčko, mě právě hodně i lidi říkali že kdyby měla alergií tak má i průjem ale ona má úplně krásnou stolici a pravidelnou tak jsem na to nebrala zřetel

JaMi93
Povídálka 13 příspěvků 07.04.19 19:33

@MartinaCV
Děkuji za radu určitě zkusime

marketak5
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 07.04.19 20:13

@JaMi93 muj syn nemel ani ekzem, ani problemy se stolici, ani opruzeniny (to mival ten prvni a taky by me nenapadlo, ze to muze byt mlekem - bylo), jen byl proste silene uplakany od narozeni. TAkovy nespokojeny, kroutil se, ale extra neprdel, rihal v pohode, zacpu nemel, prujem nemel a tak jsem se pidila a pry to muze byt i jen takova „nespokojenost“ - neco se deje. Opet mleko, ale stacilo na ne moc dlouho, nasadit probiotika a jakmile se streva srovnaly, bylo to postupne ok. Treba budou stacit probiotika, ten Hylak je kysely, moza bude problem ho do ditete dostat, dale maji ruzne pro deti od Swiss, nebo Biopron jseou taky vyborne

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama