Reklama

14 měsíční hodně čůrá - látkovky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aivetka
Kecalka 187 příspěvků 30.09.18 14:14
14 měsíční hodně čůrá - látkovky

Zdravím
syn 14měsíců začal nějak hodně čůrat. Používám látkové plenky. Přes den většinou kalhotovou plenku + dvě vkládačky či velkou vkládačku, anebo dvě čvercovky anebo AIO či SIO se dvěma vkládačkami. Poslední týden čůra nějak moc. Ale taky vypije i 400-600ml tekutin denně a to nepočítám stravu (je velký jedlík). Po hodině pročůrá plenku tak, že jej převlékám. Převlékám i třikrát denně. Na noc dávám papírovku, protože spí krásně celou noc. Ale poslední týden má pokaždé ráno pročůrané pyžamo. Nějak se bojím dát mu látku na noc, když tak hezky spí. Je mi jasné, že budu muset koupit větší číslo papírových plenek. Třeba noční extra savou plenku co mu dám přes den ma po hodině úplně počůranou a opět převlékám. Svrchní kalhotky prostě nestíhají. Pročurání je hlavně okolo nožiček. Hlavně vlevo, tam kam míří :mrgreen: Plenky mám bambusové od českých výrobců (Bambolik, Majab). Hlavně mne zajímá: mám dávát tři vrstvy vkládaček nebo koupit nějaké lepší plenky? Děkuji za vaše rady.

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinekačka39
Kecalka 216 příspěvků 30.09.18 14:31

Já jsem po roce dávala jenom papírovky, látkový měli taky hned durch. A naučila jsem je bez plín na nočník.

Helileli
Závislačka 2849 příspěvků 30.09.18 14:42

ja v tomto veku prebalovala casteji. Pricilo se mi, aby dite melo takovou bambuli na zadku, kdyz se uci chodit. Davala jsem ctverec s vkladackou na rovno do flisovych svrchnaku. Ditě na sobě mělo triko, mikinu, ponozky a navleky, takže jsem fakt jen prohodila plenku a mohl pokracovat. Prebalovala jsem doma po pul hodine i casteji. Po nějake době jsem vysazovala takto na nocnik, cim dal tim casteji si na nej pockal, vycural se a plenku mel jako pojistku.
Na noc to bylo jine, hodně savou kalhotkovku s kvantem vkladacek a vlnenymi kalhotkami nalanolinovanyma tak, že lepily. Rano to byl smrad, ale vlhkost nepropustily.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17152 příspěvků 7 inzerátů 30.09.18 14:50

@aivetka U dcery jsme okolo toho roku presli na papirovky v kombinaci z vysazivanim na nocnik, protoze zacala curat najednou ve velkem a uz se mi fakt nechtelo investovat do zkouseni savejsich variant.
Syn cural po troskach a casto az do dvou let, takze do te doby jsme mohli i latkovat. Zase se pozdeji odplinoval.

aivetka
Kecalka 187 příspěvků 30.09.18 20:15

Děkuji. Celkem shodné odpovědi. Nečekala jsem ale, že se tu objeví téma nozcnik. I když mě trochu ta myšlenka už zaměstnala. Chtěla jsem počkat až na tu pravou chvíli a místo vysazování se spíše domluvit..tedy cca dva roky. Jako kluk je to celkem vnímavý, když chci tak po sobě uklidí hračky, ale nemám pocit, že bychom se domluvili na tom, aby mi řekl že chce čůrat. Asi zkusím koupit nočník a uvidím jak zareaguje. Zkusíme to a kdyby co tak bude chodit s balíkem a počkám až si řekne.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17152 příspěvků 7 inzerátů 01.10.18 07:03

@aivetka Ale me si dite taky nerikalo a pak si dlouho rikalo, jen protoze ji bavilo vysedavat na zachode nebo protoze videla nekoho z rodiny jit curat.
Ale pokud pousti velkou davku najednou, je to signal, ze vysazovani ma smysl. Kdyz se trefis, vis, ze mas dalsi hodinu a pul, dve klid a usetris pliny.
Dite se taky uci, ze nirmalni je curat na nocnik/do zachodu a ne do plin.
Pokud dite ucurava jak alik, tak to az takovy smysl nema. Samozrejme otazkou je, jestli na tom nocniku to dite vydrzi posedet nejakou smysluplnou dobu.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >