14 měsíců a bojujeme s jídlem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.14 09:12
14 měsíců a bojujeme s jídlem

Ahoj holky, potřebuju prosím uklidnit. Dcera má 14 měsíců a bojujeme s jídlem. Nechce vůbec pečivo, ať jí namažu čímkoli, sní dvě kostičky a konec. Ovoce do ruky taky ne, jedině namixovat. Nemá vůbec zájem si sama dávat do pusy, ať před ni položím cokoli, všecko hází po zemi, ale do pusy nedá. Nakrájím jablíčko, najdu ho rozházený v trávě… Jediný, co je ochotná sníst sama, jsou křupky. Ráno má UM, na svačinu rozmixovaný, nastrouhaný ovoce, k obědu se snažím už nějaký trošku normální jídlo, ale mnohdy nesní ani těch 200 gramů. Svačina jogurt a večeře UM. Snažím se k snídani a večeři pořád nabízet i pečivo s něčím, ale sní maximálně pár kostiček, rozhodně ne tolik, aby se nasytila. Zkoušela jsem loupáček, croissant, vánočku, prostě všeho zobne a konec. Ovoce, zeleninu na kostičky nechce, akorát to všude hází. Už fakt nevím, co s ní a kolikrát už jsem na ní zlá, řvu a pak si to vyčítám. Dnes od půl sedmé taky měla jen UM, už jsem zkoušela chleba s marmeládou, kaši s jablkem, nic. Opět jsem vypěnila, dostala naplácáno a teď tu sedím a brečím. Jsem cholerik a někdy už ten svůj vztek nezvládám… Děsím se dalšího jídla, už vidím, jak jí něco nachystám a ona se odvrací a ne, ona jíst nebude :,( Prosím o zachování anonymity.

Reakce:
jusinka
Kecalka 406 příspěvků 10.10.14 09:18

Já bych to tolik nehrotila.. Dcera má 15 m a je na tom dost podobně. Od všeho jen zobne, pečiva pár kousků a hází na zem.. K obědu tak 5 lžiček.. Je to drobek, ale vidím, že ji nic nechybí.. Však se rozjedí :-).
Jo a hlavně na ni nekřič a nebud zlá! Tím ji to jídlo jen a jen zprotivíš.. Syn má 4 roky a taky jí jako vrabec. A co, hlady neumře.. Fakt to tolik neřeš.

pikola
Generální žvanilka 20172 příspěvků 10.10.14 09:21

Neplacej ji. Me taky obcas trne ruka kdyz mi zdi ohodi jogurtem, v cistem kocarku na sebe vymacka pytlik. Nabizej, ale nenut. Treba moje ji lip pul hrusky co si muze sama kousat nez nakrajenou. Kdyz nechce, nenut, ale nic jineho nedavej (tim myslim sladkosti nebo krupky). Me treba naopak prestala uplne jist detsky jidla, ani kasi a presnidavku do ni nedostanu, proste ji uz normalne s nama. Co sni sni, hlady zatim neumira. Hazeni na zem je taky normalni, u nas to teda hazi kdyz nechce, treba svickovou na zem nehodi :mrgreen: Me ted vystupuje ze zidle, proste si stoupne a chce odejit z metrove zidle. To obcas jecim.

pikola
Generální žvanilka 20172 příspěvků 10.10.14 09:24

A z chleba vetsinou ozobe sunku nebo syr :mrgreen:

poplach
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 10.10.14 09:27

Prckův jídelníček tak do 2 let. Ráno mlíko, pak přesnídávka, oběd- max. hustá zeleninová polévka, svačina jogurt, večer mléko. Pečivo minimálně, to začal jíst až po 2. roku, ale jídával kukuřičné chlebíky- ty křupavé. Pak se to asi kolem 2,5 roku zlepšilo, ovoce a zeleninu nejí v syrové formě do teď. Moc to řešíš. Jako jo, štvalo mě to, protože je prcek potravinový alergik a musím mu vařit speciálně, pak jsem to často vyhazovala. Ale vyrostl z toho. Hlavně ji nebij za to, že nejí.

veeeraf
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 10.10.14 09:37

Haha, při tomto příspěvku zakladatelky se musim smát :), asi nevíš jak vypadá skutečný nejedlík, asi tě pozvu k nám domu:-)
Nesní ti ani 200g příkrmu a co bys dělala kdyby ti nesnědla ani 100g po dopoledním půstu? :)

Mojí dcerce je 19m, rohlíku a piškotu se ještě nedotkla, sní jen pribiňáka a vše co je hladce umixované, první lžičku jí musim doslova vnutit, aby zjistila, že je to OK. Flašku odmítá, pít jako nebude..UM už 14 dní nepije..

Tvůj nejedlík je ještě zlatý, věř mi :) :kytka:

pikola
Generální žvanilka 20172 příspěvků 10.10.14 09:47

U nas se to strida, kdyz ji neni dobre nebo rostou zuby neji nic, UM nechce, kravske taky ne, takze obcas jen kojim. Jako mala snedla tak 50g obeda, celou porci az kolem 9m a to ne vzdy sni i ted, ale domaci nevazim, co sni to sni. Kolem roku zacala jist aspon to mnou vareny, do ty doby to byla bida na druhou. Jo a nekouse, pokud to jde, polyka cele kusy.
Byt tebou byla bych v klidu.

Folinka
Ukecaná baba ;) 2485 příspěvků 10.10.14 09:48

Prosim te hlavne ji kvuli jidlu nebij a nekric! Jidlo ma byt prijemny zazitek a ne stres! Taky se ti muze stat, ze to tim jen zhorsis. Moje mama rikala, ze do nastupu do skolky jsem jedla paradne. Ve skolce me nutili jist veci, co mi nechutnaly a kriceli na mne a vis co bylo nasledkem? Vybirave decko, ktere odmitalo kde co a jist nekde jinde nez doma ve mne vyvolavalo uzkost.
Moje dcera ji hezky, ale taky toho nesni moc - par lzicek toho, par lzicek tamtoho. Pro me je hlavni, ze ji chutna, ji rada a prospiva. U snidane ted treba taky slize maslo, sni sunku a chleba jen zobne. A dela to tak spousta deti v okoli.

AnastazieB
Echt Kelišová 8547 příspěvků 10.10.14 10:56

Tolik to neřeš, nechce-nechce. Co jiného se dá dělat? Nic. Pokud je zdravá a spokojená, tak jí to vyhovuje. Ono to jednou přejde.

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 10.10.14 12:05

200g obeda 8o to ta moje prisera nesni ani kdyz jsou testoviny, ktere miluje :) jinak teda rano dostane chleba s necim, to vypada tak, ze okouse veci z chleba a ozuzlany chleba podave mne, at si teky uziju, evidentne vypadam hladove :mrgreen: co teda ji dobre, tak je ovoce, krome jablek, nekdy jogurt, nekdy maso, z rizota vyzobava hrasek, kasi si nekdy da, nekdy ne. Jo a miluje sladke buchty. Ted je ji 16 mesicu a ji hur nez v roce a to nikdy nebyla jedlik. Kdyz nechce, nenutim, ale je fakt, ze je to nekdy narocne a mam co delat, abych na ni nekricela :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.14 12:34

Holky, díky moc všem. Já si samozřejmě toho jsem vědoma, že ji nemám trestat za to, že nejí, ale někdy fakt už prostě vyletím, když vidím, jak se jí s něčím dělám a chystám a ona mi pak akorát odstrkuje ruku se lžičkou. Už jsem musela rezignovat na víc věcí, aby aspoň něco snědla. Jakože u jídla se nehraje, pěkně sedí, tak to u nás neplatí. U jídla má hračky, aby ji aspoň něco rozptýlilo a ona zapomněla na to, že jí, a jídlo dávám, i když není v židličce a holt si sním běhá po baráku, protože jinak by za celej den nic nesnědla nebo byla jenom uvázaná v židličce. Dopoledne si okousala trošku loupáčku, ale lítala s ním po zahradě, jinak by se ho ani nedotkla. Dcera je dost živá, tak si myslím, že na jídlo spíš nemá čas, než že by jí tak nechutnalo.

pikola
Generální žvanilka 20172 příspěvků 10.10.14 12:49

Jako bys psala o te nasi, ona nema proste na jidlo cas :mrgreen: ted se navic snazi jist sama, driv obcas pomohla pohadka, dneska mi pul jogurtu hazela lzicku do flasky od mlika.. A jeste dost casto nas krmi, patla si to po hlave a tak. Manzelovi nevydrzi v zidli, ten za ni obcas beha, ja jsem ochotna si jit sednout ke stolu, takze obcas sedime proti sobe na zidlich a jime, treba polivka je fakt super.. Ale kdyz ma hlad nebo ted posledni dobou obedy ji hezky, ale to je ted tak dva tydny, boda do toho vidlickou dokud neco neulovi.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Falešná sestra Aťky Janouškové na Zindulkově pohřbu: Mám dostat nemovitost!

Falešná sestra Aťky Janouškové, která novinářům včera na pohřbu Aťky... číst dále >

Po olympiádě jsem chtěla se vším seknout, říká veleúspěšná Sáblíková

Sama jsem byla překvapená z toho, jak jsem letos jezdila v pohodě, bez... číst dále >