14 měsíců nechce jíst- pije jen mléko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mefag-r
Kecalka 402 příspěvků 18.09.18 14:26
14 měsíců nechce jíst- pije jen mléko

Jdu si pro radu a zeptat zda jste některá zvás neřešily stejný problém. :) Mám 14 měsíční slečnu. Váží cca 8,5kg. Do roka byla kojená. Teďka je na UM. Od začátku příkrmům moc nedala. Ani časem se to moc nelepšilo. Dříve, alespoň jedla ráno jogurty. Teďka si trochu zobne, max 5 lžiček. Dnes měla k obědu kuřecí sekanou s kaší a snědla dvě lžičky. Tak sem ji dala 180ml mléka. Spí dopoledne i odpoledne. Večer chodí spát v osum. Ale v jednu ráno a v pět se ještě stále budí na UM. Přes jen ji něco pořád nabízím, ale prostě moc tomu nedá. :nevim: Ještě dodám, že pije Hypoalergení Nutrilon. Děkuji za radu

Reakce:
Lerista
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 18.09.18 14:37

Moje dítko ještě v 18 měsících měla dny, kdy byla čistě jen na UM. Prostě jsem do ní nic jiného nedostala. Zato ho pila na litry. V roce byl náš rekord asi 50 g příkrmu. A to jedla ještě jen ty hnusné kyselé Hamánky za 16 kč. Brala jsem je po platech, když na ně byla v Kauflandu akce. A vyrostlo z ní úplně normální, zdravé dítě. Teď už prvňáček. Ve školce fungoval davový efekt. Jí to soused, tak si dám taky. A jedno dítě začne že je to fůůůj a půlka třídy to najednou taky nechce. Takže radím, vydržet. Za pár let se to spraví :mrgreen:

vertunka
Závislačka 4716 příspěvků 18.09.18 15:17
@Lerista píše:
Moje dítko ještě v 18 měsících měla dny, kdy byla čistě jen na UM. Prostě jsem do ní nic jiného nedostala. Zato ho pila na litry. V roce byl náš rekord asi 50 g příkrmu. A to jedla ještě jen ty hnusné kyselé Hamánky za 16 kč. Brala jsem je po platech, když na ně byla v Kauflandu akce. A vyrostlo z ní úplně normální, zdravé dítě. Teď už prvňáček. Ve školce fungoval davový efekt. Jí to soused, tak si dám taky. A jedno dítě začne že je to fůůůj a půlka třídy to najednou taky nechce. Takže radím, vydržet. Za pár let se to spraví :mrgreen:

Tak proč jsi ji dávala ty hnusne hamanky?? To radši nic a jen UM…

Sympathy
Nováček 2 příspěvky 18.09.18 18:50

@vertunka Můžu se zeptat proč jsi v roce přestala s kojenim a nasadila UM? Přijde mi zbytečné zvykat v roce dítě na flašku… Je jasny, že ji dá přednost před normálním jídlem, protože to je jednodušší… Jinak já mám podobného drobka jako ty-ve 14 měsících 8,5 kg, teď v 17 měsících 9,5 kg, konečně trochu přibira… Od roka omezuju kojení a přidávám mléčné výrobky… Ráda je jediná-neustále zkoušet, nabízet, ale je to boj. U nás třeba teď funguje, že ji sama, ode mě prakticky nic nevezme, už ji sama lžičkou i vidličkou… Znamená to ovšem, že po každém jídle čistím kuchyni i dcerku, je jak prase… 8o Taky jsme dlouho bojovali, aby místo prsa vzala zavdek jídlem, nejdřív vzala na milost polívky… Ale pořád je jídlo dlouhý vyčerpávající boj. Jsou dny, kdy nesni prakticky nic. Ale něco přibira, tak se snažím netrápit. Někde jsem četla, že mezi 1.-2. rokem bývá s jídlem často problem i u dětí, které že začátku s příkrmy problém neměly. A potvrzuje to i zkušenost mamina z mého okolí.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 18.09.18 19:55

@vertunka jí to asi chutnalo. Mě tedy vůbec. Občas jsem do ní dostala lžičku přesnídávky, občas kousek masa. Ale dítě v roce a půl přeci nemůže být jen na UM. Moje vařené okamžitě vyplivla. Nebo měla otevřenou pusu, předklonila se a čekala, až jí to zase vyteče z pusy ven. Naše jídlo taky chtěla, ale tak máchat si v tom ruce. Zase si říkám, že když ty Hamánky prodávají, tak snad musí splňovat nějaká kritéria. Zkusila jsem snad všechno, co tady kdo poradil. Ještě, že už je velká a tohle období je dávno za námi.

Mefag-r
Kecalka 402 příspěvků 18.09.18 20:39

Tak teď nevím jestli něco omylem nepatřilo mně :jazyk: No, kojila jsem jen do roka, protože toho mléka moc nebylo, a nejsem striktně kojící matka do dvou let.
@Lerista Také jsem kupované skleničky zkoušela , ale také je moc nechtěla. Už jí to co my, ale nic moc. Za den toho mléka vypije kolen 700ml.

vertunka
Závislačka 4716 příspěvků 19.09.18 08:38
@Sympathy píše:
@vertunka Můžu se zeptat proč jsi v roce přestala s kojenim a nasadila UM? Přijde mi zbytečné zvykat v roce dítě na flašku… Je jasny, že ji dá přednost před normálním jídlem, protože to je jednodušší… Jinak já mám podobného drobka jako ty-ve 14 měsících 8,5 kg, teď v 17 měsících 9,5 kg, konečně trochu přibira… Od roka omezuju kojení a přidávám mléčné výrobky… Ráda je jediná-neustále zkoušet, nabízet, ale je to boj. U nás třeba teď funguje, že ji sama, ode mě prakticky nic nevezme, už ji sama lžičkou i vidličkou… Znamená to ovšem, že po každém jídle čistím kuchyni i dcerku, je jak prase… 8o Taky jsme dlouho bojovali, aby místo prsa vzala zavdek jídlem, nejdřív vzala na milost polívky… Ale pořád je jídlo dlouhý vyčerpávající boj. Jsou dny, kdy nesni prakticky nic. Ale něco přibira, tak se snažím netrápit. Někde jsem četla, že mezi 1.-2. rokem bývá s jídlem často problem i u dětí, které že začátku s příkrmy problém neměly. A potvrzuje to i zkušenost mamina z mého okolí.

Kde píšu, že jsem přestala v roce s kojenim a nasadila UM??

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci pranýřují svou hvězdnou tenistku. Vzala si na sebe kožich z opice

Chtěla další sexy fotku na Instagramu, nakonec se stala terčem drsného... číst dále >

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >