14měsíční nejedlík

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aduska912
Kecalka 355 příspěvků 13.02.19 22:03
14 - ti měsíční nejedlík

Ahoj, jde zde někdo, kdo má podobně staré dítě, které mu nechce jíst? kolik toho denně vaše dítě sní a kolik prosím váží?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
hanyketty
Kecalka 172 příspěvků 13.02.19 22:23

Nejedlík odmalička, teď jsme oslavili 7600 při 14měsících! 76cm… Sní 120ml x 5 porcí.

aduska912
Kecalka 355 příspěvků 13.02.19 22:25

@hanyketty a co mu dáváš prosím za jídlo?jí i kousky,nebo musí mít vše rozmixované dohladka?

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 13.02.19 22:28

Ahoj, mam 15 mesicni dceru. Ji priblizne takto… rano kojim v pul 7. V pul 9 snidane (cca 3 platky sunky, nekdy trocha michanych vajicek. Max 1, chleba ani rohliky k tomu nechce), obed cca 8 lzicek napr ryze s omackou. Trochu nakojim. Ke svacine 80ml presnidavky nebo treba jogurtu. K veceri trochu polivky (lzickou ji nechce, sosa ji brckem) pred spanim jeste nakojim a v noci kojim 1×. Je to vopruz.. varit pro ni je fakt radost. Tohle jsou ty lepsi dny. Nekdy je boj i tohle. Hadam, ze ma tak 9 kilo. Hubene extra hubene nevypada, ale je drobnejsi.

hanyketty
Kecalka 172 příspěvků 13.02.19 22:34

Všechno do hladka, žádné kousky, žádný rozmačkaný banán, žádnej rohlík, žádný křupky, sušenky…nic z toho nesní. Kdyby si měl vybrat, tak by asi nejradši jedl pudinky ( kupovaný) dezertíky jako Monte, Alpro… No samý prasečinky. Ale nějak už jsem se s tím naučila pracovat, vařím i zdravá jídla, rozmixuju…nebo dělám kaše do dětských nutridrinků.

Edit. Kojený už dávno není, nechtěl.

aduska912
Kecalka 355 příspěvků 13.02.19 22:39

@hanyketty naše právě taky nechce žádné kousky,ani banán,rohlík ,prostě nic a už jsem z toho nervózní,když slyším,jak jiné děti už jí normální jídla a koušou

hanyketty
Kecalka 172 příspěvků 13.02.19 22:45

@aduska912 někdy taky trochu plaším ale uklidňuji se, - přece to nebude trvat do jeho osmnáctin :-)

aduska912
Kecalka 355 příspěvků 13.02.19 22:47

@hanyketty naší se z každého pidi kousku chce zvracet a navíc se jí kousky bojím dávat,aby se mi nezačala dusit,takže je chyba i ve mě asi

Reflex
Závislačka 2910 příspěvků 13.02.19 22:57

Ve 14 měsících se jen kojil a snědl tak půlku jablka a pět lžiček dohladka rozmixovaného příkrmu za den :D Vážil asi nějakých 10kg, teď ve dvou a něco má 11,5.

Příspěvek upraven 13.02.19 v 23:24

Pandemie
Kecalka 136 příspěvků 13.02.19 23:12

13 měsíců, 12,5kg, kojený cca v 10:00, 14:00, 18:00 a pak večer na usnutí a v průběhu noci. Ráno vycucne 3 měsíčky mandarinky a sní cca 4 lžičky ovocného pyré. K svačině 3 lžičky jogurtu nebo 3 kolečka banánu nebo trochu avokáda. Oběd úplná hrůza. Nachystám zeleninku (mrkev na kolečka, květák a brokolice na malé kousky, hrášek, zelené fazolky…) a maso nakrájené nadrobno a papá sám stylem, že je 90 procent na zemi. Pak svačinka - většinou kaše, taky tak 3-4 lžičky. K večeři stejné jídlo, jaké měl k obědu, ale to už sní skoro vše. Ale podle mě bych to množství nahňácala do malé skleničky na příkrmy. Od 10 měsíců jsem začala dávat kousky a jídlo do tlapky. Nejdříve se dávil, natahovalo ho z kdejaké hrudky, ale brzy se s tím naučil pracovat. Teď chce jíst jedině sám. Lžičku drží sám a já držím jeho ruku se lžičkou, aby nebyla kaše po zdech apod. Oběd shazuje na zem nebo ho metá do všech stran. Na sobě má nepromokavý skafandr, ale vždycky si dokáže zamazat nějakou část oblečení. Ale blýská se na lepší časy :lol:

Pandemie
Kecalka 136 příspěvků 13.02.19 23:17

Jejda, když to tady čtu, tak zjišťuju, že se trápím kvůli nejezení prcka zcela zbytečně :think:

aduska912
Kecalka 355 příspěvků 13.02.19 23:48

@Pandemie a to ho ty 4 lžičky co většinou sní zasytí?Nebo po chvilce dáte zase další jídlo?

hanyketty
Kecalka 172 příspěvků 14.02.19 08:42
@aduska912 píše:
@hanyketty naší se z každého pidi kousku chce zvracet a navíc se jí kousky bojím dávat,aby se mi nezačala dusit,takže je chyba i ve mě asi

Ten náš žížalák taky neumí zpracovat kousíčky - dáví se, pak to vyplivne. Kolikrát to spolkne a hned zas vydáví, někdy to rovnou vyplivne. Kdybych nebyla nucená ho dokrmit kvůli té jeho váze, nechala bych ho ať má třeba větší hlad nebo ať víc zkouší. Ale jsem tlačená tou jeho váhou, moc to nejde.

Reflex
Závislačka 2910 příspěvků 14.02.19 14:48
@hanyketty píše:
Ten náš žížalák taky neumí zpracovat kousíčky - dáví se, pak to vyplivne. Kolikrát to spolkne a hned zas vydáví, někdy to rovnou vyplivne. Kdybych nebyla nucená ho dokrmit kvůli té jeho váze, nechala bych ho ať má třeba větší hlad nebo ať víc zkouší. Ale jsem tlačená tou jeho váhou, moc to nejde.

Syn třeba vůbec neuměl sníst ty menší kousky, co jsou určené pro 7. měsíc apod. Jedl mixované a velké kusy, nic mezi. Mluvím o období rok až rok a půl.

hanyketty
Kecalka 172 příspěvků 14.02.19 15:30

@Reflex a teď už baští větší kousky? Zatím opravdu všechno mrdlám do mrtě :-) …doufám, že se to někdy zlepší, nevím jestli by mu mixovali v Mekáči hranolky :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a scenáristu Mostu! Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >